Eredivisie Kopman van Sunweb begint vandaag voor Clubs: nieuwe directeur KNVB moet van buiten komen 22 Ook vandaag start Tom Dumoulin in het roze, voor de achtste keer in zijn carrière. Wij volgden hem op de dag die daar aan voorafging. Van podium naar podium. Van hotel naar hotel. Van de ene roze trui naar de andere. 'Het went wel een beetje.' Kort Kruijswijk Van Bronckhorst gehuldigd Feyenoord-trainer Giovanni van Bronck horst wordt maandag 22 mei gehuldigd in zijn woonplaats Krimpen aan den IJssel. Dat maakte de gemeente gisteren bekend. „Het gemeentebestuur is trots op deze sportieve inwoner die een grote bijdrage heeft gele verd aan deze sportprestatie", staat in een persbericht. Van Bronckhorst werd zondag kampioen met de Rotterdammers. WTA steunt Sjarapova De WTA hekelt het besluit van de Franse tennisbond om tennisster Maria Sjarapova geen wildcard te verstrekken voor Roland Garros. De Russin heeft haar dopingschor- sing uitgezeten en er is geen reden haar nog eens extra te straffen, meent WTA-directeur Steve Simon. EL-trofee uitgereikt op veld Einde seizoen voor Höwedes Aanvoerder Benedikt Höwedes maakt de slotwedstrijd van Schalke 04 in de Bundes- liga niet meer mee. De verdediger is woens dag geopereerd aan zijn lies, meldde de club uit Gelsenkirchen. Flitsen Quote van de dag 'Ik denk nog steeds dat ik Roland Garros kan winnen' Bertens Younes Vlak voordat Tom Dumoulin op het podium in Montefalco de champagne ontkurkt na zijn meesterlijke tijdrit, ziet hij aan de overkant zijn vader staan. Die steekt een hand in de lucht en Tom zwaait terug. Vijf minuten later is Dumoulins rood-wit- blauwe kampioenstrui als beste tijdrijder van Nederland verstopt onder een roze. Zijn zevende roze trui, anders dan vorig jaar is de in zet de eindzege. Voor minder doet Dumoulin het niet. De nieuwe rozetruidrager komt aan bij hotel Pierreo della Fran- cesca in Arezzo. Na wat plichtple gingen, interviews en een rit van ruim anderhalf uur. Dumoulin trekt snel zijn roze trui uit en springt onder de douche. „Vijf mi nuten", zegt ploegleider Visbeek die met hem in de auto zat. „Daarna nog 40 minuten massage. We aten om negen uur, maar Tom was iets later." De burgemeester van de finishplaats Montefalco heeft Dumoulin een megafles Sag- rantino-wijn meegegeven, waar aan het dorpje zijn wereldfaam dankt. De twee liter wordt uitge schonken in de glazen van ploeg genoten en alle andere personeels leden van de ploeg. „Hele goede wijn", is het oordeel van Dumou lin. „Een hele chille, fijne avond." Dumoulin zoekt kamer nummer 407 op. Hij ligt alleen, de hele Giro. Wie denkt dat de roze trui op het nachtkastje ligt, komt be drogen uit. Dumoulin: „Ik had 'm even een paar uurtjes aangehad, maar daarna mocht die wel ge wassen worden." Dumoulin meldt zich bij het ont bijt. „Prima geslapen", zegt hij zelf. Daarvoor had Visbeek Du moulin nog even in zijn kamer op gezocht om het wedstrijdshirt te passen „Tom zit net tussen me dium en small. Als het wedstrijd shirt niet goed zat, zouden we een nieuwe regelen." Drie kwartier la ter vertrek de bus naar de start in Florence. Ploegbespreking in de bus. „Het wordt oorlog", voorspelt Aike Vis beek. „Tom heeft gezegd dat ieder een rustig moet blijven. Zeker in het begin. Niet als een gek mee springen." Dumoulin stapt uit de bus met de roze trui, een roze helm, zonnebril en roze biezen op zijn broek. Al leen de roze sokjes heeft hij ach terwege gelaten. „Dat zag er niet uit", zegt Laurens ten Dam. Hand tekeningen uitdelen en op de foto gaan. Hij kent het repertoire. Du moulin: „Een roze trui is altijd speciaal, maar het went wel een beetje." Als beneden in Florence de klok ken luiden, wordt de rozetruidra ger het podium opgeroepen om het