Onvergetelijk boek voor Bart Nieuwkoop Rekenmeesters tikken gemeente op de vingers Siereveld zwaait natiën seizoenen af bij Hoek Vlissingen moet haar uitgaven zo snel mogelijk 'in lijn brengen met de inkomsten'. Als de gemeente haar 'falende financiële beleid' niet snel wijzigt, kan ze geen aanspraak maken op extra steun uit het Gemeentefonds. De Raad voor de financiële verhou dingen (Rfv) is niet mals in zijn kri tiek op het Vlissingse gemeentebe stuur. Vlissingen kreeg weliswaar te maken met tegenvallers buiten haar schuld, maar 'geplande bezui nigingen lopen achter op schema en de gemeente heeft nagelaten de ozb-tarieven te verhogen', schrijft de Rfv in een advies aan minister Plasterk van Binnenlandse Zaken. Vlissingen moet volgend jaar de onroerendezaakbelasting verhogen tot 150 procent van het landelijk ge middelde. Ook moet de gemeente 'desnoods met verlies' bouwgrond verkopen. De grondexploitatie in het Scheldekwartier kan in de visie van Rfv het best worden afgestoten. Mocht de gemeente dat niet kun nen of willen dan moet een aparte rechtspersoon voor exploitatie van het gebied worden opgericht, vindt de Raad. Het Vlissingse gemeente bestuur krijgt de opdracht mee re serves in het sociaal domein nog eens tegen het licht te houden. Ook moet het een plan bedenken om het verlies van precariorechten op te vangen, want de net ingevoerde belasting op kabels en leidingen, die Vlissingen vorig jaar ruim ne gen ton opleverde, wordt binnen enkele jaren afgeschaft. Niet gevoelig De Rvf heeft reacties van Vlissin gen en de provincie Zeeland op het Artikel 12-rapport onder ogen ge had, maar blijkt niet erg gevoelig voor Zeeuwse argumenten om de bezuinigingen niet tot het uiterste door te voeren. Wel is de Raad het met gemeente en provincie eens dat Vlissingen financiële armslag moet houden om 'in te kunnen spelen op mogelijk positieve ont wikkelingen'. Vóór 2020 beginnen met 'sanering van de negatieve re serve' kan daarbij helpen, maar dan moet Vlissingen ook zelf maximale (bezuinigings)inspanningen leve ren. Bijkomend voordeel van snelle sanering is dat de overige gemeen ten in Nederland minder hoeven Rapport aan minister Plasterk over gebrek aan daadkracht zet Vlissingen klem bij te dragen aan het financieel op poten helpen van Vlissingen, be toogt de Rvf. De Raad 'stelt vast dat de gemeentelijke begroting voor alsnog niet erg hoopvol stemt'. Des ondanks kan hij zich wel vinden in het voorstel van artikel 12-inspec- teurs om Vlissingen over het jaar 2016 een aanvullende uitkering van ruim 1,4 miljoen euro te verstrek ken. De Raad ziet het artikel-12 rap port over 2016 als een 'tussenrap port', wat op termijn moet leiden tot een financieel gezond Vlissin gen. Als het gemeentebestuur er kent dat 'ingrijpende en pijnlijke bezuinigingen noodzakelijk' zijn en haar 'falende financiële beleid' bijstelt, is de weg naar herstel inge slagen, meent de Rvf. Als Vlissin gen dat doet, gaat de Raad er vanuit dat het Rijk (gezien de verkoophis torie van het Scheldekwartier) zijn verantwoordelijkheid neemt en tussen 2020 en 2029 voor meer dan zeventig miljoen euro bijdraagt aan het saneren van de 'negatieve re serve'. Wethouder John de Jonge van fi nanciën vertoefde gisteren in het buitenland. Hij had de brief van de Rvf nog niet onder ogen gehad en kon daarom nog niet reageren. It zaterdag 20 mei 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 20 yérmeer HETÜ.IEADI/S HETMOriEF JANEGARDAM THOLEN Voetballer Bart Nieuwkoop mocht gisteren het eerste exemplaar in ontvangst nemen van het boek 'Onver getelijk - Feyenoord 2016-2017'. De Thoolse Feyenoord-speler kreeg het boek uit handen van wethouder Kees van Dis (tweede van rechts) in bijzijn van mede-auteur Matty Verkamman in Boekhandel Dieleman in Tholen. Alle 90 neren. Het boek over de weg naar het exemplaren die de winkel in voorraad kampioenschap is een co-productie van had waren op voorhand al verkocht. Fans Kick uitgevers en Voetbal International, konden Nieuwkoop hun boek laten sig- foto anthonyverolme 'Vlissingen, uw beleid faalt' René Hoonhorst Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 127