SamenLoop voor Hoop schudt Middelburg op Kringloopwinkel van Orionis sluit 7 De Kringloopwinkel van Orionis aan het bedrijventerrein Souburg sluit over twee weken de deuren. Vanaf vandaag is het uitverkoop. V-V De Kringloopwinkel lijkt behoorlijk ge vuld. Een argeloze klant gelooft woens dag niet dat de win kel binnen twee weken leeg is verkocht. Maar dat gaat wel ge beuren, verzekert Mariska Hem men, werkbegeleider bij Orionis. „Alle voorraden zijn het magazijn uit. Alle te verkopen items staan in de winkel. En vanmiddag wor den de meeste waren afgeprijsd. Mocht er na Hemelvaart nog veel over zijn, dan gaan de laatste spullen tegen afbraakprijzen weg." De kringloopwinkel heeft zo'n zeven jaar bestaan. Orionis sluit die nu, omdat de winkel niet aan de verwachtingen voldoet. Er moet meer geld bij dan het ople vert en de werknemers leren wei nig vaardigheden waar het be drijfsleven op zit te wachten. Een aantal Vlissingse raadsleden vreest dat de 31 werknemers tus sen wal en schip valt bij het zoe ken naar een nieuwe baan. Mede werkers die woensdag aan de slag zijn, klagen echter niet. De Middelburgse Harriet Kronenburg (51) vindt het welis waar jammer dat de kringloop winkel sluit, maar prijst zich ge lukkig dat ze werk houdt. „Blok ker sluit honderd zaken. Werkne mers van die keten moeten maar zien dat ze weer aan de slag ko men." Harriet krijgt voorlopig een functie op het hoofdkantoor, maar hoopt binnen afzienbare tijd ergens gedetacheerd te kun nen worden, waar ze meer in con tact komt met mensen. Voor Vlissinger Pieter Verstoep (50) geldt hetzelfde. Hij kan over twee weken aan de slag op een verpakkingsafdeling, maar wil op termijn toch wat meer in contact komen met klanten. „Niet alleen praten met collega's, maar ook met heel veel andere mensen. Een baan als winkelbediende of con ciërge lijkt me het leukst." Sonja Daalhuizen (45) uit Middelburg werkt met 6,5 jaar al bijna vanaf het begin in de kringloopwinkel. Zij staat niet alleen in de winkel en het magazijn, maar doet ook administratieve werkzaamheden. Er heerste een heel plezierige werksfeer in de Kringloopwinkel „Ik kom achter de kassa in het be drijfsrestaurant op het hoofdkan toor. Dan zie ik veel collega's, ook van vroeger toen ik nog bij Lété werkte." Net als de meeste werknemers gaan ook vaste klanten de Kring loopwinkel missen. De Poolse Ka- mila, die haar bij Amels gedeta cheerde vriend met hun zoon Fi- lip regelmatig in Vlissingen op zoekt, zag tijdens bezoekjes altijd wel een meubel- of kledingstuk van haar gading. Ingeborg uit Vlissingen slaat Pieter op zijn schouders. „Een fantastische me dewerker, die altijd voor je klaar staat." Ingeborg kwam graag bij de Kringloopwinkel. „Ik houd van retro. En hier vond ik vaak goede spullen voor een habbekrats." Ik hoop dat ik straks weer met klanten mag werken of ergens conciërge kan zijn Honderden mensen lopen tussen vrijdag 18.00 en zaterdag 18.00 uur een stukje door Middelburg, den kend aan mensen die tegen kanker vechten, de ziekte overwonnen hebben of er aan ten onder zijn ge gaan. Hun wandelingen worden ge sponsord door particulieren en be drijven, die de kas spekken van het Koningin Wilhelmina Fonds, dat het geld gebruikt voor onderzoek naar kankerbestrijding. Een paar dagen voordat burge meester Harald Bergmann de esta- Mensen willen laten zien dat ze aan anderen denken fette opent en met een aantal 'sur vivors', mensen die genazen van kanker, een rondje om de abdij loopt, is voorzitter Jan-Willem Wisse van de Commissie Samen- Loop voor Hoop Walcheren 2017 al behoorlijk blij. „Er doen tot nu toe 338 lopers, verdeeld over 22 teams, mee. Ook lopen zaterdag vanaf het middaguur 132 basisscholieren 24 minuten over het parkoers. Fantas tisch natuurlijk." Betrokkenheid Wisse vindt het ook mooi dat de deelnemers uit heel Zeeland ko men. „Het zwaartepunt ligt op Walcheren. Maar er lopen ook mensen mee uit de Bevelanden en Zeeuws-Vlaanderen. De wande ling leeft in heel de provincie." De voorzitter wil niet vooruitlopen op de opbrengst van de tocht. Hij hoopt natuurlijk op een hoog be drag, maar is ook heel blij met de betrokkenheid van honderden mensen. „Het is fantastisch dat zo veel mensen mee willen doen. Of ze nou vijfhonderd meter lopen of tientallen kilometers, mensen wil len laten zien dat ze aan anderen denken of lopen zelf om te tonen dat ze de strijd niet opgeven. De teams tellen 11 tot 23 leden en het gaat er om dat er altijd minstens één teamlid tijdens die 24 uur op het parkoers is." Kaarsen De SamenLoop voor Hoop zal veel toeschouwers trekken. Niet alleen tijdens de openingsuren van de winkels, hoopt Wisse. Het ver wachte hoogtepunt van de esta fette is de 'kaarsenceremonie' vrij dag vanaf 22.30 uur op het Abdij- plein. Wisse: „Altijd indrukwek kend én ontroerend." Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden! De kinderwagen is nieuw, maar meubels of speelgoed voor zoon Filip (1) koopt de Poolse Kamila graag in de Kringloopwinkel, foto lex de meester donderdag 18 mei 2017 WA Voor een prikkie gaat alles weg René Hoonhorst Vlissingen -Sonja Daalhuizen (45) -Pieter Verstoep (50) Radio 2 houdt woensdag een Marathon tegen Kanker! In Mid delburg staat van vrijdag 18.00 tot zaterdag 18.00 uur een 24- uursestafette op de rol: Samen- Loop voor Hoop. René Hoonhorst Middelburg - Jan-Willem Wisse, SamenLoop voor Hoop Walcheren Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Binnenhof 1 4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl Erkend zorgverlener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34