S'&t •J W ..Jfi Beach Soccer Zeeland krijgt een vrouwenteam O O) 0) O 12 ZEELANI Van der Lijkelaat zich voorin zien 's Landswelvaren schrijft geschiedenis Bokkenloop weer prooi voor Zeeuwen? Nick van der Lijke (Roompot-Nederlandse Loterij) heeft zich in de eerste etappe van de Ronde van Noorwegen van zijn beste kant la ten zien. De wielrenner uit Middelburg kwam gisteren als twintigste over de meet. Thuisrij- der Edvald Boasson Hagen spurtte naar de overwinning en gaat aan de leiding in het al gemeen klassement. De Ronde van Noorwe gen telt vijf etappes. Antwan Tolhoek uit Yer- seke moest het in de derde etappe van de Tour of California doen met een 52ste plaats. De renner van LottoNL-Jumbo finishte in een grote groep zo'n drie seconden later dan rit winnaar Peter Sagan. Die bleef Rick Zabel en Simone Consonni voor in de sprint. Nog niet eerder kwam een Zeeuws kaderteam uit op een Nederlands kampioenschap, 's Lands Welvaren 1 heeft komend weekend de primeur. De ploeg uit Kwadendamme werd kampioen van poule 2 (Zuid-West Nederland) met 111 punten uit 22 wedstrijden en koes terde een voorsprong van zeven punten op de nummer twee. Ook de halve finale in Zut- phen werd gewonnen. Daarmee schreven Pe ter de Bree, Robert van Stevendaal, Danny Walhout en Jan Goudzwaard geschiedenis. De Bree: „Zelfs als we vierde worden, is het al uniek. Niemand van ons kwam in zijn carrière met een team zo ver." Voor de eerste maal staat de Bokkenloop in het Belgische Sinaai-Waas op de kalender van de Stichting Sportpromotie Zeeuws-Vlaande- ren. Deze hardloopwedstrijd telt drie afstan den: 5,4,10,8 kilometer en de tien Engelse mijl. Terneuzenaar Sander Post legde vorig jaar de 10800 meter bij de mannen als snelste af, terwijl zijn plaatsgenote Cathy Poppe de 5400 meter bij de vrouwen op haar naam schreef. Zaterdag wordt er om 14.00 uur ge start met de jeugdwedstrijden. Om 15.00 uur vertrekken de overige deelnemers. De in schrijving is in de kantine van voetbalclub KFC Herleving. De Kooning Van Ham zv Na Nederland spannen Dene marken en Duitsland de kroon met elk vijf eindzeges in de historie van de Junioren Driedaagse. De Denen hebben dit seizoen met Johan Tie- demann Langballe (winnaar Kuurne-Brussel-Kuurne) een kan didaat op de eindwinst in de gele deren. Bij de Duitsers zijn de ogen vooral gericht op Rico Brückner. ZEGESPERLAND Groot-Brittannië won de Junio ren Driedaagse met Adam Blythe (2007) nog maar één keer, maar Thomas Pidcock brengt daar dit jaar graag verandering in. De Brit is de huidige wereldkampioen veldrij den en schreef dit seizoen Parijs- Roubaix op zijn naam. Ook zijn ploeggenoten Ben Turner en Jacob Vaughan zijn namen om rekening mee te houden. ETAPPESCHEMA 36ste Junioren Driedaagse van Axel Zijlaard kroonde zich dit seizoen tot winnaar van de Ronde van Vlaanderen en droeg twee dagen de leiderstrui in de hoog aangeschre ven Vredeskoers in Tsjechië. Het neefje van meervoudig olympisch kampioene Leontien van Moorsel en haar man Michael Zijlaard is bo vendien de enige renner uit de top tien van de Junioren Driedaagse van 2016 die bij de editie van dit sei zoen weer aan het vertrek staat in Axel. Zijlaard eindigde vorig jaar op plek vijf. Het enthousiasme is er in ieder ge val bij de spelers en speelsters van Beach Soccer Zeeland. Vorige week werd het nieuwe veld op sportpark Oude Vaart al in gebruik genomen, terwijl goals en belijning nog ont braken. Initiator Veli Eryürük bom bardeerde Jan-Willem Tangelder, die het beachsoccer via zijn vriend Ali Eryürük al jaren volgt, tot coach. Tangelder strikte de voetbalzus jes Tieleman, waarvan Sharona cap tain wordt van het nieuw te vor men team. „Zij zijn met z'n tweeën de kartrekkers. Sharona heeft een aantal teamgenotes van ADO warm gemaakt. Die wonen in de Rand- Wegaan met de mannen trainen, want we