Toppers van start in Halve van Renesse Verhoogde Belgische inbreng bij Hoek TMZ en Waod slaan handen ineen II 22 ZEELAND Zeventienjarige Goesenaar kwam daagse. Eind vorig jaar verscheen JUNIOREN DRIEDAAGSE LARS OREEL op fiets terecht vanwege een 'klutsknie', maar diezelfde knie speelt hem nu ook bij het wielrennen parten. „Ik heb nu twee maanden achterstand en die moet ik nu inhalen." ZV De Halve van Renesse is eigenlijk niet meer weg te denken uit het Zeeuwse loopseizoen. Met een kleine duizend deelnemers, ver deeld over beide onderdelen, wordt het evenement op Schou- wen-Duiveland altijd drukbe zocht. Ook morgen is dat weer het geval, als vanaf 8.30 uur de wande laars van start gaan en de hardlo pers vanaf 13.00 uur kunnen ver trekken. In totaal moeten de deelnemers 21 kilometer afleggen. Het par koers is dit jaar wat anders dan an dere jaren. Mede dankzij Staats bosbeheer en Natuurmonumen ten is er nóg meer natuurbeleving. De wedstrijd voert onder meer door duinen en over strand. Bo vendien staat de Halve van Re nesse bekend om haar goede sfeer en beschikt het evenement over een goede accommodatie. De prij- zenpot bedraagt tweeduizend euro, die verdeeld zal worden on der de deelnemers die binnen de limiet over de streep komen. Maar natuurlijk gaat het mor gen niet alleen om gezelligheid, sfeer en natuurbeleving. Er wordt ook gewoon gestreden om de prij zen. Zo is de Fransman Michel Verhaeghe, in april van dit jaar nog winnaar van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen, van de partij in Renesse. Hij neemt het op te gen Zeeuwse toppers als Erwin Harmes en Erwin Adan. Ook komt er een aantal Marokkaanse atleten in actie. Bij de vrouwen is de voltallige Zeeuwse hardlooptop aanwezig. Zij zullen met elkaar de strijd aan gaan, maar ook met atletes van buiten de provincie. Er komen deelneemsters uit alle windstre ken naar Schouwen-Duiveland. Meedoen is nog steeds moge lijk. Er kan tot één uur voor de start worden ingeschreven bij het secretariaat in het Dorpshuis van Renesse. De selectie van Hoek voor vol gend seizoen is nagenoeg rond. Deze week legde de zaterdag hoofdklasser drie nieuwe Belgi sche spelers vast, waardoor Hoek nu achttien spelers heeft. „In principe zijn we er", zegt Jacky Lambert, lid van de technische commissie. „Volgende week pra ten we nog met een jonge, talent volle Nederlandse speler. Maar wat we wilden, hebben is er nu." De komst van aanvallende mid denvelder Rik Impens (22) en aan valler Sidi Ceesay (27) is zeker. Daarnaast is de club zo goed als rond met Deinze over het huren van centrale verdediger Stef de Backer (21). In een eerder stadium legde Hoek al de Litouwer Titas Vitukynas, Niek van Sprundel uit Aardenburg, Ruben Besuyen (Jong FC Dordrecht) en de Belgen Aaron Verwilligen, Vin Vercoute- ren, Bram Leroy, Kim van den Bergh en Yoshi Verbrugge vast. „Het zijn inderdaad veel Belgi sche spelers", reageert Lambert. „We hebben ook met Neder landse jongens gesproken, maar dat kwam niet rond. Dan moet je verder kijken, vooral naar jongens met kwaliteit. Die denken we nu te hebben. We hebben uitgespro ken dat we niet nog zo'n seizoen als dit willen. We willen en moe ten komend seizoen eigenlijk meedoen om het kampioen schap." Rik Impens is een nummer 10 die overkomt van Hamme. Sidi Ceesay stopte dit seizoen rond de winterstop bij Temse, na een ru zie met de trainer. Stef de Backer is een centrale verdediger. „We zijn blij dat het aantal wed strijden weer toe gaat nemen in Zeeuws-Vlaanderen. Met name TMZ en Waod krijgen hier steeds meer wedstrijden. Dat willen we promoten door een algemeen klas sement in het leven te roepen, waarbij de eerste twintig renners in aanmerking komen voor een geld prijs", aldus de initiatiefnemers na mens de organisaties; Danny Nach- tegael uit Sint-Jansteen, Maarten Burm uit Huist en Michei van Bun der uit Kloosterzande. De wedstrijden van deze organi saties trokken de afgelopen jaren steeds een groot aantal wielrenners en bovendien is het