ontlading en het succes dat hij Ajax gunt in de Europa League 29 dat lef niet hebben en voor zeker heid kiezen. In die sfeer voel je ge woon dat het niet meer fout kan gaan." Landskampioen 2017 zal ervoor eeuwig achter zijn naam staan. Het besef begint langzaam te ko men. „Dit succes doet iets met ontzettend veel mensen. Er zijn mensen die Feyenoord, op de be ker na, nog nooit iets hadden zien winnen." Haat en nijd Feyenoord is de beste ploeg van Nederland. Een heerlijk gevoel, vindt hij. „En ook als Ajax de Eu ropa League wint, verandert dat niet", zegt El Ahmadi met een grijns. „Dat zou zelfs enorm goed zijn voor het Nederlandse voetbal. Als Ajax van Manchester United wint, zegt dat ook nog eens iets over onze prestatie in de eredivi sie. Bovendien ben ik niet zo van haat en nijd. Natuurlijk wil ik van Ajax winnen, dolgraag zelfs. Maar Hakim Ziyech was één van de eer ste spelers die mij feliciteerden met de landstitel. Mooi toch?" Tonny Vilhena Aan de festiviteiten in Rotterdam is inmiddels een einde gekomen. El Ahmadi viert vijf dagen vakan tie in Spanje en meldt zich daarna bij de nationale ploeg van Ma rokko. Op 31 mei staat hij in Agadir misschien wel oog in oog met ploeggenoot en vriend Tonny Vil hena, bij de oefeninterland tussen Marokko en Oranje. „Dat zal speci aal zijn", zegt hij. „Zoals we bin nen deze selectie eigenlijk alle maal wel goed met elkaar omgaan. Dit elftal is volwassen, we geloven in onze kwaliteiten en liggen niet wakker van kritiek. Dat is een pro- De avond voor de wedstrijd tegen Heracles lag ik tot half vier in de nacht wakker, terwijl ik normaal altijd prima in slaap kan komen ces, in het verleden was ik ook we ieens geïrriteerd als er kritisch over mij werd geschreven. Nu weet ik dat het er bij hoort, dat het juist bij de status van een topclub past. We reageren op het veld, zo als het hoort." Familieleden El Ahmadi heeft de laatste weken voor de titel intens beleefd. „De trainer liet voor de wedstrijden te gen FC Utrecht en Heracles moti vatiefilmpjes zien", vertelt hij. „Voor de laatste wedstrijd waren er beelden van familieleden in ge monteerd. De familie van Bilal die ons naar voren schreeuwde, de vrouw van Jan-Arie van der Heij den die een knippende schaar met haar vingers nadeed. Dat was prachtig." Vorige week pakte Feyenoord de titel, eindelijk, na 18 jaar. El Ah madi: Nee, na afloop heb ik niet gehuild, zoals veel spelers het ge woon droog hielden, hoor. Er was later een feest op de SS Rotterdam met de familieleden en vrienden. Voor de rappers van Broederliefde aan hun optreden waren begon nen, was ik al naar huis. Ik was echt helemaal kapot. De avond voor de wedstrijd tegen Heracles lag ik tot half vier in de nacht wak ker, terwijl ik normaal altijd prima in slaap kan komen. Die wedstrijd zat maar in mijn hoofd. Bij het feest op de SS Rotterdam dacht ik: ik wil die huldiging dit keer heel bewust meemaken. Een jaar gele den, toen we het bekertoernooi hadden gewonnen, was ik brak en moe toen we eenmaal op het bal kon stonden op de Coolsingel. Nu heb ik alles heel bewust meege maakt. Onvergetelijk. Dan zie je wat het écht met mensen doet." zaterdag 20 mei 2017 Karim El Ahmadi: „Dit succes doet iets met ontzettend veel mensen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29