WD: onderzoek Keizer opgeschort Ratten, uitwerpselen en salmonella in de super Peter Langhout Reizen 17 De commissie heeft daartoe besloten omdat zich de 'uitzonderlijke situa tie' voordoet dat Keizer is terugge treden en er aangifte tegen hem is gedaan. De Commissie Integriteit van de WD wil daarom eerst afwach ten of er andere onderzoeken wor den ingesteld door externe par tijen met meer onderzoeksbe voegdheden. De integriteitscommissie keek naar het handelen van Keizer bij de overname van uitvaartbedrijf De Facultatieve Groep in 2012. Hij heeft volgens journalisten van Fol low the Money te weinig betaald. Hij zou bovendien een dubbele pet op hebben gehad.Pieter Lakeman, bekend van zijn strijd tegen de voormalige bank DSB, deed deze week aangifte tegen Keizer. Hij verwijt de vertrokken WD-voor- zitter oplichting. Keizer legde gisteren zijn functie neer. Volgens Lakeman heeft Keizer de leden van de Koninklijke Vereniging voor Facultatieve Crematie misleid bij zijn overname van de vereni- ging.Keizer legde gisteren zijn functie neer. De ex-preses noemde het in zijn verklaring een 'onwen selijke situatie' dat hij komend weekend op het WD-congres zou worden herbenoemd als voorzit ter. De onrust in de media is ook niet afgenomen. „Dat is schadelijk voor de WD en belemmert mij in mijn functioneren." Keizer spreekt van een stroom 'onware beschuldigingen en insi nuaties'. HILVERSUM Ruim 200 super markten, bakkers, slagers en toko's zijn tussen 2013 en juli 2016 onder verscherpt toezicht gesteld of heb ben boetes gekregen vanwege slechte hygiëne en voedselveilig heid. Dat blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws, dat bij de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) de lijst met winkels heeft opgevraagd. Inspecteurs troffen naast onge dierte en hun uitwerpselen onder meer bederfelijke en mogelijk met 'poepbacterie' E-coli en salmonella besmette producten aan. In één winkel lagen bijvoorbeeld karkas sen en uitwerpselen van ratten. Een andere zaak verkocht nootjes die waren doordrenkt met urine van ratten. Naast veel kleine ondernemin gen gaat het ook om filialen van grote ketens als Albert Heijn, Jumbo, Kruidvat, Aldi, Dekamarkt, Plus, Vomar, Dirk en Deen. Bij een grote winkelier werd meerdere ke ren geconstateerd dat er eet- en drinkwaren werden verkocht na de uiterste consumptiedatum. Ook zouden bederfelijke waren niet goed gekoeld worden. Volgens RTL Nieuws waren dit soort inspectieresultaten voor con sumenten tot nu toe geheim. Zo kunnen klanten niet weten of de winkel die zij bezoeken voldoet aan alle eisen. Frankrijk zaterdag 20 mei 2017 GO De integriteitscommissie van de VVD schort het onderzoek naar de opgestapte partijvoor zitter Henry Keizer voorlo pig op. Dat maakte de partij gisteren bekend. ANP Den Haag 8 dgn Historie 2e Wereldoorlog Compleetv.a. 599 Ontdek de historie van de Tweede Wereld oorlog met o.a. Berlijn, München, Nürnberg, Dresden en Dachau. O Vertrek 16juni BE41160 10 dgn Karinthië incl. Venetië Compleetv.a. 549 Reis mee naar Karinthië. Bezoek het Meer van Bied, de Weissensee, Klagenfurt, Heiligenblut en Venetië. O 9 juni, 7 juli, 28 juli, 11 aug. en 8 sept. BE39276 10 dgn Zwitserland Compleetv.a. 619 Bezoek de Matterhorn bij Zermatt, Montreux, het Meer van Genève en het Italiaanse Lago Maggiore. Vertrek 23 juni en 8 september BE39304 10 dgn Noord-ltalië en het Gardameer Compleetv.a. 559 Hoogtepunten met de Dolomieten, het Gardameer, Iseomeer, Milaan en Verona. Vertrek 26 mei en 23 juni BE43S50 Nederland: Premier Rutte, heet het in Den Haag, is zich zeer bewust van zijn de missionaire status en zal op deze bij eenkomst geen hoofdrol opeisen. Hij zal ook niks los laten over het tempo waarin Ne derland zijn defen sie-uitgaven ver hoogt, want dat is één van de punten op de Haagse on derhandelingstafel. Litouwen: Dalia Grybaus- kaité, ooit lid van de Communisti sche Partij van de Sovjet-Unie, voor malig Eurocom missaris en sinds 2009 president van Litouwen, is blij met haar NAVO-bataljon, waarvan ook 250 Nederlanders deel uitmaken Griekenland: Griekenland en Turkije zijn allebei NAVO-lid, maar gedragen zich als kat en hond. Op z'n Poetins laat ook Erdogan re gelmatig jagers en oorlogsschepen los op Grieks terri torium. Hij betwist de Grieken ook het recht op enkele ei landen. Frankrijk: Over hoe kersvers president Emma nuel Macron de toekomst van zijn land in de NAVO ziet is nog niet veel bekend. Als presi dentskandidaat wilde hij wel mo dernisering van zijn nucleaire af schrikking en bin nen de NAVO meer aandacht voor cyber. Ma cron en Trump spreken elkaar en marge van de top bilateraal Duitsland: Het bedachtzame beleid van kanse lier Merkel, ook in de NAVO een se nior leader, staat haaks op de im pulsieve Trump/Erdogan- stijl. Merkel 'weegt' minder op NAVO- dan op EU-toppen, Duitsland houdt zich om histori sche redenen op de vlakte Letland: Grote Russische minderheid België: Federaal premier Charles Michel zit de hele dag met een dubbele pet: die van NAVO- land, maar ook die van gastheer. Voordat de top be gint draagt de Bel gische koning for meel het nieuwe hoofdkwartier over aan de NAVO. Filip en Mathilde zullen eerder op de dag de Trumps ook of ficieel ontvangen. Estland: Misschien wel het meest bedreigde van de drie Balten. Met jachtvliegtui gen hield de NAVO al zoveel mogelijk het Baltische luchtruim schoon, sinds begin dit jaar geniet ook Estland veiligheidsgaran ties van een rote rend NAVO-batal- jon, onderdeel van operatie Enhanced Forward Presence ('versterkte voor waartse verdedi ging') Boek nu een vakantie met gegarandeerd vertrek! peterlanghout.nl 0172-468800 Persgroep 20/5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17