startblad te tekenen. Daarna verschuilt Dumoulin zich onder een roze paraplu van een ronde miss. Start. Inderdaad oorlog, zoals al was voorspeld. Al op de eerste klim, Passo della Consuma, scheurt het peloton in stukken uit elkaar. Een groep van meer dan twintig renners rijdt weg. Groot ste bedreiging is Andrey Amador, negende in het klassement en ZEIST De onderhandelingen over een nieuwe opzet van de eredivisie met zestien clubs wor den niet voortgezet. Gisteren bleek na een vergade ring dat de vereiste meerderheid, vijftien van de achttien clubs, niet werd gehaald. Dat meldde de Eredivisie CV, de vennoot schap die de belangen van de clubs behartigt. Slechts acht clubs waren voor de nieuwe opzet, de tien andere clubs stemden tegen. Landskam pioen Feyenoord zou zich op het laatste moment hebben gevoegd bij het rijtje van clubs dat tegen een nieuwe opzet is. Willem II, Excelsior, Sparta, NEC, Roda JC, Go Ahead Eagles, FC Groningen, Heracles Almelo Mocht Ajax in de finale van de Europa League winnen van Manchester United, dan ontvangen de Amsterdammers de trofee op het veld. De UEFA meldde gisteren dat vanaf de komende finales (Champions League en Europa League) de huldi gingen weer op het veld plaatsvinden. Voorzitter Ceferin: „Het veld is het podium van de spelers, daar moet ook hun succes worden gevierd." donderdag 18 mei 2017 GO VOETBAL TENNIS VOETBAL VOETBAL Watford neemt na dit seizoen afscheid van trainer Walter Mazzarri. Het bestuur van de club besloot gisteren niet verder te gaan met de Italiaan, die in mei 2016 aantrad. De hockeyers van Kampong gaan in de fi nale van de play-offs voor de landstitel aan de leiding. Het team uit Utrecht won de eer ste wedstrijd tegen Rotterdam na shoot- outs, nadat het in duel in 1-1 was geëndigd. Het seizoen voor Thomas Meunier zit erop. De verdediger van Paris Saint-Germain ondergaat een kijkoperatie aan zijn enkel. Nummer een van de wereld Andy Murray worstelt met zijn vorm, maar gelooft in eigen kunnen 18 Ook gisteren verloor Lotto kopman Steven Kruijswijk weer tijd op zijn con currenten in de Giro: 48 tellen. „Dat is frustre rend, vooral omdat ik met grote ambities naar Italië ben gekomen. Ik heb er geen aanwijsbare reden voor." 3 Kiki Bertens is door naar de derde ronde van het WTA- tennistoernooi van Rome. Op het Italiaanse gravel versloeg ze de Ameri kaanse tiener Catherine Bel lis in twee sets: 6-4 6-0. I Amin Younes is voor de eerste keer geselec teerd voor het Duitse elftal. De aanvaller van Ajax mag mee naar de Confederations Cup, die op 17 juni begint in Rusland. O a Dumoulins roze begint al te wennen Daan Hakkenberg Bagno di Romagna Dinsdag 17.38 uur 20.30 uur 22.15 uur Woensdag 08.45 uur 10.50 uur 11.50 uur 12.00 uur 12.35 uur De KNVB moet een nieuwe algemeen di recteur vinden die van buiten de voetbalbond komt. Dat hebben de profclubs gezamenlijk besloten, waarmee ze een advies van externe ad viseurs opvolgen. Dat betekent dat Gijs de Jong (foto), die aan vankelijk intern naar voren werd geschoven als opvolger van Bert van Oostveen, geen kandidaat meer is. „We willen eerst ons eigen huis op orde brengen", aldus Erik Mulder, één van de twee zittende leden van de raad van commissarissen. „We zoe ken daarom iemand met ervaring in het club voetbal, die weet hoe de lijntjes lopen en di rect inzetbaar is. Deze persoon gaat zich be zighouden met het ver anderingsproces binnen onze organisatie. Ik denk dat hij daar een periode van ongeveer twee jaar voor moet uittrekken." Twee opdrachten krijgt de nieuwe man. Naast veranderen is dat verbinden. Mulder: „De di recteur moet gezichtsbepalend zijn én het vertrouwen binnen alle geledingen terug zien te winnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22