Ik lieb zelf ooI^eeHlonime^^^^^ dingen gedaan, nel als Marlena' We worden allemaal weieens overvallen door een somberte die vraagt om troost. schrijver leest Ik lees nu... Als ik schrijf, lees ik... Wat ik altijd nog wil lezen... Het boek dat ik niet uitkrijg, is... BESTE BOEKEN gebrek aan zelfvertrouwen. Het verhaal staat niet ver van Buntin af. Haar jeugd vriendin Lea overleed op 22-jarige leeftijd nadat verdovende middelen haar lever ernstig hadden aangetast. „Marlena staat niet voor mijn vriendin", zegt Buntin nu. „Het is een heel ander persoon. Toen ik haar verzon, voelde ze ook niet meer als mijn vriendin." de tien keer niet op tot het meisje dat je later wilt zijn." Zo omschrijft Buntin zichzelf als een wilde tiener. „Op het spectrum van Cat en Marlena was ik meer als Marlena. Ik heb veel stomme dingen gedaan." „Vijfjaar geleden zou ik volmondig 'nee' gezegd hebben. Maar nu mis ik het. Men sen denken door het boek dat het er heel erg is, maar de plek waar ik opgroeide is gewoon een klein plaatsje in the middle of nowhere. Misschien zou ik er twee maan den per jaar kunnen wonen. Ik heb wel een verlangen naar het landschap. Maar misschien mis ik ook gewoon de herin nering aan toen." II „Er zijn natuurlijk mensen die niets ge bruiken, maar als tiener was het wel een ding. Ik denk dat het nog steeds geldt. In het noorden van Michigan, waar ik ben opgegroeid, is simpelweg niets te doen. Dat lokt een desperate verveling uit. Drugs en opiaten maken deel uit van de tienercultuur. Ik heb er levens verwoest door zien worden. Neem Marlena. Ze is jong, ze is mooi, ze is fucked up op veel manieren, maar ze is slim en charisma tisch. Ze kan krijgen wat ze wil. Er waren in mijn tienertijd ook meisjes die konden krijgen wat ze wilden. Dat kan gevaarlijk zijn, die allure van de bad girl. Het is cool of sexy om wild en onvoorspelbaar te zijn, maar zo'n meisje groeit negen van magazine 31 CHAOS In Een seconde later valt de elektri citeit uit, wat de samenleving ont wricht. (Karakter Uitgevers, €20) „Uit"»1 BLOC OORLOG Het museum van oorlog draait om een man die wa pens verzamelt voor een museum. (De Bezige Bij, €25) VRIENDSCHAP In Alles tussen ons ontwaakt Eve in het ziekenhuis. Haar vriendin van vroe ger verpleegt haar. (A.W. Bruna, €17,50) EERSTE ZIN Wie niet reist Is gek, Ap Dijksterhuis Van Thomas Engström verscheen onlangs Ten westen van de vrijheid. Alle boeken op deze pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl. A Moveable Feast van Ernest Hemingway, voor misschien wel de vijfde keer. Het beste boek ooit over het schrijfproces. alleen non-fictie, meestal geschiedenisboeken of biografieën. Het is belang rijk om je eigen stem te beschermen tijdens het schrijven. is een heel goed boek over de Vietnamoorlog. De meeste zijn erg gespecia liseerd en richten zich op delen van de oorlog. Anna Karenina van Tolstoj. Ik kom niet door de eerste pagina heen. Er is iets veeleisends aan. Alsof Tol stoj het verhaal opent met de woorden: 'Hier zijn de belangrijkste personages in de geschiedenis van het schrijven, concentreer je.' Gaat niet gebeuren. Zou je ooit weer in Michigan willen wonen? In Marlena is werkelijk iedereen aan de verdovende middelen. Is dat probleem groot op het Amerikaanse platteland? WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 85