O O) CD O 20 ZE Zeeland Cup op het spel in Zierikzee Ronnie Overgaauw nu wel de snelste Nieuw toernooi voor zwemmers TMZ slaat tenten op in Oude-Tonge Giovanni Siereveld (32) zwaait na tien seizoenen af bij Hoek. Vanavond wil de verdediger afsluiten met het winnen van de districtsbeker. De handballers van Delta Sport (Zierikzee), Orion (Heinkenszand) en EMM (Middelburg) strijden morgen in Zierikzee om de felbe geerde Zeeland Cup. Het onderlinge toernooi tussen de drie hand balclubs van Zeeland wordt dit jaar voor de vierde keer georganiseerd. „Het is een leuke promotie voor het Zeeuwse handbal en na tuurlijk leeft er onderling ook echt de strijd om de beste van Zeeland te zijn", aldus Orion- speler Jerry Aertssen, die in het verleden bij alle drie de Zeeuwse clubs actief was. De Zeeland Cup werd vorig jaar gewonnen door Delta Sport. In de eerste twee edities was Orion de sterkste. Ronnie Overgaauw moest het vorige week nog doen met de tweede plaats op de 7,5 kilo meter in Nisse achter Patrick de Vos. Op de 10 kilometer lange Griffioenloop in Middelburg was hij gisteravond ruimschoots de sterkste in 35.45. Adriaan Walhout gaf op plaats twee ruim twee minuten toe, maar hield Willem de Korte net achter zich. De Belgische Lea Lisa Kamp was de snelste vrouw in 46.09, net voor Bianca Seijns die Evelien Sparretak ruim achter zich hield. Sergio Harinck was de snelste op de vijf kilo meter. Roos Nieuwdorp pakte de bloemen bij de vrouwen op de korte afstand. De Zeeuwse zwemmers beleven dit week einde een noviteit. De jaarlijkse Zeeuwse zo- merzwemkampioenschappen zijn vervangen door een regionaal kampioenschap. In Eind hoven komen de beste zwemmers uit Zee land, Noord-Brabant en Limburg samen om voor de hoogste eer te strijden. In tegenstel ling tot de Zeeuwse kampioenschappen moesten voor deze nieuwe titelstrijd limieten gezwommen worden. Volgend weekeinde is Eindhoven ook het tweede weekende. Om de niet geplaatste zwemmers toch een podium te bieden wordt later dit jaar in Kruiningen een Zeeuws Slottoernooi gehouden. Oude-Tonge staat vandaag de hele dag in het teken van de wielersport. In de ochtenduren komen de jeugdcategorieën van de KNWU in actie. Daarna zijn er dikkebandenwedstrijden voor de schooljeugd en tenslotte strijkt TMZ neer voor het inmiddels traditionele crite rium door het dorp. Zoals gebruikelijk komen alle categorieën in actie en zal er worden ge streden om de opvolging van Rotterdammer Pim Achterkamp. Deze wedstrijd trok toen veel deelnemers en de verwachting van de or ganisatie is dat dit opnieuw het geval zal zijn. Middelkamp Grand Prix Tawfik iovanni Siere veld is niet het type dat drama- tisch gaat doen over zijn aan staande vertrek I bij de club die hij bijna tien jaar heeft gediend. „Ik heb het al lang afgesloten, het is goed zo", zegt de 32-jarige ver dediger. „Voor mijn gevoel heb ik niets meer te bewijzen." In Bergen op Zoom, op het kunstgras van MOC'17, gaat hij vanavond vanaf 18.00 uur nog een keer alles geven. En hij gaat ervoor zorgen dat de rest van de uitge dunde selectie er hetzelfde in zal staan. „Je merkt aan alles dat het eind van het seizoen in zicht is", vertelt Siereveld. „De echte scherpte die er aan het begin van dit seizoen was, is er nu niet meer. Dat is niet eens onlogisch, voor een aantal jongens is het mooi ge weest. Maar wij móeten die prijs pakken, om dit seizoen nog enigs zins fatsoenlijk af te sluiten. Als dat niet lukt, is het echt een sei zoen van niks geweest." Hoek verloor vorige week met 3-0 van Jodan Boys en beëindigde een zwak seizoen in de hoofd klasse A op een teleurstellende achtste plaats. „Dit was echt een slecht jaar. Vooraf dacht ik dat we minimaal voor een plek in de top drie of top vijf moesten kunnen meedoen. Met de jongens die er bij kwamen, zag het er op papier best goed uit. Daar heb ik me wel op verkeken." Waarom is dit zo'n teleurstellend jaar geworden? „Het is moeilijk om één oorzaak aan te wijzen. Het is een combinatie van factoren. Laat ik het zo zeggen: niet iedereen heeft gebracht wat er van hem werd verwacht." Giovanni Siereveld was jaren lang aanvoerder van Hoek. Voor dit seizoen stond hij de band af aan Reguillo Vandepitte. „Ik vond het tijd voor een andere aanvoer der", legt hij uit. „Jongens die hier al vijf, zes jaar spelen moeten die stap maken, ook met het oog op de toekomst. Ik heb de aanvoerders band ooit overgenomen van Ferry Alfons, toen hij hier ook nog zelf speelde. Ik vind ook niet dat je er afstand van moet doen als je bij de club vertrekt of op de bank terecht komt. Daarom heb ik het voor dit seizoen gedaan. Als je merkt dat anderen er klaar voor zijn, moet je dat zien en de band aan iemand anders overdragen." De afgelopen tien seizoenen heeft hij het voetbal zien verande- zaterdag 20 mei 2017 HANDBAL ATLETIEK In Eindhoven strijden de Zeeuwse zwem mers nu voor regiotitels. fotothinkstock ZWEMMEN WIELRENNEN 1 Wielrenner Thijs de Lange uit Kat- tendijke is gister avond leider in de clubcompetitie geworden. De coureur van Mid delkamp eindigde als vijfde in de Parel van de Ve- luwe en dat vol stond voor de lei ding. Driebander Jean Paul de Buijn uit Hulst heeft zich met overmacht geplaatst voor de kwartfinale van de Grand Prix in Ros malen. Hij no teerde tegen San- der Jonen het beste gemiddelde van allemaal (1,904). De Bruijn had maar 21 beur ten nodig voor zijn 40 caramboles. Sherief Tawfik (28) draagt ook volgend seizoen het shirt van Goes. De verdediger be sloot eerder om na het lopende voetbaljaar te stoppen, maar komt terug op zijn besluit. Na een aantal gesprekken zijn de speler en club alsnog tot el kaar gekomen. Giovanni Siereveld speelde 227 competitiewedstrijden voor Hoek. Hij speelde 197 duels com pleet. In 29 duels viel hij in of uit; 1 keer pakte hij rood. Zeven doelpunten heeft hij in de competitie voor Hoek gemaakt. In de districtsbeker scoorde hij vijf keer. Barry van der Hooft Vlissingen a .UISHl-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 134