Villa De Sprenck wordt hotel 6 Bedrijventerrein is nog niet in trek Op Arnestein stelde Middelburg al tijd de eis van 25 werknemers per hectare. Dat, erkende Aalberts deze week voor de dorpsraad van Nieuw- en Sint Joosland, wordt aan de Trekdijk zeker niet gehaald. De 5 hectare die er moet komen, zorgt dus niet voor 125 arbeidsplaatsen. De bekentenis was opmerkelijk, omdat hij juist had benadrukt dat werkgelegenheid een belangrijk ar gument is om ondanks het verzet uit het dorp door te gaan met het project. Aalberts heeft in deze kwestie twee petten op. Als dorpswethou der snapt hij dat de inwoners de komst van een bedrijventerrein aan de Trekdijk niet zien zitten. „Dat zou ik ook niet leuk vinden als ik hier zou wonen", erkende hij dins dagavond tijdens de dorpsraadsver gadering. Maar, waarschuwde hij, als wethouder van economische za ken moet hij ook zorgen voor be drijvigheid. „Ik voel me verant woordelijk voor de werkgelegen heid." Risico's Dat algemene belang weegt voor hem zwaarder dan het begrip voor de pijnlijke gevolgen ervan voor de dorpelingen. Maar duidelijkheid Ik zou het ook niet leuk vinden als ik hier zou wonen over de banengroei is er op voor hand niet, laat staan zekerheid. Werkgelegenheid en het voldoen aan vragen uit de markt zijn twee aspecten. Verkoop van grond - en dus het verlagen van de financiële risico's voor de gemeente waarover de provincie zich zo'n zorgen maakt - zal politiek zeker zo zwaar wegen. Aalberts heeft met drie logistieke bedrijven contact gehad over de Trekdijk, maar er staat nog niks zwart op wit. Bij de dorpsraad viel de naam van transportbedrijfwie- lemaker. Dat bedrijf zit nu op Arne stein. Naast Wielemaker ligt een lap grond braak, maar die is eigen dom van de buurman: Eastman. Die heeft er tot op heden niks mee gedaan. Of het transportbedrijf eventueel naar de Trekdijk wil? „Voorbarig", zegt Ronald Wiele maker. „Wij groeien, kunnen niet uitbreiden en dan komt er mis schien ruimte aan de Trekdijk. Ik snap dat mensen dan denken: 1 1 1 is drie, maar dat speelt nu zeker niet." Ook 'een vrachtwagenbedrijf op Zuid-Beveland' zou volgens een dorpsraadslid interesse hebben voor vestiging op Walcheren. Het gerucht dat het gaat om Louis Boon Trucks Trailers in 's Heer Arendskerke wordt door directeur Louis Boon ontkend. „Wij kijken wel naar andere locaties, maar niet specifiek op Walcheren of naar de Trekdijk." In algemene zin klopt het wel dat er voor logistieke bedrij ven geen grote kavels beschikbaar zijn, zegt Boon. Zijn bedrijf zou on geveer 1,5 hectare nodig hebben. „Dat is niet te vinden. Niet aan één stuk tenminste. Er zijn wel kavels van 0,4 hectare maar dat is te klein." Mijn naam is Corine van Vliet en ik heb een praktijk aan huis in Burgh-Haamstede MIDDELBURG Het voormalige hoofdkantoor van Arduin, Villa De Sprenck aan de Seissingel in Mid delburg, wordt een hotel. Het is ge kocht door Ruben de Pagter en Pa tricia Wortelboer uit Vlissingen. Daar exploiteren ze nu ook Hotel Zilt aan de Nieuwendijk. Het nieuwe hotel, 'vier sterren, achttien kamers', gaat in augustus open. De Pagter vertelt dat ze direct enthousiast werden toen ze voor het eerst door het pand liepen. „Het is zo'n mooi gebouw." Volgens hem leent het zich bij uitstek om ge bruikt te worden als hotel. Het tweetal is van plan te verhuizen naar Middelburg, waar het achter het nieuwe hotel gaat wonen. Het Vlissingse hotel houden ze ook aan. In een paar jaar tijd is de hotel- markt in Middelburg flink veran derd. Vorig jaar opende Hotel Los- kade aan de Loskade de deuren. En een jaar eerder Hotel The Roosevelt aan de Nieuwe Burg. Recent onder ging Fletcher Hotel Middelburg, voorheen Du Commerce, een gron dig renovatie. Hotel Van der Valk aan de Paukenweg telt 120 kamers. Maar het heeft vergevorderde plan nen om er veertig extra te bouwen. IN DE REGIO Schaap- scheerfestijn Psychiater Bakker MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 20 mei 2017 WA Trekdijk wordt geen banenmotor Voor transport- en logistieke on dernemers biedt een bedrijven terrein aan de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland einde lijk kansen voor uitbreiding. Maar zij zoeken vooral ruimte; veel banen zullen er op de ver kapte parkeerterreinen dus niet komen, vrezen de inwoners van het dorp. En daar hebben ze vol gens wethouder Johan Aalberts wel een beetje gelijk in. Maurits Sep Middelburg -Johan Aalberts, dorpswethouder Nieuw- en Sint Joosland (Advertentie) Ik ben jaren in "opleiding" geweest bij een beroemde astrologe en shamaan in Amerika. Zij hebben mij veel geleerd en inzichten gegeven. Ik heb me dan ook vol toewijding ingezet om mijn bewustzijn te vergroten en mezelf zover mogelijk te ontwikkelen. Ook heb ik geleerd contact