Xpert Clinic Herken uw klachten op xpertclinic.nl rULTUUR 25 Met hen voel ik me als presentator het meest verwant. Wilfred denkt soms dat ik hem niet mag - daar heeft hij gelijk in als hij de Wilfred is die mensen uitlokt om anderen neer te sabelen - maar tijdens de persconferentie met Van Breukelen was hij subliem. Ook tijdens de halve finale van Ajax in Lyon, met Frank de Boer en Aad de Mos: steengoed." „Een groot talent. Toen hij net bin nen was bij de NOS heb ik tegen Arno Vermeulen, chef voetbal, ge zegd: laat mij hem onder mijn hoede nemen. Hij heeft een per fecte woordkeus, fijn enthousiasme en hij kan anekdotes vertellen." „Als de NOS me terugvraagt voor het radioverslag - wat volstrekt irre ëel is - zou ik het fantastisch vin den. Het heeft me ergens een beetje verbaasd dat er geen groot bedrijf is geweest met de vraag of ik ter plekke verslag kan doen bij bijvoor beeld Ajax-Lyon. Ik sta open voor allerlei dingen." „Op het moment dat ik dat kwijt ben, moet ik stoppen. Een jaar of twintig geleden hoorde ik een col lega bij de NOS zeggen: 'Jezus Christus, moet ik alweer naar Bar- Bij Ziggo zit ik naast de stuurman op een rondvaartbootje, de NOS is een cruiseschip celona'. Gestoord. Als mij dat ooit gebeurt, moet ik meteen ophou den." „Het is anders. De NOS voelt nog al tijd als thuis: ik heb daar veertig jaar gezeten. Bij Ziggo zit ik naast de stuurman op een rondvaartbootje, de NOS is een cruiseschip. Bij Ziggo is de vrijheid groter." Denkt even na. „Nee. Het moet je overkomen. Dat is voor een deel ook mazzel. Ik heb na de loting van het WK in 2006 het mooiste panel ooit gehad. Dick Advocaat, Leo Beenhak ker, Guus Hiddink, Marco van Bas ten en Johan Cruijff. Later vroeg een Italiaanse collega of hij met mij op de foto mocht, omdat ik aan die tafel had gezeten. Prachtige dingen. Niets te klagen." „De dvd van die persconferentie staat bij mij thuis tussen Van Kooten en De Bie en Jiskefet. Ik heb in mijn leven nog nooit zoiets meegemaakt. Hans van Breukelen is een prima kerel, maar kan enorm belerend zijn. In de persconferentie werd alleen maar gedraaid en gelogen. Het was te erg voor woorden. Ik heb na afloop nagedacht over hoe ik het zou hebben aangepakt als ik spindoctor van de KNVB was ge weest. Die persconferentie had altijd in aanloop naar een inter land moeten plaatsvinden, waar door het over de kwalificatie voor het WK in Rusland moet gaan en niet over de procedure. En als je wel een aparte persconferentie geeft, bereid je je voor, vuur je alle mogelijke vragen vooraf op elkaar af en bespreek je de antwoorden. Als je je maar tegen elkaar uit laat spelen. Ongelooflijk stom en amateuristisch." „Ik durf te zeggen dat dit mij niet gebeurd was. Zo'n bende? Nooit." „Dat is weieens gefluisterd, ja. Het is me destijds door iemand gevraagd en toen gaf ik aan dat het me interessant zou lijken, maar echt aan de orde is het niet geweest. Dat was wel het geval toen Marco van Basten in 2004 bondscoach werd. Het leek me eervol, maar ik zat toen nog te goed bij de NOS en ik wist dat Kees Jansma al benaderd was." „Ik ben nog geregeld op dit soort bijeenkomsten. A, omdat ik het leuk vind en B, het hoort bij mijn vak. Ook al is dat minder zicht baar." „Natuurlijk is het belangrijk dat je ertoe doet, vooral voor je eigen gevoel. Al heb ik me ook bij de NOS bijna nooit afgevraagd hoe veel mensen er keken of luister den - en dat waren er vaak heel wat. Ik mis die spotlights niet. Zolang je voor jezelf het idee hebt dat je altijd een stevige uitzen ding maakt, is het goed. De reden dat Ziggo mij heeft benaderd, is vanwege mijn netwerk, know how en ervaring, maar ook omdat ik het wat lichter doe. Dat is iets anders dan entertainment: ik ben echt journalist en wil actuele za ken bespreken. Vorige week meldde ik dat Dirk Kuyt gaat stoppen, de week ervoor dat Ad vocaat de nieuwe bondscoach werd. Zolang we daar bovenop zitten, ben ik tevreden." „Zo nu en dan. Het is leuk om te zien welke nieuwe gezichten er komen." „Dat klopt wel. Bij de NOS is niets veranderd. Het is wat het is. Met het vertrek van Kees Jansma en later van Mart Smeets en van mij zijn er - zonder onszelf op te pijpen - drie characters verdwe nen. Wilfred Genee en Jan-Joost van Gangelen springen er op dit moment uit op voetbalgebied. Blijf niet lopen met hand- en polsklachten. Kom naar Xpert Clinic, de specialist in hand- en polszorg. Alle operaties vergoed Meer weten of een afspraak maken? Kijk op xpertclinic.nl of bel 088-778 52 03. De specialist in hand- en polszorg zaterdag 20 mei 2017 Jack van Gelder: „Ik durf te zeggen dat zo'n persconferentie van de KNVB mij niet gebeurd was. Zo'n bende? Nooit." FOTO PIM RAS Arman Avsaroglu valt bij de NOS op met zijn radiocommentaar. Hij zat bij DWDD aan tafel als zijnde de nieuwe Jack van Gelder. Is radioverslaggeving voor u defi nitief een gepasseerd station? Het enthousiasme wordt maar niet minder, hè? Voelt u meer vrijheid sinds uw overstap van de NOS? Ik hoorde u ineens een eigen radiopro gramma maken op Radio 10, met muziek. Bent u überhaupt nog op zoek naar een hoogtepunt in uw car rière? U was op dreef. Dat had u beter gedaan? Er was onder Guus Hiddink een moment waarop het erop leek dat u perschef van Oranje zou worden. Mist u Oranje? Hoe belangrijk is het voor u dat u ertoe doet in de sportverslag geving? Kijkt u veel naar andere voet baltalkshows? Nou ja, het zijn eigenlijk nog vooral dezelfde gezichten overal. Effectieve behandelingen van de hoogste kwaliteit Korte wachttijden 16 vestigingen in Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25