Scheldesport viert jubileum met ONK voor para-atleten Khalid El Hattach terug bij Vlissingen BARRY VAN DER HOOFT 23 euvel terug aan de oppervlakte. Een dokter in Nederland wilde Oreel meteen opereren, maar zei erbij dat de ingreep maximaal nog een jaar kon wachten. Een andere, Belgische dokter vertelde Oreel dat een operatie niet noodzakelijk was zolang hij kon blijven lopen. De renner van de Belgische ploeg Van Moer Logistics stelde de ope ratie het liefst zo lang mogelijk uit. „Dit is voor mij een belangrijk sei zoen", verklaarde hij. „Bij mijn ploeg hebben we geen beloften- of elitecategorie. Dus houdt het hier voor mij na dit jaar op." Het liefst wordt Oreel helemaal niet geopereerd. „Ik heb het niet zo op operaties. Ze gaan toch in je zitten, in je lichaam." Momenteel heeft de vwo 5-leerling van het Ostrea Lyceum in Goes de pijn on der controle, met dank aan fysio therapeut Nathan Traas en trainer Marcel Gunst, die ook hebben klaar gestoomd voor dit weekeinde. Vandaag stapt Oreel op de fiets voor etappe twee en drie van de Junioren Driedaagse. De Goese- naar kijkt met speciale aandacht naar de ochtendrit, een tijdrit over iets meer dan tien kilometer. Dat wordt zijn eerste individuele rit tegen de klok van het seizoen. Op het regiokampioenschap in 2016 werd hij zevende in de tijdrit. „Maar de zes voor mij waren alle maal tweedejaars junioren. Ik zei: volgend jaar kom ik hier terug om te winnen." De eerste testcase staat vandaag gepland voor Oreel. Ik heb het niet zo op operaties. Ze gaan toch in je zitten, in je lichaam DRIEDAAGSE Langballe beloont zichzelf met ritzege In 2002 werd al eens eerder een der gelijk kampioenschap georgani seerd op de atletiekbaan in Terneu zen. Destijds gebeurde dat bij het 40-jarig bestaan van Scheldesport. Door het open karakter zijn er naast Nederlandse atleten ook deel names uit Belgie, Spanje en Irak. De favoriete van Scheldesport is Shir ley Kerkhove, die bij het laatste we reldkampioenschap in Doha Qatar goud behaald op de 800 meter en zilver op de 400 meter. Verder verschijnt aan de start oud-Scheldesport-atlete Marianne Verdonk, die een aantal jaren gele den al vele medailles in de wacht sleepte. Ook Junus Ozden en Sebas- tiaan Schaalje doen mee. Zij hopen namens de organiserende vereni ging op medailles bij het discus- en speerwerpen en kogelstoten. Naast de loopnummers komen er technische nummers en spring- nummers in de diverse categorieën aan bod. Deze kampioenschappen zijn de laatste kwalificatiemogelijk heid voor deelname aan het WK in Londen van 14 tot en met 23 juli. Voorts is er een demonstratie van de racerunners, een soort drie wielers waar mensen met spierpro- blemen zich toch gemakkelijk mee kunnen voortbewegen op de atle tiekbaan. De para-wedstrijden beginnen om 11.00 uur op de atletiekbaan. De resultaten worden meteen online gezet op www.avscheldesport.nl. De organisatie van het para-kampi oenschap is in handen van Schelde sport onder leiding van Harold de Maat, voorzitter van kernteam ONK. Column Een Zeeuwse profvoet baller vertelde me laatst tussen neus en lippen door een interessant verhaal. Hij was na wedstrijden al een paar keer geïnterviewd door een lid van de media die zich een seri euze journalist en watcher noemt. Ze hadden een beetje een band opgebouwd en toen had de voetballer ineens een vraag ge kregen die hij eigenlijk niet aan had zien komen. Of de journalist misschien zijn zaakwaarnemer kon worden.... Zo gaat dat tegenwoordig dus echt. Van die mannetjes die een website beginnen, het woordje media aan hun naam toevoegen en via sociale media allerlei ge ruchten de wereld in slingeren. Daarnaast publiceren ze ook nog berichten die ze knippen en plak ken van de websites van profclubs, maar die brengen ze bijna alsof het hun nieuws is. Op een gege ven moment gaat dat waarschijn lijk vervelen en denken ze: ik word zaakwaarnemer! Want zo moeilijk is dat toch niet? En, zo denken zij, het be langrijkste is dat je er veel geld mee kan verdienen. Zulke gasten denken dat Mino Raiola - de zaak waarnemer van grote jongens als Zlatan Ibrahimovic, Paul Pogba, Romelu Lukaku - eerst pizza's stond te bakken en het volgende moment aan tafel zat bij de groot ste clubs op aarde. Terwijl Raiola in werkelijkheid Rechten heeft gestudeerd en hard heeft moeten werken om te komen waar hij nu staat. Aan de top. De wannabe zaakwaarnemers misstaan echter niet