24 M ANGELA KIJKT TV JACK VAN GELDER Hij is minder zichtbaar dan een paar jaar geleden, maar sportjournalist Jack van Gelder heeft het uitstekend naar zijn zin bij Ziggo Sport. „Natuurlijk is het belangrijk dat je ertoe doet." Zoals bij ons thuis de loom-elastiekjes zijn ingeruild voor een JidgeL spinner, zo werkt het met tv-trends ook. Wa ren eerst jongeren met Down door Johnny de Mol de bom en werden ze door iedere pro grammamaker omarmd, inmiddels tel je als zender niet meer mee als je geen show hebt met bejaarden. Het is dus allemaal de schuld van caravan-hit We Zijn Er Bijna en drie sei zoenen Geer Goor dat Dennis van der Geest op SBS6 afgelopen donderdag begon aan een wereldreis met een groep 8o-jarigen. op zouden zijn, maar nee. SBS heeft toch weer een aantal goedgebekte exemplaren bij elkaar weten te verzamelen die meteen vertederen. Neem de voormalige toiletjuf van Ajax, die zich door een val op krukken voortbeweegt. De circusgek die nog steeds dagelijks op zijn eenwieler klimt. De nuchtere oma met zo'n lekker knauwend Twents accent die alleen daardoor al grappig is. En niet te vergeten een Amsterdammer die meteen overcondooms' en 'blauwe pilletjes' in zijn koffer begon. Als iemand dat zou roe pen in We Zijn Er Bijna, zou de rest zich onder hun luifel pardoes verslikken in de zoveelste slok wijn-uit-voordeelpak. Maar deze meneer had zich kennelijk voorgenomen om in zijn eentje zowel Geer als Goor af te troeven. Europese tour Dotan Zomersoap naar RTL5 Jack van Gelder (66) moest flink aan de bak om kaarten te be machtigen voor de Europa Leaguefi nale tussen Ajax en Manchester United van aan staande woensdag. Contacten genoeg, maar het geregel bleek een flinke kluif: er schijnen meer geïnteresseerden te zijn. Na lang zoeken en veel bellen - ook tijdens het interview gaat zijn telefoon voortdurend - zijn de kaarten binnen en reist hij woensdag met zijn zoon en kleinzoon naar Solna. Een bondige voorspelling? „Jo- han Cruijff zei vroeger altijd dat Britse ploegen goed te bespelen zijn. 'Daar staan meestal twee stokken centraal achterin', zei hij dan. Dat is natuurlijk veran derd met jongens als Daley Blind, maar ik geef Ajax een goede kans. Ik vind het overi gens heel frappant dat de wed strijd exact veertien maanden na het overlijden van Johan plaats vindt. Bijna eng." Sinds september 2015 zit Van Gelder bij Ziggo Sport, waar hij praatprogramma's Rondo en Pep talk presenteert. De Europa Leaguefinale geeft hem de ruimte met lichte weemoed te rug te denken aan de tijd dat de NOS, zijn voormalige brood heer, nog alle tv-rechten had. Champions League, UEFA Cup (voorloper van Europa League), WK's, EK's, Olympische Spelen: Van Gelder stond vooraan. Met een sigaar tussen zijn vingers: „Ik kreeg een perskaart, stapte in een vliegtuig, wandelde het sta dion binnen en stond op het veld. Dat gemak is weg." „Geweldig. Ik heb het onvoor stelbaar goed naar mijn zin. Ik mag leuke dingen doen - ik werk aan een documentaire waarin ik met Ronald Koeman terugga naar Wembley, waar hij 25 jaar geleden Barcelona de Eu ropacup 1 bezorgde - en word gevraagd om overal over mee te denken. Ik word misschien nog iets meer als vedette behandeld dan bij de NOS, ook omdat daar veel meer vedetten rondliepen. Bij Ziggo Sport werd ik hét ge zicht van de nieuwe zender." „Ja, dat went nog niet helemaal. Na de laatste speelronde van de eredivisie hadden we 103.000 kijkers, dat was