Uit thuis en ik heb er nog geen seconde spijt van gehad. Het leven op Santorini is fantas tisch. De omgeving is prachtig, de zon schijnt altijd, de wijn is heerlijk, de men sen zijn aardig en we hebben een mooi huis in een leuk dorp. De Griekse crisis? Die gaat aan Santorini voorbij. De toeris ten komen toch wel." En die toeristen geeft hij dan tips. Zoals: „De wijnen van Santorini onder scheiden zich met hun volle smaak en verfijnde zuurgraad. Dat is het gevolg van de samenstelling van de vulkanische bodem. Een aanrader is de Santorini Nykteri." Ook de stranden beveelt hij aan. „Nie mand komt voor het strand naar Santo rini, maar Red Beach en Vlychada Beach, tevens het enige naaktstrand, zijn prach tig." Het zijn geen zandstranden; Santo rini heeft alleen 'zwarte' stranden met vulkanische steentjes. De zonsondergangen zijn nergens zo mooi als hier, bezweert Van der Molen. „De mooiste is die van Oia, in het noor den. En in Franco's Bar in Fira spelen ze tijdens de zonsondergang keihard Maria Callas. Kitsch, maar ik krijg er kippenvel van." Onder Oia ligt Ammoudi, een idyllisch haventje met uitstekende taverna's. „Je kunt er heerlijk toeven op een koel terras met goede wijn en lekker en betaalbaar eten met zicht op aanmerende vissers bootjes. Hoewel ik hier woon, krijg ik dan altijd het ultieme vakantiegevoel." 41 magazine 51 Baaizicht Santorini is een populaire cruisebestemming. De reis Santorini - ook wel Thira genaamd - is het zuidelijkste eiland van de eilan dengroep Cycla- den, in de Egeïsche Zee. Het is klein en vooral geschikt voor kort verblijf. Santorini is bereik baar vanaf Kreta met een snelle ferry in ongeveer 2 uur. Vanaf Athene is het circa 40 minuten vliegen. Hou er rekening mee dat het vlieg tuig soms niet kan landen vanwege hevige wind en na een of meerdere doorstarts terug keert naar Athene. Het verblijf Hotels en pensions zijn er te kust en te keur. De prijzen van overnachtingen en eten en drinken liggen minimaal op Nederlands niveau. Meer informatie santorini.nl Bepakten bezakt Door de smalle, steile straatjes zorgen ezeltjes al eeuwenlang voor het vervoer van pakketten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 105