Kunstkijk Flakkee groeit als kool Verdachte zedenzaak naar huis Cursus boek schrijven in Ellemeet 6 Vier opleidingsrichtingen in Zierikzee Mensen die moeilijk aan de slag ko men, kunnen bij De Zuidhoek in Zierikzee een vak leren dat uitzicht biedt op een vaste baan. In nauw overleg met lokale werkgevers uit de verschillende branches kiest De Zuidhoek voor de 'leerwerkrichtin gen' techniek, schoonmaak, groen- beheer en horeca. De gekozen methodiek heet 'Werkstap'. Zuidhoekpersoneel krijgt tijdens de opleiding werkop drachten bij een bedrijf. Omdat de koppeling tussen ondernemer en Zuidhoek er dan al ligt, is de ver wachting dat meer mensen in kor tere tijd kunnen doorstromen naar werk in de betreffende branche. De opdrachten voldoen niet alleen aan de eisen van de werkgevers, maar ook aan de onderwijseisen'. Daar door kan Werkstap leiden tot een erkende praktijkverklaring (voor jongeren tot 18 jaar) of een mbo-di- ploma. Een groep werkgevers is vorige week akkoord gegaan met de vier gekozen opleidingsrichtingen van De Zuidhoek. Op 31 mei en 1 juni zijn er workshops waarbij de leer werkrichtingen nog nauwkeuriger worden afgestemd op hetgeen de werkgevers nodig hebben. Naast het verzorgen van de vier leerwerk- De gemeenteraad moet in juni een besluit nemen over de toekomst van De Zuidhoek richtingen blijft De Zuidhoek was sen, verpakken en monteren, zoals het al jaren doet. Omvorming Nu de omvorming in volle gang is, vindt het gemeentebestuur het tijd om ook eens na te denken over de bestuurlijke vorm van De Zuid hoek. Daarbij is de vraag gesteld of de gemeente De Zuidhoek op af stand moet zetten. Tot op heden stellen burgemeester en wethou ders het Zuidhoekbestuur samen en fungeert de wethouder van So ciale Zaken daarbij als voorzitter. Afdeling Kort door de bocht genomen zijn er twee opties: 1. De Zuidhoek wordt een afdeling van de gemeente en 2. De Zuidhoek sluit zich aan bij een Zeeuws verband van sociale werk plaatsen. Dichterbij of op afstand dus. Wethouder Cees van den Bos zei enkele weken geleden dat hij het nog niet weet, maar kiest voor de optie 'die het best is voor de men sen'. Meer dan dat wilde Van den Bos ook gisteren niet kwijt. Het gemeentebestuur heeft een onderzoeksbureau op deze vraag gezet. Maandagavond presenteert dat bureau zijn resultaten in een openbare bijeenkomst om 19.30 uur in het gemeentehuis. De gemeen teraad moet in zijn vergadering van juni een besluit nemen over de be stuurlijke toekomst van De Zuid hoek. MIDDELHARNIS Aan de Kunst kijk, volgende week overal op Goeree-Overflakkee, doen 120 beeldend kunstenaars mee. Vorig jaar waren er dat er nog tachtig. De opzet van de Kunstkijk is ver gelijkbaar met de Kunstschouw op Schouwen-Duiveland. Ook hier exposities van beel dend kunstenaars op bijzondere locaties als tuinen, campings en boerenschuren. De Kunstkijk biedt echter ook live muziek en een film. Muzikale topper is het optreden van trompettist Eric Vloeimans met flamencogitarist Eric Vaarzon Morel. Dat vindt vrijdag plaats op Hofstede Lust en Last in Som- melsdijk. Behalve dit concert zijn er, ver spreid over het eiland, nog optre dens van vijftien duo's, bands en zangers. Windmolenpark Woensdag presenteren 1600 kin deren op windmolenpark Batte- noert hun project 'Wind en Kunst. In Het Diekhuus van Mid- delharnis draait donderdagavond de documentaire Sérephine over een Franse schilderes en haar rela tie met een Duitse verzamelaar. De Kunstkijk wordt woensdag avond feestelijk geopend met mu ziek van Jacqueline Edeling. De opening is om 19.30 uur op de camping Elizabeth Hoeve aan de Noorddijk in Melissant. ELLEMEET Als neerlandicus Anne-Marie Maartens uit Elle meet tien tot veertien mensen en thousiast weet te maken voor een cursus boekschrijven van Bas Jon- genelen, komt die Tilburgse schrijver de cursus in Ellemeet geven. De cursus bestaat uit twaalf bijeenkomsten, waarin cursisten er aan werken om hun verhaal op papier te krijgen. Bij de dertiende bijeenkomst presenteren zij hun eigen boek. En dat boek mag over van alles gaan: van roman tot me moires, van kunst tot wetenschap. Zolang de cursisten de Neder landse taal maar goed beheersen. De cursus kost 350 euro. Aanmel den kan via a.maartens@icloud.nl Na een voorarrest van één jaar mag een 37-jarige man vandaag de ge vangenis verlaten. Hij kan zich nu bij zijn ouders voorbereiden op zijn proces dat 26 juni plaatsvindt. Het Openbaar Ministerie vervolgt hem omdat hij seks had met een min derjarige Vlissingse jongen en zes anderen elders in Nederland en Duitsland. Maar de rechtbank vindt dat hij nu lang genoeg