E 21 Dit plekje is nog vrij Nu volop Last Minutes Karin's Je kunt hier boodschappen doen, vers bereid eten meenemen enter plekke opeten PASPOORT vorig jaar op 4 januari een telefoontje kreeg van Frits van Eerd. Vlak voor V&D omviel had hij uit frustratie een andere baan geaccepteerd. Vanaf april zou hij een bekende winkelketen gaan leiden. „La Place was winstge vend. Wij verdienden het geld voor de groep, maar kregen niks terug om in te investeren", verklaart hij. Zijn uitbreidingsplannen werden gedwarsboomd door Sun Capital, de eigenaar van V&D. De restaurants dreigden net zo sleets te worden als de warenhuizen. „In de horeca moet je na een jaar of zeven de verfkwast weer eens flink ter hand nemen. Wij hadden vestigingen waar 15 jaar niks PASPOORT meer aan was gebeurd. Dan ga je con cessies doen aan je merk. Na een aan varing met Sun Capital in september had ik het punt bereikt dat ik zei: dit kan zo niet verder." De gesprekken met Jumbo waren voor Van den Nieuwenhof zo'n ver ademing dat hij besloot te blijven, toen de overname rondkwam. „La Place zat vast in een organisatie die ondernemingszin de kop in had ge drukt. Nu zit ik aan tafel met een fa milie die visie heeft, die snel terrein wil boeken met La Place en voor de lange termijn gaat. Fouten maken mag hier, zei Frits, zo lang je er maar van leert. Hier is geloof, nieuw ver trouwen in ons merk." Een andere verademing, zegt hij, is dat de discussies nu om de inhoud gaan. „Hier bij Jumbo gaat het letter lijk om de smaak van de koffie. Als je allebei verstand van en liefde voor het product hebt, zijn de gesprekken veel intenser." De wederzijdse liefde wordt dins dag bezegeld met de opening van de eerste Foodmarkt City in hartje Gro ningen. Een kleine 'gemakswinkel' volgens een compleet nieuw concept, waarvan er in andere binnensteden veel moeten volgen. „We combine ren het beste van Jumbo met het be ste van La Place", zegt Cloosterman- van Eerd, directeur Innovatie en For mule. „Je kan er boodschappen doen, vers bereid eten meenemen en het ter plekke opeten." Versnelling Van zo'n stadswinkel met eigen keu ken droomt Jumbo al jaren. Maar ho reca bleek toch een vak apart, merkte Jumbo, dat er in zijn drie Foodmark- ten mee experimenteert. „La Place weet als geen ander hoe je dat doet, op weinig vierkante meters. Dat geeft ons een enorme versnelling." Andersom is La Place onder de vleugels van Jumbo weer flink aan het uitbreiden. Op nieuwe locaties in de binnensteden, waar gaten vielen na het sluiten van de V&D's. Op 18 plekken langs de snelwegen, waar Jumbo AC-restaurants opkocht die tot La Place worden omgebouwd. Op stations en luchthavens. En in de nieuwe warenhuizen die het Cana dese Hudson's Bay komende jaren opent in Nederland. Snelheid is bij die expansie geboden, zegt Van den Nieuwenhof. Niet alleen omdat con currerende koffiebarretjes als pad denstoelen uit de grond schieten nu de economie weer aantrekt, en bui tenlandse ketens als Dunkin' Donuts de sprong naar Nederland wagen. „Na het faillissement van V&D had den we in één klap geen enkele vesti ging meer ten noorden van Lelystad. Als we in de harten van mensen wil len blijven, moeten we snel weer overal fysiek aanwezig zijn." Buitenland Ook het buitenland lonkt weer. La Place opende onlangs een vestiging op Toronto Airport, in het moeder land van Hudson's Bay. Is er ook plek voor La Place in Hudson's warenhui zen in Canada, de VS, Duitsland en België? „We zullen ons eerst moeten bewijzen in Hudson's Nederlandse warenhuizen, daarna staat niets ons in de weg ook in het buitenland sa men te werken. Ons concept van een marktrestaurant met gezond eten uit verschillende keukens werkt overal." Ook Jumbo staat te trappelen om uit te breiden, maar niet in het bui tenland. Colette Cloosterman-Van Eerd: „In Nederland is nog zoveel te doen. Ons marktaandeel is nu 19 pro cent, we hebben nog 81 procent niet." Altijd inclusief: K vlucht verblijf E huurauto O Kleinschalige accommodaties O weg van de massa www.karinschoice.nl 020 - 44 99 470 f |f>| dü) Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen zaterdag 20 mei 2017 GO Colette Cloosterman-van Eerd (51) is lid van de raad van bestuur en ver antwoordelijk voor formule en innovatie bij Jumbo, haar broer Frits van Eerd is ceo. Samen met hun vader Karei en zus Monique bezitten zij alle aandelen in het bedrijf met 583 supermarkten, 6,7 miljard euro omzet en ruim 60.000 medewerkers. Ze is getrouwd met Raymond Cloosterman, de oprichter van Rituals. Samen hebben zij vier kinderen. Bart van den Nieuwenhof (46) is sinds 2012 directeur van res taurantketen La Place. Voor die tijd werkte hij onder andere voor Hunkemöller, V&D, UPC en C&A. Hij is getrouwd en heeft drie dochters. La Place moest na het faillissement van V&D 69 van zijn 120 filialen sluiten. Ruim 3.000 werknemers verloren hun baan. Eind dit jaar zijn er weer meer dan 100 vestigingen van La Place, inclusief de nieuwe res taurants bij Hudson's Bay. Colette Clooster man-van Eerd (Jumbo) en Bart van den Nieuwenhof (La Place): „De passie voor goed eten spat ervan af." FOTO KOEN VERHELDEN —Colette Cloosterman-Van Eerd [WnONAL '\\\\\\\\V AWWWW 8 dagen vanaf Griekenland - Rhodos - Ixia Pine Trees Art Hotel Griekenland - Lesbos - Golf van Gera Appartement Villa Ariadni Mr>T scr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21