ÉÊllÊ ifti Kerkenraad ziet af van hoger beroep Handtekening op mijn sokken 3 Uit alle hoeken van Zeeland kwamen gisteren korfballertjes naar Sint Laurens voor een clinic van het Nederlands team. Wat is er mooier dan een partijtje tegen een wereldtopper? npjPjPi T^y vUrf.'j* gjia^iiw^ps ifösgSjw.J ^"'ssrg gSfrsai 'iiivMcSBPT^i «se^shbf^ïJéi ia«feF3r? maker f allen vast!', luidt fret commando ■Kop sportpark De i^B^^^BBrigge in Sint Laurens. Een enorme groep kinderen heeft zich midden op het korfbalveld verzameld rond zeven speelsters van het nationale team. „Nadhie gaat de volgende oefening uit leggen", schreeuwt internatio nal Jet Hendriks. „Het is een schietoefening." International Nadhie den Dunnen legt aan, mikt, maar de bal stuit van de rand van de korf. De tweede keer weer. „Hij moet er wel in, hoor", zegt een van de korfbalsters pesterig. De kinde ren worden gemaand in hun handen te klappen en te scande ren: „Hup Nadhie, hup Nadhie." Als de zevende poging raak is, volgt de instructie: „Nu jullie. Ga allemaal maar klaarstaan bij de korf. Dan komen we langs." Bijna 200 kinderen hebben zich ingeschreven voor de korf- balclinic die het Nederlands team woensdagmiddag geeft op het terrein van korfbalvereni ging ONDO. D'tjes en E'tjes van verenigingen uit heel Zeeland krijgen de kans om te trainen met de beste korfballers ter we reld. 's Ochtends hebben de der tien internationals - zeven da mes en zes heren - al een kleine vierhonderd basisschoolleerlin gen en een aantal jongeren met een geestelijke beperking laten kennismaken met korfbal. „Dan ben je wel meer een soort gymles aan het geven met een bal.", zegt international Su zanne Struik. „We hebben ook een waterspelletje gedaan omdat het zulk lekker weer is. Hier doen we echte oefeningen. Schieten, scoren, partijtjes, als het even kan ook tegen ons." Het bezoek aan Zeeland maakt deel uit van Oranje on Tour. Het Nederlands team is vier weken op pad. Twee weken geleden Nij- verdal, vorige week Vianen en volgende week Steenwijk. Dins dagavond is in Middelburg een wedstrijd afgewerkt tegen de Zeeuwse selectie. „Het is een promotietour", vertelt Struik. „Het hoort bij het leven van een De sport verkopen hoort bij het leven van een international international. We trainen veel om de beste van de wereld te zijn, maar we doen ook ons best om onze sport te verkopen. Vo rig jaar waren we bij NIO in Rot terdam. Die kregen er daarna 34 nieuwe leden bij. Da's best veel." Het zou mooi zijn als Oranje on Tour ONDO ook nieuwe le den oplevert, bekent voorzitter Arjen Hoefkens. Toch is dat niet het eerste doel. „We geven zelf ook clinics op basisscholen en we organiseren een schoolkorf- baltoernooi. Vandaag is de over treffende trap. Maar we willen de kinderen ook een unieke er varing geven. Met spelers van het Nederlands team op één veld, hoe vaak komt dat voor?" ONDO was 25 jaar geleden nog een 'dorpse vereniging', zegt hij, 'een beetje naar binnen ge keerd'. Met de hulp van zeker 80 vrijwilligers is nu een evene ment voor alle Zeeuwse korfbal verenigingen georganiseerd. Op Sportpark De Brigge staan voor de gelegenheid 99 korfbalpalen en er worden 150 ballen ge bruikt, deels geleend van de ver enigingen Atlas, Stormvogels, TOP en Swift. „Er zijn mensen die vandaag vrij hebben geno men om dit te kunnen organise ren", zegt ONDO-lid Karin Sturm, terwijl ze wijst op coör dinator Ronald Wisse. „Kijk eens hoe de kids genieten. Daar doen we het voor." „En daar wil ik het bij laten", zegt advocaat Peter den Boef, die de kerkenraad van de Gereformeerde Gemeente bijstaat in het conflict tussen dominee Gerrit Bredeweg en kerklid Henk Jansen. Begin deze maand oordeelde de rechter dat het kerkrecht onzorg vuldig toegepast was. Beschuldi gingen aan het adres van Henk Jan sen waren niet onderbouwd, de straf- en tuchtmaatregelen tegen hem waren dus niet terecht en moesten onmiddellijk terugge draaid worden. De zaak trok landelijk belang stelling, omdat een wereldlijk rechter zich uitsprak over de toe passing van het eigen kerkrecht en procesrecht van de kerk. Misbruik Advocaat Arjan Klaassen, die Henk Jansen bijstaat: „De kerkenraad zit vast aan het vonnis. Dat betekent dat richting de kerkgemeente en de heer Jansen verder geen uitspra ken of beschuldigingen meer ge daan mogen worden over seksueel misbruik. Aangezien ook de sanc ties ingetrokken waren en blijven, betekent dit eigenlijk dat de zaak is afgedaan." Eén van de tuchtmaatregelen hield in dat Jansen geen kerkelijke Mijn cliënt is nu niet automatisch weer diaken functies meer kon vervullen. De Kruiningse uienhandelaar was 24 jaar lid van de kerkenraad. Dat wordt niet zomaar teruggedraaid, geeft Klaassen aan. „Mijn cliënt is nu niet automatisch weer diaken. Hij kan pas weer ambtsdrager wor den als hij wordt voorgedragen en als de leden hem kiezen. Dat soort verkiezingen komen pas weer voorjaar 2018 aan de orde. En dan is nog de vraag of hij kandidaat ge steld wordt en of hij weer in het ambt hersteld wil worden", aldus Klaassen. Predikant De classis zal zich nu buigen over de achtergrond van het conflict, meer specifiek het functioneren van de predikant. Advocaat Klaas sen: „Het onderzoek daarnaar vindt binnen de kerkelijke proce dures plaats. Op de uitkomst kan ik op geen enkele manier vooruitlo pen. Alles is mogelijk." Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl donderdag 18 mei 2017 Sij Ifeffi.SillISLï Ernst Jan Rozendaal Sint Laurens -Suzanne Struik, korfbalinternationai Gijs Marteijn (9) uit Arnemuiden wijst op zijn witte sportkousen. Heel vaag zijn daarop nog handtekeningen te zien. Van wie? „Dat weet ik niet." Hij heeft ze gekregen van bekende korfballers toen die te gast waren bij zijn vereniging TOP. Natuurlijk gaat hij vanmiddag weer op handtekeningenjacht. Op het speci ale vel met foto's dat Oranje daarvoor heeft meegenomen? „Nee, weer op mijn sokken." De kerkenraad van de Gerefor meerde Gemeente Kruiningen zal geen hoger beroep instellen tegen het vonnis van de recht bank in Middelburg. Dat is be sloten in de classisvergadering van 17 mei. Ondine van der Vleuten Kruiningen - Arjan Klaassen, advocaat van kerklid Henk Jansen m Een nieuw plafond in één dag! ni*! PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53