ALLEEN DIE MANTELPAKJES, DAAR HEB IK DAN WEER NIKS MEE Column Monica is verslaafd aan het kijken naar mensen die niet echt bestaan. De laatste aflevering, missie vol bracht. Alle zeven seizoenen van The Good Wife heb ik er in moordend tempo doorgejast. Ik kon niet stoppen met kijken. Het begon zelfs obsessieve trekjes te krijgen. Elke avond als ik de kinderen in bed had liggen, wist ik niet hoe snel ik mezelf op de bank moest lanceren. Thee en afstandsbediening binnen hand bereik. Maar ook 's ochtends als ik nog een kwartiertje over had: nog even een stukje TGW, zoals we het inmiddels noemden. Want ik keek niet alleen. 'Bij welke aflevering ben jij', was weken lang de hamvraag in de appgroep met vriendinnen. Ik ben natuurlijk geen Alicia, die van huisvrouw weer advocaat wordt omdat er nu eenmaal brood op de plank moet komen als haar man-met-publieke-func- tie in de gevangenis belandt. Maar waren er niet stiekem toch veel parallellen tussen onze levens? Een man aan wie je tegen beter weten in vasthoudt omdat je je familie niet wilt verliezen en vindt dat het zo hoort. De verantwoordelijkheid voor de financiën op je nemen. Weer ver liefd worden... Alleen die mantelpakjes, daar heb ik dan weer niks mee. Te stijf. Ik ben toch meer van de spijkerbroek. Ik kreeg zelfs het gevoel heel wat op te steken van al dat advocatengedoe. Leg mij een juridisch dilemma voor en ik kom er wel uit. Zou ik niet ook een heel goede advocaat zijn? Dat had ik vroeger toen ik naar ziekenhuisseries keek ook - al was dat toen nog netjes één keer per week. Reanimeren? Tuurlijk, hier hard duwen en daar ademen. Hoogmoed natuurlijk, die ik gelukkig nooit in de praktijk heb hoeven testen. Even dacht ik een pauze te krijgen na seizoen 6. Alles was gekeken, nu moest ik wachten tot Netflix het nieuwe seizoen op ons zou uitstorten. Dat duurde wel geteld twee dagen. Twee dagen met wat ontwenningsverschijnselen (TGW kijken! Oh nee, het is op). En toen mocht ik weer. Met de waarschuwing van Netflix dat dit dan echt, echt, echt de finale was. De laatste aflevering heet The End, en toen geloofde ik ze ook wel, dit was het einde. Het einde ook van de overdosis televisie. Met al de tijd die ik ineens over- had, heb ik uitgerekend hoeveel uur ik naar Alicia en haar advocatencollega's heb gekeken. Seizoen 1 en 2: beide 23 afleveringen. Seizoen 3 tot en met 7: elk 22 afleveringen. Dat zijn 156 afleveringen, keer 45 minuten elk. Samen maakt dat 7020 minuten TGW. Oftewel 117 uur: meer dan vijftien werkdagen (wij tellen op de redactie een zuinige 7,6 per dag). Vijftien werkdagen! Dan zijn drie volle werkweken die ik heb verspild aan het kijken naar mensen die niet echt bestaan, die juridische problemen oplossen die niet bestaan, terwijl ze relaties aangaan die niet bestaan. Dat is toch treurig? Heb ik dan echt niks beters te doen? Nooit meer Netflix heb ik me voorgenomen. Daar ga ik me natuurlijk niet aan houden. Maar de eerst komende maanden wel. 41 7020 61 zaterdag 20 mei 2017 Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. H Reageren? monica@

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60