in voorarrest heeft gezeten. Raadsman K. Welvaart pleitte het afgelopen jaar, tijdens andere tus sentijdse zittingen, met regelmaat voor schorsing van het voorarrest. Telkens verzekerde hij de recht bank dat M. van de B. wist dat hij fout zat en niet meer in herhaling zou vallen. Maar het OM verzette zich steeds met succes tegen het onderbreken van het voorarrest omdat de officier niet wist of de man een gevaar vormt voor de sa menleving. Uit de rapporten blijkt dat er nog steeds een behoorlijke kans bestaat dat de man opnieuw seksueel contact zoekt met minder jarigen. Maar officier van justitie Suijkerbuijk liet ook doorscheme ren dat hij ervan overtuigd is dat de man de komende weken niet het ri sico zal lopen opnieuw iets straf baars uit te halen. IN DE REGIO Yoga met livemuziek in Be Happy Benefietavond Lifeheart in Zonnemaire MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag vrijdag 19 mei 2017 SD Zuidhoek slaat nieuwe weg in Met de keuze voor vier 'leer werkrichtingen' heeft De Zuid hoek in Zierikzee een flinke stap gezet in de omvorming van soci ale werkplaats tot mensontwik- kelbedrijf. Ton van den Nouweland Zierikzee Een verdachte van misbruik van minderjarigen mag na een jaar voorarrest Torentijd verlaten in afwachting van zijn proces. Emile Calon Middelburg BROUWERSHAVEN Muzikant Tammo Heikens en yogado- cent Marianne van den Haak houden morgen, zaterdag, een yogales met livemuziek in Brou wershaven. Van den Haak be geleidt de yogales, die om 14.00 uur begint in 'Be Happy' aan Kerkplein 1. Heikens speelt ver schillende Indiase en westerse instru menten, met zijn muziek en zang zorgt hij voor muzi kale begeleiding. Meedoen kost 35 euro. Ervaring is niet nodig. Opgeven kan via mailadres info@atmar.nl of 0646103624. ZONNEMAIRE De bands Stress, Slither en Gruss treden morgen, za terdag, op in Zon nemaire tijdens de benefietavond Life heart voor het Ellen Parkinson Project. De opbrengst van het evenement gaat naar het Ellen Par kinson Project van Ellen van Velthoven uit Zierikzee. Zij za melt geld in voor onderzoek naar de oorzaak van Parkin son. De benefietavond begint om 20.00 uur in dorpshuis De Maire aan I.M. van der Bijlstraat 10 in Zonnemaire. Kaar ten kosten 10 euro in de voorverkoop en zijn verkrijgbaar bij Kompassen in Zierikzee en dorps huis De Maire. Op de avond zelf beta len bezoekers 12,50 voor een toegangs bewijs. Meer informatie is te vinden op de website www.life- heart.nl. BOMMENEDE MOTORTOUR T&'-V ':,V ZONNEMAIRE Café Bommenede houdt zaterdag 27 mei de zevende editie van de Bommenede Motortour. De tour start om 08.15 uur en eindigt rond 17.00 uur. De tocht is tus sen de 260 en 300 kilometer lang. Zowel de start en finish is vanaf Café Bommenede in Zonnemaire. Na afloop is er de mogelijkheid om aan te sluiten bij een barbecue waar cover band Gruss optreedt. Kosten voor de motortour zijn 10 euro per persoon, inclusief broodjes en koffie/thee bij aanvang, één consumptie onderweg en kosten voor tol en de pont on derweg. Er is de mogelijkheid om een lunchpakket van 14,50 euro per persoon en/of de barbecue van 15 euro per per soon bij te boeken. Aanmelden is verplicht en kan tot 23 mei via 0111-401044, 06-50551896 of komeenslangs@cafe- bommenede.nl. archieffoto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Co- rine den Boer-Boot en Joyce Weber; Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BRUINISSE Brusea, 11.00-17.00 uur: Museum ge opend; De Vanger, 09.00 en 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen, 15.30 en 16.30 uur: Bewegen voor kin deren op muziek- de Pretplanner; BURGH-HAAM- STEDE Burghse Schoole, 13.00-16.00 uur: Expositie 25 jaar museum en Wind kracht; Dorpshuis de Schutse,16.00- 18.00 uur: Heren sociëteit, 20.00- 23.00 uur: Klaver- jasvereniging; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00- 17.00 uur: Biljar ten/kaarten; NOORDGOUWE Mo More, 15.00- 17.00 uur: Haak- en breicafé; OUWERKERK Dorpshuis, 19.00 uur: Biljartvereni ging Phoenix; Wa tersnoodmuseum, 10.00-17.00 uur: Foto expositie Jakarta, de men sen achter de zee muur; ZIERIKZEE Brogum, 21.00 uur: The original Juke box Heroes; Came ramuseum, 13.OO IZOO uur: Open stelling museum; FiZi, 20.00 uur: The Day Will Come; Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Songfestivalcon cert van Waisisi; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Zil ver van Kaft tot Kaft; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.OO IZOO uur: Oude- rensoos, 19.30- 21.45 uur: Repeti tieavond Harmo nievereniging Nut Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55