5 De examens zijn begonnen. Gisteren maakte vmbo-leerling Evana Eikenhout (15) uit Oost-Souburg haar eindexamen Duits op het Scheldemond College in Vlissingen. 112 NIEUWS Brand op minicamping Man belaagt ex-vrouw Paard vast in drassige sloot vandaag: Evana Eikenhout op het Scheldemond College in Vlissingen EINDEXAMENS „Kwart over zeven. Ik heb vanmorgen niet meer geleerd. Maar ik wilde op tijd opstaan, zodat ik me niet zou verslapen. Ik heb vier wekkers gezet. Allemaal achter elkaar, een uur lang. Ik werd bij de eerste wakker." „Ze wenste me veel succes. Mijn moeder leeft met me mee. Maar af en toe zegt ze wel dat ik meer moet leren. Soms doe ik dat ook. Ik leer niet zoveel, omdat ik van de havo kom. De havo haalde ik niet, dus moest ik naar het vmbo. Maar dat vind ik best makkelijk." „Niet. Anderen doen dat wel. Soms heb ik dat niet eens door. Dan ben ik bezig en zie ik opeens iemand teruglopen. Het leidt me dus niet af. „Ik luister geen muziek tijdens het leren. Als ik op school een proefexamen maak doe ik dat ook niet, dus waarom zou ik het thuis wel doen? Ik kijk tussendoor wel Prison Break op Netflix. Dat is ontspannend, maar het leidt soms wel af. Dan zeg ik tegen mezelf dat ik na deze aflevering be gin met leren. Maar dan kijk ik er toch nog een." „Mijn vriendinnen Nikki en Doeschka. We zijn altijd met z'n drieën. Zij hebben ook examens, maar meestal van andere vakken. Na de examens bespreken we hoe we het gedaan hebben." „Ik ga bijna niks onthouden. Duits vind ik ook niet zo'n leuk vak. Ik heb het gekozen omdat ik beter ben in talen dan bijvoorbeeld in vakken als biologie." „Mijn moeder. Ze vraagt altijd hoe mijn exa mens gingen. Ik schrijf haar dat ik in de PZC kom en dat mijn examen redelijk ging." „Een 5,5, want dat sta ik nu ook. Ik denk dat het wel gelukt is. Straks staan de antwoorden op in ternet, dus dan weet ik dat zeker." „Meneer De Haan van economie. Hij kan goed uitleggen. Verder ken ik nog niet zoveel leraren, want ik zit nog niet zo lang op het Scheldemond. Hiervoor zat ik op het Nehalennia. In het begin miste ik het Nehalennia wel, maar na een maand boeide het me niet meer zo. Hierna ga ik de op leiding managementassistent doen op het Scalda in Middelburg. Daar heb ik zin in. Dan heb ik vakken waar ik zelf voor heb gekozen." „Ik wacht tot Nikki klaar is, dan wachten we sa men tot het examen wiskunde begint. Mis schien kijk ik het nog even door. Na het examen ga ik naar huis. Eerst even niks doen en op de bank zitten, daarna ga ik weer leren." donderdag 18 mei 2017 PC GROEDE In een schuur op het terrein van minicam ping VierVaart aan de Ba- rendijk in Groede is gister middag brand ontstaan. Twee personen hebben rook ingeademd. Eén van hen is naar het ziekenhuis gebracht. De brand ont stond rond 13.15 uur in een schuur die wordt ver bouwd, vermoedelijk in iso latiemateriaal. Het gaat om gevelbeplating waartussen vlas is aangebracht als iso latie. Rond 15.45 uur kon het sein 'brand meester' worden gegeven. KERKWERVE Een 41-jarige man uit Rotterdam is in de nacht van dinsdag op woensdag rond 1.00 uur gearresteerd omdat hij ver nielingen had gepleegd aan de woning van zijn ex- vriendin in Kerkwerve. De meldkamer ontving een eerste melding tegen 23.00 uur. Er zou sprake zijn van een mogelijke mis handeling in de woning. Agenten konden toen niets constateren. Na midder nacht kreeg de meldkamer opnieuw een melding. Dit keer was een ruit naast de keuken ingeslagen en de verdachte had snijwonden. De bewoonster en een kind waren uit de woning ge vlucht. SINT PHILIPSLAND Hulp diensten zijn gistermiddag rond 13.00 uur uitgerukt voor een paard dat in Sint Philipsland in een sloot was beland. Het paard viel nog door on bekende oorzaak in een twee meter brede sloot langs de Henriëttedijk. De sloot was drassig, waar door het paard vast kwam te zitten. Rond 14.00 uur was het paard weer op het droge. De brandweer zette meer dere voertuigen in. Ook gingen duikers mee. O 'Ik zet vier wekkers, zodat ik me niet verslaap' Evana Eikenhout uit Oost-Souburg, foto lex de meester Joanne Karkdijk Hoe laat ben je vanmorgen opgestaan? Wat zei je moeder tegen je, toen je vanoch tend van huis ging? Hoe vaak ben je naar de wc geweest? Welke muziek luister je tijdens het stude ren? Wie of wat is je beste vriend tijdens de eind examens? Wat ga je in elk geval niet onthouden van Duits? Wie stuur je als eerste een whatsappje na je examen? En wat schrijf je? Welk cijfer moet je halen voor dit examen voor een voldoende op je eindlijst? En is dat gelukt? Welke leraar ga je missen als je van deze school af bent? Wat ga je nu als eerste doen? Welk cijfer moet je halen voor dit exa men voor een voldoende op je eind lijst? En is dat gelukt? Evana Eikenhout moet minstens een 5,5 voor haar eindexamen Duits halen. Zij denkt dat het wel gaat lukken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32