II Biljarters kunnen gewoon bieden op De Legerdiek Poëzie in de openlucht aan de Oosterschelde Vogelaar lijsttrekker VVD 7 Dichteres Sandra Burgers werd verliefd op Kattendijke. Ze eert het dorpje met een gedicht. Haar eigen gedichten voordragen doet Sandra Burgers niet meer. Veel liever kalkt ze de dichtre gels op mooie plekken in de openlucht. „De dynamiek die daarmee ontstaat, vind ik prachtig." Mo menteel zijn langs de Oosterschelde twee gedichten te zien. Mensen die regelmatig over de Oude Zee dijk van Kattendijke naar Wemeldinge rij den, kan het haast niet zijn ontgaan. Op één van de muren van het oude havenplateau in de Oosterschelde staat sinds kort een ge dicht. Verliefd slaat ze een arm om Kattendijke heen 'Zo mooi als jij' zegt de Schelde 'is er geen' „En dat is ook bijna letterlijk zo", stelt Bur gers. „De Oosterschelde slaat haar armen haast om Kattendijke heen." De dichteres, die onlangs van Vlissingen naar Wemel dinge verhuisde, zegt verliefd te zijn ge worden op het kleine dorpje. „Het is zo mooi en zo lief. Het feit dat er helemaal geen voorzieningen als een supermarkt zijn, maakt het voor mij extra charmant." Wemeldinge vindt ze overigens ook een mooi dorp. Daar, op een trap bij het water, is een tweede gedicht te lezen. Na deze tree De zee Spuugschreeuwt in het gezicht Trekt je aan de haren mee Na deze tree De zee... Burgers heeft als dichteres inmiddels de no dige faam verworven. Zo won ze in 2004 de Poëziesalon-prijs van de Bibliotheek Vlissin gen. Ze publiceerde op diverse platformen. Eerder bracht ze in onder meer Vlissingen ook al gedichten aan in de openbare ruimte. „Dat vind ik tegenwoordig veel leuker dan gedichten voordragen", legt ze uit. „Je ziet meteen dynamiek ontstaan als je zo'n ge- Kinderen die wel tien keer heen en weer lopen om te kijken wat er precies staat. Daar kan ik van genieten dicht hebt aangebracht. Mensen kijken er naar of maken foto's... kinderen die wel tien keer heen en weer lopen om te kijken wat er precies staat. Daar kan ik van genieten." De inwoonster van Wemeldinge zal de gedichten - die zijn aangebracht met witsel - niet weghalen. „Ze zullen in de loop der tijd vanzelf verdwijnen." Hoewel Burgers er zeker geen geheim van maakt dat zij de gedichten heeft aange bracht, ondertekent ze deze bewust niet. „Ik heb er geen vergunning voor aangevraagd, dus je weet maar nooit. Straks haalt de ge meente ze weg en valt bij mij de rekening op de mat." Laten we hopen dat ze in Goes en Kapelle zo flauw niet zijn. YERSEKE De Reimerswaalse le den van de WD hebben Izak Voge laar verkozen tot lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkiezingen in 2018. De Krabbendijkenaar voerde in 2014 ook al de lijst aan. De partij be- 6,<2u.j00n fersoonfy* 1 haalde toen twee zetels en wist voor het eerst in haar bestaan toe te treden tot de coalitie. Vogelaar werd zelf wethouder. De 67-jarige libe raal heeft de ambitie om nog een tweede termijn als wethouder te vervullen. De gemeente doet het gebouwtje De Legerdiek in de verkoop. Om die reden is de seniorensoos die er gebruik van maakte onlangs opge heven. Onder die soos vielen vijf activiteiten: biljart, koersbal, koor, spelletjes en bridge. Voor de laatste vier groepen is volgens Van der Reest al een andere locatie gevon den. De biljarters willen echter graag in De Legerdiek blijven en hebben de gemeente eind vorig jaar voor gesteld het gebouwtje zelf te ko pen. In een brief aan de gemeente raad stellen ze nu dat ze daar nooit reactie op hebben gekregen. Die bewering is de wethouder in het verkeerde keelgat geschoten, zo bleek donderdag. „Dit strookt totaal niet met mijn waarheidsbe leving en dat is zacht uitgedrukt. Ze zijn geïnformeerd over de pro cedure die wij volgen. Daar heb ik getuigen van", aldus Van der Reest. Die procedure is dat eerst alle gebruikersgroepen, dus ook de bil jarters, een alternatief onderko men moeten hebben. Dan pas komt de verkoop van het pand aan de orde. „Want stel dat de biljar ters geen alternatieve locatie heb ben, maar ook niet de kopers wor den, dan verliezen we kostbare tijd." Dat de biljartclub het gebouw kan kopen, is allerminst zeker. „Het zal worden gegund aan de partij met het beste bod en het meest passende plan", aldus de wethouder. •Ky'A' zaterdag 20 mei 2017 'Gedicht in de natuur geeft dynamiek' Het gedicht op de trap in Wemeldinge trekt veel belangstelling, fotomarcmachielse Rob Paardekam - Sandra Burgers Het PZC-weblog Zeeland Geboekt be steedt zondag in de serie 'Vers op zon dag' ook aandacht aan Sandra Burgers. Sandra Burgers plaatste een gedicht op het oude havenplateau van het door haar geliefde Kattendijke. foto mechteld jansen JOOSSE m ACCOUNTANTS %M BELASTINGADVISEURS Accountancy Bedrijfsadvies Belastingadvies Belastingaangiften JOOSSE - PERSONEELSDIENSTEN Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten De biljarters van De Legerdiek in Goes kunnen zich te zijner tijd gewoon melden als potenti ële koper van het gebouwtje aan de Westwal. Dat heeft wet houder André van der Reest donderdag gesteld tijdens de raadsvergadering. Rob Paardekam Goes T 0118 612 774 T 0118 583 010 1A/1AIIAI lAOCCr Ml E mlddelburq9joosse.nl E oostkapelle®joosse.nl VVVVVV.JUUOOL.INL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 126