vrij goed. Soms kijken er op maandagmiddag 15.30 uur meer mensen naar de herhaling dan op het vaste tijd stip op zondag. Het is redelijk, voor deze zender." „Dat is zo. Ziggo Sport is een ser vicezender voor de Ziggoabon- nees. Men hoopt met de zender klanten vast te houden en nieuwe klanten te werven. Dat is Als ik 35 jaar zou zijn, zou ik een beetje onrustig worden van de kijkcijfers van Rondo het uitgangspunt. Zo moet je onze aanwezigheid ook zien: wij zitten voor een groot deel in het marketingbudget van Ziggo. Langs de weg zie je nauwelijks grote Ziggocampagnes en er zijn niet veel reclames op andere zenders. Men heeft daar bewust voor gekozen en voorlopig groeit de zender gestaag. Natuurlijk willen we graag sneller, maar in deze fase van mijn carrière zie ik dat er een stijgende lijn in zit en kan ik daar tevreden mee zijn. Als ik 35 zou zijn, zou ik er een beetje onrustig van worden. Toch ben ik ervan overtuigd dat een programma als Rondo op een open kanaal 700.000 a 800.000 kijkers zou scoren." Voor Ziggo Sport volgt Van Gel der het Nederlands elftal niet langer zoals hij dat jarenlang voor de NOS deed: bovenop de ploeg. Onlangs was hij wel aan wezig bij de potsierlijke pers conferentie van de KNVB waarin technisch directeur Hans van Breukelen en directeur Jean Paul Decossaux de aanstelling van Dick Advocaat en Ruud Gullit als bondscoaches beves tigden. 'Ik ben geen fan van Cher. Mijn muzikale voorkeur ligt gewoon niet in haar richting' Quote van de dag Geer en Goor. Die twee namen speelden de hele aflevering door mijn hoofd. Niet al leen omdat de opzet van De wereld rond met 80-jarigen heel erg lijkt op dat van hun pro gramma, maar ook omdat zo'n format - of je nou wilt of niet - schreeuwt om een platte grap, een traan, een sneer én warme omhel zing op zijn tijd. Het is aandoenlijk om een stel oude besjes elkaar de trappen van de Mos- kouse metro op te zien hijsen. Maar het wordt pas echt memorabel als er een luie, valse volkszanger vanaf de roltrap gilt of het als-je- blieft wat sneller kan met Rita. En zij hadden de weduwe die lag te snikken in haar hotel bed om haar overleden man zonder twijfel een troostende arm geboden. De rol van Dennis van der Geest beperkte zich te veel tot het dragen van de koffers. Maar eerlijk is eerlijk, daar is hij dan weer véél beter in dan Geer en Goor. Oud es Laat ik nou denken dat de oudjes met een grote wens op hun bucketlist onderhand zaterdag 20 mei 2017 GO MUZIEK Dotan trekt in oktober een maand lang door Europa voor een solo tournee. De tour start op 3 okto ber in Dublin en eindigt op 25 oktober in Am sterdam. Dat concert was ra zendsnel uitver kocht. GTST Nieuwe Tijden, de spin-off van Goede Tijden, Slechte Tijden, verhuist van RTL4 naar RTL5. De soap (met onder an dere Holly Mae Brood) is weer te zien vanaf 10 juli. Het eer ste seizoen wordt herhaald, daarna volgt het nieuwe seizoen. 'IK WORD NOG IETS MEERALS VEDETTE BEHANDELD' Joep School Hoe bevalt het na anderhalf jaar bij Ziggo Sport? Wat meteen opvalt: de kijkcij fers zijn slecht. Niet zelden maakt u Rondo, de voetbal talkshow van Ziggo Sport waarvoor onder anderen ana listen Wim Kieft en Youri Mul der werden aangetrokken, voor 30.000 kijkers. Het is zeer minimaal in verge lijking met wat u lange tijd ge wend was. —Zangeres Cher vertelt geen fan te zijn van haar eigen muziek Reageren? angela@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24