in het voet- Ze misstaan niet in het wereldje balwereldje. Het zijn gelukszoe kers, zoals je die onder de miljoe nen voetballers op deze aardbol ook in groten getale hebt. Ik maakte dit seizoen kennis met Le onardo Faioli, een Braziliaanse voetballer die via GPC bij Hoek te recht was gekomen. Hij woonde in Lokeren bij een landgenoot en profvoetballer en werd vaak door zijn vrouwelijke belangenbeharti ger heen en weer gereden naar de trainingen. Leonardo was, zeker in de voorbereiding op dit seizoen, een lust voor het oog. In wedstrij den kwam het er minder uit. Een reeks blessures zorgde voor een flinke terugval en toen hij geen vervoer meer had, zagen ze Leo nardo niet meer in Hoek. Inmid dels is hij weer terug in Brazilië. Hij had echt wel talent, maar of Leonardo ook goed genoeg is om profvoetballer te worden valt te betwijfelen. Maar dat was wel waarvoor hij naar Europa was ge komen. Misschien duikt hij bin nenkort wel weer op in deze regio. Want er is altijd wel een zaak waarnemer die brood in zo'n jon gen ziet. Misschien wordt hij wel met een mooi verhaal naar hier gelokt, door iemand die zich nu nog journalist noemt. Voor Menancio Weeda zit het voetbalseizoen erop. De midden velder van VC Vlissingen moest donderdagavond in de heenwed strijd tegen Jong FC Den Bosch (1- 3-verlies) na 32 minuten gebles seerd naar de kant. Weeda kwam hard in botsing met zijn tegen stander en bleek zijn sleutelbeen te hebben gebroken. Morgen tijdens de return in sta dion De Vliert in Den Bosch kan trainer Ruud Pennings ook niet beschikken over Yves Nyemb. De centrumspits liep eind april, in het bekerduel met Hoek, een knieblessure op. Nyemb heeft daar nog steeds last van en liet donderdagavond weten dat de kans aanwezig is dat hij dit sei zoen niet meer in actie kan ko men. Achter het meespelen van Roycel James staat een vraagteken. De centrale verdediger kreeg don derdagavond last van zijn lies en ging daarom na 68 minuten naar de kant. Tegenover het blessureleed bij VC Vlissingen staat de terugkeer van Khalid El Hattach. De crea tieve middenvelder landde gister ochtend op Schiphol, nadat hij de afgelopen twee maanden als zaal voetballer actief was in Indonesië. Samen met coach Hicham Ben- hammou uit Tholen werd El Hat tach landskampioen met Vamos FC Mataram. Zondag werd Per- mata Indah Manokwari in de fi nale van de play-offs met 8-3 ver slagen. El Hattach is topfit, omdat hij in Indonesië vrijwel iedere dag trainde. Hij speelde op 12 maart zijn laatste wedstrijd voor Vlissin gen (4-0-zege bij Gemert). zaterdag 20 mei 2017 ZV niet onder het mes -Lars Oreel Lars Oreel kijkt vooral uit naar de tijdrit die vanochtend op het programma staat in de Juni oren Driedaagse, foto peter nicolai Johan Tiedemann Langballe heeft de eerste etappe van de Junioren Driedaagse van Axel gewonnen. De Deen was de hele dag op de voor ste posten van de koers te vinden. De Amerikaan Cole Davis en de Nederlander Robin Blummel werden tweede en derde. In de kletsnatte openingsfase wurmden zestien renners zich los van het peloton. Onder hen Timo de Jong uit Goes, Maikel Zijlaard (vorig jaar vijfde) en de Deen Johan Tie demann Langballe, dit jaar winnaar van Kuurne-Brussel- Kuurne. Zij reden maximaal 35 seconden bijeen. Op 35 kilometer van de finish was het over met het avontuur van de vluchters. Tiedemann Langballe spartelde nog tegen, maar werd niet veel later ook in de kraag gevat. De Deen was even daarna echter opnieuw bij een ont snapping betrokken. Ditmaal samen met de Amerikaan Cole Davis en de Nederlan ders Alex Molenaar en Robin Blummel. Het kwartet bouwde al snel een verschil van veertig se conden op het peloton op. Toen de marge zelfs opliep naar vijftig seconden, was het een uitgemaakte zaak dat de winnaar vooraan zat. Tiedemann Langballe be kroonde zijn ijzersterke dag met de zege. Cole en Blummel delfden het onderspit in de sprint. Wanneer je jarig bent, krijg je meestal een cadeau. Maar atle tiekvereniging Scheldesport gééft ter gelegenheid van haar 55-jarig bestaan juist een ca deau: het open Nederlands pa rakampioenschap. Dit evene ment is speciaal voor atleten met een beperking en wordt vandaag gehouden. Sjaak Sinke Terneuzen Scheldesport houdt van daag voor de tweede keer het NK para-atletiek. Vijf tien jaar geleden ook al 's. @Barryvdh9 Zakeli k Barry van der Hooft Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 137