Bij mijn dochters vriendinnetje is het thuis een snoepwalhalla. Hoe kan ik daar tegenop? Marjan Berk Panel Wijsheid komt met de jaren, maar waarom zo lang wachten? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, buren of vrienden? Leg uw vraag voor aan mensen met levenservaring. De affectie tussen kin deren kan heel sterk zijn. Uw dochtertje is het liefst minstens drie dagen per week bij haar vriendinne tje en u vermoedt dat het komt door de aantrekkings kracht van de versnaperingen die bij het vriendinnetje thuis op tafel komen. U heeft geen zin om daarmee te concurre ren. Gelijk heeft u. Maar laat eens even uw fantasie wer ken. Bedenk iets wat uw dochter en haar vriendinne tjes spannend vinden. Laat ze eens een middag lekker kliederen met het bakken van die kleine cakejes, die je ook na het bakken nog uren lang prachtig kunt versieren met hagelslag of gekleurde muisjes. Of schrijf een teken wedstrijd uit. Ik weet bijna zeker dat daar geen bakken chips en flessen frisdrank tegenop kunnen. Wat het ook altijd goed doet, is een speurtocht. Ja, oplos singen bedenken tegen het geweld van de snoep- wereld vraagt wat energie en vooral inzet, maar dan heb je ook wat. Voor je het weet zit uw huis vol enthousiaste kleine meisjes en bent u de leukste moeder van de klas. Ook zonder chips en frisdrank. LAATZEEENS EEN MIDDAG KLIEDEREN MET CAKEJES O (ft S3 Ook een kwestie? Stuur uw vraag naar oldskook® persgroep.nl 621 zaterdag 20 mei 2017 WG Schrijfster (84) met als levensmotto: 'Neem het licht, het is al zwaar genoeg.' Het vriendinnetje van mijn dochter (9) speelt nooit bij ons. Ze speelt eigenlijk bij niemand, alleen thuis. Mijn dochter daarentegen zit het liefst drie dagen per week bij haar vriendin. De moeder van het vriendinnetje doet er ook alles aan om het bij haar thuis onweerstaanbaar leuk te maken: er is altijd chips, snoep en frisdrank - zaken die bij ons alleen in het weekeinde op het menu staan. Ik baal een beetje van die ongelijkheid. Hoe los ik dit op? E. vd V. uit Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 116