3 Alle lof voor groenten Voetballief en-leed Moord op een non Modern sprookje Opent Femke Bun twee festivals? Kookboek Non-fictie ;ap Documentaireserie Boek moet lachen als hij denkt aan een van de eerste edities van The Road to GraauwRock. „Racoon, toen net op gericht, had zich ingeschreven. Maar ze waren te laat en konden dus helaas niet meer meedoen. Er zit namelijk wel wat tijd in het maken van een se lectie, want je moet toch alle muziek beluisteren. Racoon heeft nog niet op GraauwRock gestaan, maar het zou zeker kunnen in de toekomst." Keelontsteking Inmiddels stonden er al grote namen op GraauwRock zoals Rowwen Hèze, Miss Montreal en Roel van Velzen. Ook De Dijk stond al op het festival, al ging dat niet helemaal zoals ver wacht. Door een keelontsteking van zanger Huub van der Lubbe kon het concert in 2015 niet doorgaan. De mensen die al tickets hadden, kon den hun geld terugkrijgen of kiezen voor gratis consumptiebonnen. Ge lukkig maakte De Dijk het vorig jaar goed. „Ook het optreden van Golden Earring in 2006 moesten we cance- len, omdat het ontzettend slecht weer was. En dat terwijl de bandle den op dat moment al in Graauw wa ren." Tien dagen later was het weer een stuk beter en kon het optreden alsnog doorgaan. Dit jaar pakt de stichting uit met de 23-jarige singer-songwriter Lucas Hamming. „We probeerden hem drie jaar geleden al te strikken, maar dat lukte niet. Hij heeft nu net een nieuw album uit, dus het is top dat hij komt." Saman verwacht dat de line-up van dit jaar zo'n 1200 bezoe kers zal trekken. „Het programma is helaas iets kleiner, omdat we te kort op Vestrock zitten." Naast Lucas Hamming verwacht hij dat ook de Daredevils voor sfeer zullen zorgen. We probeerden Lucas Hamming drie jaar geleden al te strikken, maar dat lukte niet Zij zijn van hetzelfde niveau als The Dirty Daddies, een spektakelband die al vier keer op GraauwRock stond en erg succesvol was. Saman: „De fans van The Dirty Daddies kunnen ge rust zijn, want de band treedt op tij dens ons Oktoberfest." WEDSTRIJD donderdag 18 mei 2017 PZ Chef-kok Niven Kunz (35) heeft al 11 jaar een Miche- lin-ster. Zijn restaurant NIVEN in Rijswijk is al drie jaar op rij het Beste Groen terestaurant van Nederland. Met zijn kookboek Groente! wil hij mensen inspireren groente als basis te nemen voor hun maaltijd, met vlees of vis erbij, in plaats van andersom. Een be tere gids op dit terrein is ondenkbaar. Groente! verschijnt 23 mei bij Kosmos, 24,99 euro. Het eeuwige gezeik is de toepasselijke titel van het voetbalboek van Ronald Giphart en Kluun. Over waarom we nooit wereld kampioen werden, maar in 2022 wel. De twee ontle den heden, verleden en toekomst van het Nederlands elftal in dit feelgood boek voor Oranje-fans. Een feelgood boek over het Nederlands elftal? Dat is al een pres tatie op zich. Verschenen bij VI, 19,99 euro. Netflix brengt met The Keepers opnieuw een spraakmakende docu mentaireserie. Die gaat over een onopgeloste moord op een non in Baltimore. Cathy Cesnik verdween 7 november 1969 en werd een paar maanden later dood aangetroffen. De moord werd nooit opgelost. Speelde seksueel misbruik bij religieuze instellingen een rol? Te zien op Netflix vanaf 19 mei. De boeken van Amélie No- thomb worden in meer dan veertig landen verslonden. In ons land is ze gek genoeg nog steeds niet doorgebro ken, terwijl daar toch alle reden toe is. Haar enigszins surrealisti sche werk is toegankelijk, humoristisch en licht van toon ondanks de soms bi zarre plots. In de novelle Riket met de kuif waagt ze zich aan een modern sprookje over de liefde tussen twee uitersten. Verschenen bij Xander, 19,99 euro. De publiekstrekker op GraauwRock is Lucas Hamming. FOTO MARCEL WAGENAAR GraauwRock 2017 wordt gehou den op donderdag 25 mei (Hemel vaartsdag). Het festival wordt om 17.30 uur geopend door de winnaar van The Road to GraauwRock. Daarna zijn er optredens van The Brightt, Belgian Quo Band, Orange Skyline, Lucas Hamming, Luminize en Mooi Wark. Daredevils sluit het festival af van 23.45 tot 01.00 uur. De optredens vinden afwisselend plaats op het hoofdpodium en in de tent. Tickets kosten dertig euro aan de kassa. Kinderen tot dertien jaar hebben gratis toegang onder bege leiding van een volwassene. GraauwRock wordt gehouden op de voetbalvelden van V.V. Graauw. Meer info en het hele programma zijn te vinden op de website: graa- uwrock.nl Acht artiesten strij den op 24 mei voor een plaats op Graa uwRock 2017, tij dens The Road to GraauwRock. Singer-songwriter Femke Bun (18) uit Hulst is een van de deelnemers. Zij ver overde een plaats in de wedstrijd door de finale van de Zeeuws- Vlaamse bandwed strijd Steenworp te winnen afgelopen maand. Bun wist met haar intieme, zelfge schreven nummers de jury te overtuigen. De singer-songwriter won ook de Vestrock- rally en mag daarom op vrijdag 2 juni het Hulster festival Vest rock openen. Tijdens The Road to GraauwRock neemt Bun het op tegen Subway City en Blare uit Antwerpen, Se cond Opinion uit Tie nen, Bobby C uit Eeklo, Jason Water falls uit Utrecht, Mis cellaneous uit Bra bant en Monkeyfin- gers uit Nijmegen. De winnaar mag Graa uwRock openen. The Road to Graauw Rock begint om 19.00 uur en is gratis toe gankelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42