hebben een spoedcursus nodig stad, dus compleet trainen zal er niet inzitten, maar gelukkig zijn de wedstrijden daar wel allemaal", vertelt de 37-jarige coach. In eerste instantie werden di verse dames van IJzendijke bena derd. „Maar daar kwam weinig res pons op. We hebben nu speelsters van KAA Gent en JVOZ, met rede lijk wat vrouwen van buiten Zeeuws-Vlaanderen." De Terneuzenaar zal zijn licht opsteken bij de ex-beachsoccerin- ternationals Mevlud Eryürük en Dary Rawidjan, beiden speler/trai ner bij het mannenteam. Tangelder: „We gaan gezamenlijk trainen, want we hebben een spoedcursus nodig voor de competitiestart." De eerste krachtmetingen zijn al op 27 mei in Amsterdam, waar het team bij het Olympisch Stadion twee wedstrijden speelt. Vervol gens speelt het op 10 juni in Almere en 18 juni in Scheveningen. Ook op 8 of 15 juli volgen er nog duels én een eventuele finaledag op 23 juli. donderdag 18 mei 2017 WIELRENNEN BILJARTEN A Sander Post. fotocamilleschelstraete ATLETIEK De laatste kwalificatieronde van het Grand Prix driebandentoernooi in Rosmalen was al moeizaam verlopen, maar Robert van Steven- daal had zijn doel bereikt met een plaats in het hoofdtoernooi. Tenminste, dat dacht hij. Toen Van Stevendaal om 23.30 uur uit Rosmalen vertrok verkeerde hij in juichstemming. Nog niet eerder was hij zover gekomen. Toen hij de volgende morgen wakker werd volgde een enorme kater. De wedstrijdleiding had een mis rekening gemaakt en Van Stevendaal bleek 0.005 van een punt tekort te komen. Dartvereniging Duiveland (DvD) uit Ooster- land heeft zich ongeslagen tot kampioen in de derde divisie van de Zeeuwse Darts Federatie gekroond. e1 Het nacompetitie- duel tussen De Noormannen en Lewedorpse Boys dat voor komende zaterdag gepland stond gaat in ver band met het overlijden en de begrafenis van oud-Lebo-voorzit- ter Sjaak de Koo ning niet door. De Kooning overleed maandag, één dag na zijn 67ste ver jaardag. Het heen duel is - nog onder klein voorbehoud - verplaatst naar dinsdagavond 19.00. Volgende week zaterdag speelt Lebo de thuiswedstrijd. l Roy van Ham speelt volgend seizoen voor FC Axel. De aanvaller van Terneuzense Boys kwam twee jaar geleden ook uit voor de zater dag-tweedeklas ser, maar kwam toen - mede door een blessure - niet veel aan spelen toe. FC Axel kan via de nacompeti- tie nog promove ren naar de eerste klasse. GJS komt zaterdag op be zoek; een week later wacht de re turn. Bij een ver volg wacht de win naar van de twee kamp Nivo Sparta- Almkerk. Maikel Zijlaard Nederlandse troef Zeventien keer kreeg de Junioren Driedaagse van Axel een Nederlandse winnaar, archieffoto peter nicolai Nederland: 17 Denemarken: 5 Duitsland: 5 België: 2 Australië: 1 Groot-Brittannië: 1 Italië: 1 Oekraïne: 1 Polen: 1 Zwitserland: 1 Eerste etappe, vrijdag 19 mei: Axel-Axel (102 km). Start: 17.00 uur Tweede etappe, zaterdag 20 mei: Axel-Axel (11 km, tijdrit). Start: 09.30 uur Derde etappe, zaterdag 20 mei: Sluiskil-Sluiskil (103 km). Start: 17.00 uur Vierde etappe, zondag 21 mei: Velzeke-Velzeke (96 km). Start: 12.30 uur Vlissingen Met de deelname van Maikel Zij laard is de kans groot dat de Ju nioren Driedaagse van Axel voor de achttiende keer in precies twee keer zoveel edities een Ne derlandse winnaar krijgt. De ze ventienjarige Rotterdammer is door zijn uitstekende seizoen één van de topfavorieten voor eindwinst in de internationale rittenkoers. Arwin Willemsen Het ijzer smeden wanneer het heet is, dat is wat Beach Soccer Zeeland doet. De aanleg van het nieuwe beachsoccerveld in Ter- neuzen is het startsein om ver der te gaan professionaliseren. Zo heeft het voor komend sei zoen een vrouwenteam inge schreven, dat direct in de eredi visie van start gaat. Juriën Dam Terneuzen - Jan-Willem Tangelder a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69