Meer tijd voor beslissing toekomst van Dethon Eerste gasten op Roompotpark Nieuwvliet komen eind dit jaar Groeiende steun pont II Muzikaal zomerfeest bij De Griete Deelnemers Mini Roparun weten waarvoor ze het doen 7 Zo'n tweehonderd kinderen liepen gisteren voor het goede doel tijdens de Terneuzense Mini Roparun. Rennen voor pruiken voor kankerpatiënten, want iedereen kent wel iemand die kanker heeft of had SLUISKIL De steun voor de pont bij Sluiskil groeit. Na de PvdA in Provinciale Staten stelt ook het Terneuzense PvdA- raadslid Johan van der Ha voor er jaarlijks 25.000 euro voor uit te trekken. Hij hoopt 1 juni de gemeente raad mee te krijgen. De 25.000 euro kan volgens hem uit de ver- gunningsgelden komen die de gemeente ontvangt voor de bouw van de Nieuwe Sluis bij Terneuzen. Dit project zal het verkeer raken. De pont biedt een extra verbinding over het Ka naal. De bijdrage zou zeker tot einde bouw Nieuwe Sluis in 2022 moeten worden verstrekt. Geld uit Terneuzen kan de provincie over de streep trek ken. Gedeputeerde Harry van der Maas stelde steun uit Ter neuzen als eis voor een provinci ale bijdrage aan de stichting die de pont sinds 2011 met vrijwilli gers exploiteert. De stichting kreeg in 20ir een bruidsschat mee van Rijkswaterstaat. Dat geld is bijna op. DE GRIETE Bij café De Griete, in de gelijknamige buurtschap, begint de zomer exact een maand eerder. Niet zoals de 'of ficiële lezing' op 21 juni, maar zondag 2t mei wordt het zomer seizoen geopend met een Zo merfeest. De Zeeuwse coverband No Regrets treedt vanaf 14.30 uur op en speelt pop- en rockmuziek van de jaren zestig tot en met tachtig. Naast livemuziek is er voor de kleinsten een springkus sen en bezoekers kunnen de zo- merspecialiteiten van het café komen proeven. Aan enthousiasme geen gebrek bij de start op de atletiek baan in Terneuzen. Burgemeester Jan Lo- nink lacht breeduit, Isabel Pro voost deelt handtekeningen en knuffels uit en de kinderen staan steigerend achter de streep. Nog voor de burgemeester na het aftel len de knop ingedrukt heeft, spur ten de kinderen al weg. „Geen res pect meer voor gezag", grijnst Lo- nink. De deelnemende kinderen lopen in groepjes van acht in estafette vorm een afstand van 64 kilometer. Sem Coppejan (12) uit Sas van Gent weet heel best waarvoor hij van daag twaalf keer vijfhonderd meter loopt. „Voor kanker, om pruiken te kunnen kopen voor mensen die kaal geworden zijn vanwege kan ker." Dat het een beetje koud en nat is, daar geeft hij niks om. „Als je rent word je vanzelf warm", zegt hij stoer. „Er zijn veel kinderen die dicht bij kanker staan. Mijn stief- oma, juffen, een meester." Dan moet Sem naar de startlijn, geld bij elkaar rennen. Isabel Provoost, beroemd sinds haar deelname aan The Voice of Hol land, wordt omstuwd door jonge fans. Een kaartje met handteke ning, samen op de foto en ineens een meisje dat haar een dikke knuf fel geeft. Isabel vindt het allemaal prachtig. „Leuk hoe enthousiast al die kinderen zijn. Ik doe wel vaker dingen voor goede doelen, maar dit sprak me wel heel erg aan. Vandaar dat ik ook gelijk 'ja' zei. Het is een vreselijke ziekte. Mijn tante heeft het gehad, maar ze is gelukkig ge nezen. Het is heel heftig." Behalve voor Stichting Haarwen- sen die pruiken voor kinderen met kanker verzorgt, zamelt de Mini Roparun ook geld in voor twee pal- liatieve kamers in het ziekenhuis van ZorgSaam, de Stichting Vrije Vlinders in IJzendijke en de Borst- Ik doe wel vaker dingen voor goede doelen, maar dit sprak me wel heel erg aan kankervereniging Zeeuws-Vlaan deren. „Geld dat we hier ophalen, zo'n