JA Misdaadmeter: N-Beveland onveiligste gemeente in provincie Dode en 22 gewonden op Times Square De politie in Zeeland kreeg vorig jaar ruim 7 procent minder aangiftes van misdrijven. De provincie volgt daarmee de landelijke trend van dalende criminaliteitscijfers. Edwin van derSar Binnen Buiten Composteren kun je leren op het platteland. Amsterdam is desondanks opnieuw de onveilig ste gemeente van het land, gevolgd door Eindhoven en Rotterdam. De criminaliteit daalde in Amsterdam vorig jaar met 8 procent, gelijk aan de landelijke trend. De Amster damse politiechef Pieter-Jaap Aal- bersberg vindt dat de hoofdstad on terecht op plek 1 staat, vanwege de vele toeristen en evenementen: dat trekt criminelen aan. De veiligste van de 386 gemeen ten is volgens de jongste AD Mis daadmeter de Overijsselse ge meente Tubbergen. gedaan. In Vlissingen nam het to taal aantal aangiftes af met 30 pro cent en in Middelburg met 2t pro cent. Ze vallen daardoor uit de top 100 van onveiligheid. De Zeeuwse gemeente met de hoogste positie op de lijst is opval lend genoeg ook de kleinste. Noord-Beveland steeg van 188 naar 30. Het aantal aangiftes nam er met bijna de helft toe. De plattelandsge meente staat tussen veel grotere ge meenten als Nieuwegein en Vlaar- dingen. Noord-Beveland staat zo hoog vanwege een aantal gevallen van mishandeling, vernieling en bedreiging waar bewoners van jeugdinstelling De Vliethoeve in Kortgene betrokken bij waren. Bur gemeester Marcel Delhez zei eind vorig jaar dat de situatie inmiddels sterk was verbeterd. Doordat de AD Misdaadmeter het aantal aangiftes afzet tegen het aantal inwoners hebben de incidenten in Kortgene grote invloed gehad op de positie van Noord-Beveland in de lande lijke lijst. De noteringen van de andere Zeeuwse gemeenten zijn: Goes 64 (vorig jaar 57), Terneuzen 96 (146), Vlissingen rt3 (26), Mid del burg 119 (70), Schouwen-Duiveland 250 (117), Hulst 202 (253), Veere 238 (239), Sluis 273 (287), Tholen 300 (340), Reimerswaal 326 (329), Ka- pelle 363 (349) en Borsele 374 (355). Ook landelijk gezien is er sprake van minder criminaliteit: 8 procent minder een jaar eerder. Geweldda dige misdrijven zoals mishandelin gen en bedreigingen nemen min der snel af dan andere vormen van criminaliteit. Het aantal gevallen van woningbraak en zakkenrol len daalde veel harder. Er waren vo rig jaar 14 procent minder woning inbraken en 13 procent minder zak kenrollers, maar slechts 3 procent minder mishandelingen en 4 pro cent minder bedreigingen. De daling van het aantal delicten is groter in de stad dan Van de vier grotere steden in Zee land was Goes vorig jaar het onvei ligst, volgens de AD Misdaadmeter. Daarna volgt Terneuzen. In deze gemeenten werd meer ingebroken, zowel in woningen als in auto's. In de stad Terneuzen waren overigens niet meer woninginbraken, maar in de kernen daarbuiten wel. Het goede nieuws komt van Wal cheren. Het oppakken van een in brekersfamilie leidde vorig jaar tot een spectaculaire daling van het aantal woninginbraken in Vlissin gen en Middelburg. Ook van open bare geweldpleging, zakkenrollerij, bedreiging en mishandeling werd in deze twee steden (veel) minder aangifte 'Europa praat weer over Ajax' NEW YORK Een automobilist (26) is gisteren op Times Square in New York met hoge snelheid ingereden op voetgangers. Een 18-jarige vrouw is omgekomen en 22 voetgangers raakten gewond. De automobilist, Richard Rojas, zou een veteraan zijn. Volgens de New Yorkse politie is er geen sprake van terrorisme. De automobilist is in 2008 en 2015 betrapt op rijden onder in vloed. Het dodental door de aan rijding loopt mogelijk nog op. Het incident gebeurde rond lunchtijd op Times Square in Manhattan, op de kruising van 45th Avenue en 7th Avenue. The New York Times citeert een poli tiefunctionaris die zegt 'dat het erop lijkt' dat de automobilist had gedronken of drugs had gebruikt. Nieuwsmedia Zeeuwen geven minder misdrijven aan &a*ssjW0<c »P8 Jeroen de Vreede en Theo Giele Vlissingen De Zeeuwse gemeente met de hoogste positie op de misdaadmeter, plaats 30, is Noord-Beveland. P22 Wisselend bewolkt met zo nu en dan 16°C zon en regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1