in de Europa League Blind: Woensdag ben ik even geen Ajacied 27 negen maanden later tot finale Europa League Peter Bosz ontvangt Rinus Michels Award BESTE COACH seizoen met thrillers tegen Schalke 04 en Olympique Lyon bracht de ploeg van Peter Bosz de finale tegen Manchester United. Wat staat dat sjiek: een finale tegen Manchester United. Natuurlijk is het geen Champions League, maar Ajax telt weer mee in Europa. Ajax werd een ploeg, hoe kwetsbaar en wispeltu rig soms ook, die deed wat niet meer kon. Althans, dat dachten we toch met zijn allen in Nederland. Buitenlandse journalisten strui kelden eerder deze week in Am sterdam over elkaar heen om juist dat verhaal te vertellen aan hun landgenoten. Wat Bosz sinds de start van het seizoen heeft veran derd, wilde er één weten. „Zo'n beetje alles", lachte Bosz, die giste ren in Zwolle door zijn collega's werd uitgeroepen tot trainer van het jaar. Nog zonder een prijs te hebben gewonnen dus. En wie heeft het nog over Rie- chedly Bazoer, Anwar El Ghazi en Nemanja Gudelj, de grootste slachtoffers van Bosz' ommezwaai? Bazoer leeft inmiddels op bij VfL Wolfsburg onder Andries Jonker, El Ghazi mag af en toe eens invallen bij Lille en Gudelj boert goed in China, maar bewegend beeld heb ben we al maanden niet gezien. Over hoe Ajax in de loop van het seizoen is veranderd, werden kran ten vol geschreven. Maar misschien heeft Davy Klaassen nog wel de meest rake woorden over de transi tie die woensdag moet leiden naar het voorlopige hoogtepunt van alle spelers uit de selectie. „We zijn gaan geloven in de manier van spe len", zegt hij. „Maar ook: we zijn een vriendenploeg geworden." Een ploeg waar de belangrijkste pijlers deze zomer misschien al wegvallen. Ook daarom is woens dag een kans uit duizenden. Stock holm moet na volgende week pas sen in het rijtje Londen, Rotterdam, Belgrado, Athene, Amsterdam en Wenen. Steden waar Ajax een Eu ropa Cup won. Steden waar Ajax geschiedenis schreef. CARRINGTON Daley Blind (foto) moet de bevestiging van José Mou rinho nog krijgen, maar alles wijst erop dat hij in de finale van de Europa League tegen zijn oude club Ajax in de basis staat. De Amsterdammer begrijpt de interesse voor dit bijzon dere feit, maar laat geen ruimte voor emo ties. „Ik speel bij Manches ter Uni ted", zegt hij. wil koste wat kost deze wedstrijd winnen." De 27-jarige Oranje-inter- a national kijkt wel degelijk uit naar de ontmoeting met Ajax. „Ik heb daar vanaf mijn zevende ge speeld", legt hij uit. „Ik ken daar heel veel mensen. Van binnen ben ik Ajacied, maar woens dag even niet. Ik verwacht dat iedereen dat begrijpt. 5 Dan wil ik gewoon feht die prij s pakken." Blind, die na de halve ■TV fi nale direct contact had met Joël Veltman en Davy Klaas sen, heeft de verrichtin gen van Ajax op de voet gevolgd. „Ze spelen heel energiek, heel fel en ko men altijd op die manier voor de dag. Dat is hun grootste kracht. Volle bak erop. Wij weten wat we kunnen verwachten." Dat Ajax bij menig ploeggenoot geen open boek is, lacht hij weg. „Woensdag weten we alles." Voor Blind betekent het duel in Zweden veel meer dan een treffen met zijn jeugdliefde. „Het is een Europese finale. Dat is lang niet voor iedereen weggelegd. Als spe ler maak je dit wellicht maar één keer in je leven mee. Met United kunnen we historie schrijven. Mijn hoogtepunt? Spelen op het WK zal me altijd bijblijven. Deze wedstrijd zal weer een prachtige herinnering opleveren. Het is ge woon een heel speciaal affiche" Fr<l x zaterdag 20 mei 2017 schandvlek tot kantelpunt Vreugde bij Onana en Klaassen na bereiken van de finale, fotoanp Op weg naar de Europa Leaguefinale met Ajax heeft Peter Bosz al een prijs binnen. Zijn collega's in de eredivisie kozen hem tot trainer van het jaar. De bijbehorende Rinus Mi chels Award is geen jury- of een publieksprijs. Nee, Bosz is rechtstreeks gekozen door zijn collega-trainers in de ere divisie. Die gaven hem de voorkeur boven Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord), Erik ten Hag (FC Utrecht), Henk Fraser (Vitesse) en Mitchell van der Gaag (Excelsior). „Ik wist van niks en ben echt wel verrast", zegt Bosz. „Ik gaf zelf Van Bronckhorst de meeste kans. Giovanni heeft iets heel bijzonders gepres teerd dit seizoen met Feyen oord, vind ik. En Henk Fraser met een eerste prijs voor Vi tesse." Op het trainerscongres wer den meer Michels Awards uit gedeeld. Maurice Steijn (VVV) werd uitgeroepen tot de beste coach in de Jupiler League, Ajax de club met de beste jeugdopleiding en Jan van Raalte (SC Genemuiden) de amateurtrainer van het jaar. En de oeuvreprijs ging naar Co Adriaanse. De nukkige José Mourinho bij de persconferentie, fotoafp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27