twintigduizend euro, wordt lokaal besteed", legt Mini Roparun- secretaris Erik van den Heuvel uit. „Dan zie je waar het geld heengaat. De Mini Roparun begon vijf jaar ge leden in Oostburg. Dat was zo'n succes dat we ook in Terneuzen zijn begonnen. Hier is het nu de tweede editie. In Oostburg was zangeres Lisanne Spaander erbij. Die heeft zelf kanker gehad. Zij vertelde dat ze bij elke behandeling die ze kreeg, een kraal reeg. Het werd een ket ting." Erik wijst naar de breedte van de atletiekbaan. „Zo lang was die. Daar werd toen iedereen stil van. Iedereen heeft wel iemand in zijn familie met kanker. Dat maakt het ook heel bijzonder." www.miniroparunzvl.nl De Zeeuws-Vlaamse gemeenten krijgen meer tijd om te beslissen over de toekomst van sociale werk voorziening Dethon. Cees Liefting, wethouder in Ter neuzen en Dethon-voorzitter, heeft dat gisteren meegedeeld. Het dage lijks bestuur van Dethon - met Lief ting, de Hulster wethouder Adri Totté en hun Sluise collega Chris van de Vijver - nam er deze week een besluit over. De gemeenteraden zouden in juli beslissen. Dat wordt september. Adviesorganen als de onderne mingsraden van de drie gemeenten en van Dethon krijgen zo de ruimte hun visie te geven, die vervolgens in een eindvoorstel kan worden ver werkt. Het algemeen bestuur van Det hon waarin raadsleden zitten, heeft aangedrongen op uitstel, mede naar aanleiding van kritiek van de OR van Terneuzen. Die voelde zich bui tenspel gezet. „Ons traject was am bitieus", onderkent Liefting. „We zijn er ook al 2,5 jaar mee bezig en willen dit graag afronden voor de raadsverkiezingen van maart 2018." Dat de OR van Terneuzen ook in houdelijk reageerde op de plannen, was volgens Liefting voorbarig. Het Roompotpark vervangt de campings Pannenschuur en Hof ter Willigen, die inmiddels hele maal ontmanteld zijn. Daarnaast worden een stuk van de Nieuwen- hovepolder en de bestaande cam ping De Boshoeve bij het park ge trokken. Dat wordt daardoor 53 hectare groot. Op het nieuwe deel zet Roompot ruim 550 huisjes neer. De eerste bouwfase, die gis teren begon, omvat 166 woningen. Zo'n 70 procent daarvan is ver kocht, vooral aan Belgen. Hoge inzet Roompot trekt 225 miljoen uit voor het nieuwe park, dat met 4300 vierkante meter de grootste cen trumvoorziening krijgt van alle Roompotparken. Er wordt onder meer een uitgebreid zwem- en waterpark aangelegd. Het bedrijf zet dus hoog in. „We zitten hier dan ook op een triple A-locatie", zei Roompotdirecteur Jurgen van Cutsem gisteren. Daarnaast wees hij erop dat Roompot nog twee parken in de directe omgeving heeft: in Cadzand en Breskens. „We zien die qua aanbod als één geheel. Dat maakt de mogelijkhe den op elk van de parken groter." De sloop van het oude centrum gebouw van Pannenschuur begint binnenkort. Met het nieuwe cen trum wordt na de bouwvak be gonnen. De eerste gasten in de nieuwe huisjes worden eind dit jaar verwacht. zaterdag 20 mei 2017 Meer informatie en openings tijden voor de zomer: cafedegriete.nl. 2V 'Kanker is heel heftig' Guido van der Heijden Terneuzen Isabel Provoost verrichtte samen met burgemeester Jan Lonink de parun. fotocamileschelstraete -Isabel Provoost starthandelingen van de Mini Ro- Harmen van der Werf Terneuzen Met vereende krachten sloegen huisjeseigenaren van het toe komstige Noordzee Beach Vil lage in Nieuwvliet-Bad gister middag de eerste paal van het nieuwe park in de grond. Ze moesten flink aan het werk, want het gebeurde met een oude, handaangedreven hei-in stallatie. Martijn de Koning Nieuwvliet-Bad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 131