55® 13 Toekomst van middenvelder (25) bij Levski Sofia is nog ongewis. De Vlissinger wil er in juni en juli wel bij zijn als Curagao twee toernooien speelt. CURACAO RONDREIZENDE INTERNATIONAL Jeremy de Nooijer werd vorige week maandag om 17.35 uur voor het eerst vader. De 25-jarige Vlissinger maakte twee nachten met zoon Jayden Mitchell mee, maar moest woensdagochtend weer op het vliegtuig naar Bulgarije stap pen. „Dat vind ik wel heel jam mer", zegt de voetballer van Levski Sofia. „Ik had graag langer gebleven, maar ik moet werken." Dat doet hij tot eind mei zeker in Bulgarije, maar de kans is groot dat hij daarna een punt achter zijn tijd bij Levski Sofia zet. De Nooijer heeft een nieuwe aanbieding van Levski Sofia gekre gen om zijn contract te verlengen, maar tot een akkoord is het nog niet gekomen. „Ik sta best open Ik sta open voor een verlenging, maar de voorwaarden moeten goed zijn voor een contractverlenging, maar dan moeten de voorwaarden wel goed zijn." Spijt van zijn keuze STRABAG voor de Bulgaarse competitie heeft hij nooit gehad. „In het begin was het best spannend, je bent toch ver weg van je familie en vrienden. Als mens ben ik er wel sterker door geworden, ook mentaal. Ik ben wel benieuwd wat er nu gaat gebeuren." Als hij zijn contract niet ver lengt, is De Nooijer deze zomer transfervrij. Meerdere clubs heb ben interesse getoond, maar voor lopig wacht de oud-speler van Sparta nog even rustig af. Zou hij graag terug willen naar Neder land? „Dat hoeft niet per se. De kans is denk ik klein dat ik naar een Nederlandse club ga." De laat ste weken komt De Nooijer nau welijks nog in actie en hij is niet de enige speler bij Levski Sofia. Een viertal basisspe lers dat hun contract niet wil verlengen, krijgt geen speeltijd meer. „Ik weet niet of dat tot het eind van het seizoen zo blijft. Daar maak ik me ook niet druk over. Ik doe netjes wat er van me wordt gevraagd." Drukke zomer Een beetje rust is in deze fase van het seizoen ook helemaal niet erg, want Jeremy de Nooijer weet dat er een drukke zomer aankomt met het nationale team van Curasao. Hij is door bondscoach Remko Bi- centini opgenomen in de voorse lectie voor de toernooien om de Caribbean Cup en de prestigieuze Gold Cup. „Ik hoop dat ik straks ook bij de definitieve selectie zit", zegt de Vlissinger. „Op 7 juni vlie gen we dan naar Canada voor een trainingskamp. Daar spelen we op 13 juni in Montreal ook een oefen wedstrijd tegen Canada." Na het oefenduel vliegt de selec tie naar Curasao, waar op 17 juni Nicaragua de tegenstander is. Ver volgens volgt een korte vliegreis naar het eiland Martinique, waar de ploeg van Bicentini op 22 juni tegen het thuisland de halve finale van de Caribbean Cup speelt. De andere halve finale gaat tussen Ja maica en Frans-Guyana, de finale en de strijd om de derde plaats worden op 25 juni ook op Martini que gespeeld. „Eerst naar Canada, dan naar Curasao en Martinique; het is prachtig om dat allemaal mee te KRISKRAS door Amerika Eerst naar Canada, dan naar Cura9ao en Martinique; prachtig om mee te maken In oktober schreef het kleine Cari bische eiland historie door zich voor de eerste keer voor de Gold Cup te plaatsen. Aan dat toernooi, dat kriskras door de Verenigde maken", zegt De Nooijer. „Dat had ik echt nooit gedacht toen ik werd gevraagd om voor Curagao te gaan spelen. Ik heb met de nationale ploeg echt al veel van de wereld gezien. Ik ben in landen geweest waar ik normaal gezien misschien nooit zou komen." Gold Cup En na het toernooi om de Carib bean Cup begint het eigenlijk pas echt voor Curagao en De Nooijer. Staten wordt gespeeld, doen twaalf landen mee. Naast Curagao zijn dat onder meer Honduras, Costa Rica, Jamaica, Mexico en het gastland. Curagao begint op 9 juli in San Diego tegen Jamaica, speelt vier dagen later in Denver tegen El Salvador en sluit de groepsfase op 16 juli in San Antonio af tegen Mexico. De Nooijer: „Iedereen kijkt echt uit naar de twee toernooien en na tuurlijk vooral naar de Gold Cup. Op zo'n toernooi kun je jezelf ook in de kijker spelen. De afgelopen jaren hebben steeds meer goede spelers zich aangesloten bij de se lectie van Curagao. Ik heb het ni veau echt omhoog zien gaan." Spelen om de Caribbean Cup en de Gold Cup, het is een mooi voor uitzicht. Maar zo'n drukke zomer betekent ook dat hij zoon Jayden weinig zal zien. „Dat is vervelend ja. Ik hoop dat mijn vriendin met hem naar Curagao kan komen. Want ik denk niet dat ik tussen door veel tijd heb om nog een keer terug naar Nederland te vliegen." donderdag 18 mei 2017 De Nooijer hoopt op een drukke zomer 13 JULI Plaats: Denver (VSt) Tegenstander: El Salvador Soort duel: Gold Cup, poule 9 JULI Plaats: San Diego (VSt) Tegenstander: Jamaica Soort duel: Gold Cup, poule 13 JUNI Plaats: Montreal (Canada) Tegenstander: Canada Soort duel: vriendschappelijk 16 JULI Plaats: San Antonio (VSt) Tegenstander: Mexio Soort duel: Gold Cup, poule Barry van der Hooft Sofia - Jeremy de Nooijer TEAMS WORK De Vlissin ger komt de laatste weken nauwelijks nog in actie na mens Levski Sofia. FOTO LEVSKI SOFIA 17 JUNI Plaats: Curagao Tegenstander: Nicaragua Soort duel: vriendschappelijk Jeremy de Nooijer reist in de zomer kriskras door Noord- en Midden-Ame- rika om met het nationale team van Curagao inter lands te spelen. - Jeremy de Nooijer 22 JUNI Plaats: Martinique Tegenstander: Martinique Soort duel: Caribbean Cup, halve finale 25 JUNI Plaats: Martinique Tegenstander: Jamaica of Frans Guyana Soort duel: Caribbean Cup, (troost)finale

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70