aantal koersen toegenomen met de Kermisronde van Hulst (29 mei), de Dorpsfeest ronde van Zaamslag (8 juni) en de Ronde van Aardenburg (18 juni). Opvallend daarbij is dat het een te rugkeer betreft van drie wedstrij den die in het verleden onder de auspiciën van de KNWU werden verreden. „Maar het aantal renners met een KNWU-licentie is behoor lijk teruggelopen. De organisaties hebben daarop ingespeeld door te kiezen voor TMZ of voor Waod." Punten kunnen alleen gescoord worden in de hoogste categorie, bij de TMZ de amateurs en bij de Waod de A-categorie. Deelname al leen levert al veertig punten op, ter wijl er voor de eerste twintig van het dagklassement extra punten kunnen worden verdiend. Daar naast is er een eindklassement met vijftien aantrekkelijke geldprijzen. De prijzen hiervan zullen worden uitgereikt na afloop van de laatste wedstrijd op zondag 1 oktober in Sint-Jansteen. Deze wedstrijd telt niet mee voor het klassement. Deelnemende wedstrijden 29 mei Hulst (TMZ) met zijn kniekwetsuur een bekend Met een plaats in de achterhoede besloot Lars Oreel de eerste rit van de Junioren Driedaagse van Axel. De zeventienjarige coureur uit Goes finishte op ruime achterstand van ritwinnaar Tiedemann Lang- balle. Mede door knieproblemen kent Oreel een moeizame start van het seizoen. Terwijl andere renners zich deze winter in het zweet werkten om in optimale conditie aan het nieuwe wielerseizoen te beginnen, moest We hebben geen beloftes of elites. Dus na dit jaar houdt het hier op voor mij - Lars Oreel Oreel twee maanden stilzitten omwille van knieklachten. „In feite moet je het zo zien", legde de tweedejaars junior uit, „ik heb ge woon twee maanden achterstand opgebouwd, dat moet je allemaal weer inhalen. Die achterstand zie je ook terug in mijn uitslagen dit seizoen." Oreel won een wedstrijd in Huijbergen, maar boekte verder weinig aansprekende resultaten. Zijn lin kerknie is de bron van al het kwaad. Al was die knie in direct ook verant woordelijk voor het ont staan van de wielerloop- baan van de Bevelander. Tot vier jaar terug voetbalde Oreel bij SSV'65 in Goes, maar door knieproblemen moest hij zijn kicksen aan de wilgen han gen. „Stop er maar mee, je moet iets anders gaan doen", vertelden de doktoren hem. Samengevat komt het erop neer dat Oreel een 'klutsknie' heeft, die wel geschikt is voor de wieler sport omdat je daar - in te genstelling tot bij het voetbal - maar één belas ting hebt. Oreel reed de afgelo pen seizoenen mooie uitslagen bijeen. Zo schreef hij vorig jaar drie Belgische koersen en het regiokampioenschap in Wernhout op zijn naam en eindigde hij bij de eerste tien in twee meerdaagse Belgische wed strijden, die qua niveau gelijk zijn aan de Ju nioren Drie- zaterdag 20 mei 2017 Het centrum van Renesse is morgen weer afgeladen met sporters. Sportpromotion Zee land organiseert dan voor de zevende keer de Halve van Re nesse, een evenement voor hardlopers én wandelaars. Daniel Vervelde Renesse Lars Oreel gaat liever f^ARATMQH Michel Verhaeghe, in april winnaar van de Marathon Zeeuws- Vlaanderen, doet ook mee in Renesse. fotocamileschelstraete Barry van der Hooft Hoek De belangstelling voor de wie lersport lijkt in Zeeuws-Vlaande ren weer toe te nemen. Dit blijkt niet direct uit het aantal wed strijden onder de vlag van de KNWU, maar wel uit de evene menten die worden georgani seerd door TMZ en Waod. Een aantal organisatoren heeft nu de Wielerpromotie Zeeuws-Vlaan deren opgericht en er zal een overkoepelend klassement komen dat de naam GP Bikecen- ter Zeeuws-Vlaanderen draagt. Wim de Vos Hulst 6 juni Axel (TMZ) 6 juni IJzendijke (Waod) 8 juni Zaamslag (TMZ) 10 juni Westdorpe (Waod) 18 juni Aardenburg (TMZ) 19 juni Zuiddorpe (TMZ) 3 juli Kloosterzande (TMZ) 8 juli Omloop van Hengstdijk in Vo gelwaarde (Waod) 18 juli Clinge (Waod) 28 augustus Hengstdijk (Waod) 12 september Nieuw-Namen (Waod) 1 oktober Sint-Jansteen (Waod/TMZ) Arwin Willemsen Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 136