te maken met het zgn bovennatuurlijke en heb mijzelf ontwikkeld als een spiritueel coach die u verder helpt met uw persoonlijke ontwikkeling en het verhogen van uw bewustzijnsniveau door gesprekken en middels een massage met warme olie om uw energie optimaal door uw lichaam te laten stromen Vanuit die positie gaat uw voortgang sneller en makkelijker. Deze combinatie blijkt heel goed te werken Wat bedoel ik met persoonlijke groei en bewustzijnsniveau? Het is een gegeven dat we geboren worden, ons leven leven en sterven. Maar wat is de bedoeling van het leven? Hier kunnen we lacherig over doen, of zweverig, of zelfs onze kop in het zand steken, maar dat brengt ons niet verder. Wat als we op zoek gaan naar antwoorden en meer willen weten Als u op dat punt zit, kan ik u heel goed helpen en begeleiden. Door mijn jarenlange ervaring inmiddels weet ik binnen een sessie wat u wilt bereiken en ook hoe ik u daar stap voor stap bij kan helpen. Ook als u last heeft van fibromyalgie vermoeidheid, burned-out, stressgevoelig bent of onzeker, snel geïrriteerd ofte naïef bent zodat men over u heen loopt, kan ik u zeker helpen. Ik ben een zeer nuchter persoon met beide voeten stevig op de grond en beslist niet zweverig. "Het is zoals het is, niks meer en niks minder" is een spreuk die bij mij hoort. Maar ik ben wel overtuigd dat er veel meer is dan alleen wat wij zien. Heeft u wel eens gehoord van de wet van de aantrekkingskracht? Het werkt echt, je moet alleen weten hoe je het toe moet passen Bent u nieuwsgierig geworden en wilt u meer weten, kijkt u dan op mijn site, www.helendeshamaansemassage.nl en bel me op telefoonnummer: 0629092048 Graag tot ziens in mijn praktijk MIDDELBURG Kinderboerderij de Klepperhoeve houdt vandaag van 10.00 uur tot 16.00 uur een schaap- scheerfestijn. Op deze dag zijn de deuren geopend van de boerderij en krijgen belangstel lenden de mogelijk heid om schapen te scheren, wol te spinnen en de di verse kraampjes te bezoeken. Toegang gratis. VLISSINGEN De van televisie be kende psychiater en schrijver Bram Bakker komt op be zoek bij Boekhan del 't Spui in Vlis singen. Bakker ver telt die middag over zijn vak, zijn boeken en gaat in gesprek met het publiek. De bijeenkomst begint om 15.00 uur. MIDDELBURG Op diverse plekken op Walcheren worden vandaag rommelmarkten gehouden. Muziekvereniging Onda uit Nieuw- en Sint Joosland doet dat rond de Nederlands Hervormde Kerk van 9.00 tot 13.00 uur. De Rehobothkerk in Arnemuiden houdt eveneens een rommelmarkt. De markt duurt van 9.00 tot 14.30 uur. In Middelburg houdt het Leger des Heils een fancy-fair. Die bestaat uit een rommelmarkt, een workshop voor kinderen en een rondleiding door het ge bouw. ARCHIEFFOTO MARCEL OTTERSPEER ARNEMUIDEN Rehobothkerk, 09.00-14.30 uur- Grote verkoopdag en Rommelmarkt; DOMBURG Veld voor badhotel, 12.00 uur-Start Domburgse Schil dersweek KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur - Openstelling privé- tuin 'Houtenhand- sche Hof'; Vlis- singsestraat 28, 11.00-12.30 uur- rondleiding door buitenplaats Moes- bosch; Galerie de Pastorie, vanaf 12.00 uur - Exposi tie MIDDELBURG Markt, 09.00 uur - Snuffelmarkt; Boek handel De Drvkkery, overdag - Expositie Ton Lamper; Mei veldpad 55,10.00- 16.00 uur - Schaap- scheerfeest De Klepperhoeve; Het Zwin 1,10.00-16.00 uur - Fancy Fair met vanaf 11.00 uur rondleidingen door gebouw Leger des Heils; He Palet, overdag - Hobby- beurs en Rommel markt; Markt voor Drukkery, 13.30 uur - Vertrek wandeling monumentale bomen; Het Gast huis, 14.00-16.00 uur - Alzheimer Café; Koorkerk, 19.30 uur - Voor jaarsconcert El- speets Mannen En semble; De Spot, 21.30 uur - Optre den Spinvis NIEUW- EN SINT JOOSLAND Ned. Herv. Kerk, 09.00-13.00 uur- rommelmarkt O.N.D.A.Theater de Wegwijzer, 20.30 uur - Optreden René van Kooten RITTHEM Theater de Ver wachting, 20.15 uur - Psychiatrisch ca baret door Bram Bakker en Marjolijn van Kooten SINT LAURENS Van Cittershof, 13.00 uur-Open inloop Woonwerk- gemeenschap VEERE Kaai, 10.00-16.00 uur - Start weke lijkse vis- en ver smarkt VLISSINGEN Boekhandel 't Spui, 15.00 uur - Lezing psychiater Bram Bakker; Lammeren- burcht, 21.00 uur- SALSA dansfeest met DJ Jobo MIDDELBURG Kruiskerk, 13.00- 17.30 uur - Eerste editie 'FesitvalZon- dag' met ruimte voor sprekers, mu zikanten, work shops en stilte NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwij zer 15.00 uur - Op treden Carrie Elkin ft. Danny Schmidt OOST-SOUBURG Historische Kerk, 11.30 uur - concert pianiste Kseniia Ivanchykova SINT LAURENS Hervormde kerk, 15.00 uur - Ensem bles Concert 'Uit Hart en Ziel' VEERE Grote Kerk, Oude straat 26,15.30 uur - Optreden Philhar- monie ROMMELMARKTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42