1 4 m Emoticons geven zich bloot in animatiefilm 44 m 21 Energieke stem van komiek T. J. Miller Voordelig genieteni EFTELING MIDSUMMER FESTIVAL Fried Shrimp (I) en Gene in The Emoji Movie, foto sony pictures animation „Ik ben verslaafd aan mijn smartphone", bekent de Ameri kaanse komiek T.J. Miller, die een nat pak overhield aan zijn landing in de Middellandse Zee. „Als ik mijn vrouw wil spreken, moet ik een tekstbericht sturen. Zelfs als wij naast elkaar in de auto zitten. Ik schaam mij diep." De acteur, bekend uit de su perheldenparodie Deadpool en de tv-serie Silicon Valley, duikt in de animatiefilm The Emoji Movie letterlijk in zijn mobiele tele foon. Achter het toestelscherm gaat namelijk een geheime we reld, geheten Textopolis, verbor gen. Daar leiden de emoticons (de smileys die elke gemoedsge steldheid, van vreugde tot en met verdriet, kunnen uitbeel den) een eigen leven. Miller speelt de emoticon Gene die elke denkbare emotie kan uitbeelden. Een gave die hem tot een buitenbeentje maakt in Textopolis en waar hij eigenlijk zo snel mogelijk vanaf wil. „Eigenlijk is Gene een ADHD- patiënt die kalm wil worden", analyseert Miller die de stem in sprak van het animatiefiguurtje. „Hij onderneemt een gevaarlijke trip door de smartphone om dat te bereiken." De rol van Gene is T.J. Miller De oude Egyptenaren deden het al met hun hiërogliefen op het lijf geschreven. Ook hij is een brok energie die maar niet tot bedaren te brengen is. Hij praat zo snel als een mitrailleur. „The Emoji Movie is als puur amusement voor het hele gezin bedoeld, maar het zegt natuur lijk ook veel over de wijze waarop wij met elkaar commu niceren", meent Miller. „Met de emoticons kunnen wij alles uit drukken. Ik kan zelfs communi ceren met Japanners wier taal ik niet spreek. Ik zie daar helemaal geen bezwaar in. De oude Egyp tenaren deden het al met hun hiërogliefen en hielden dat eeu wenlang vol." Ook ziet Miller geen einde aan de kunst van het converseren. „Welnee, als mensen daarvoor de tijd nemen is er niets aan de hand. Probleem is alleen dat ie dereen tegenwoordig onder enorme tijdsdruk staat. Men wil zo snel mogelijk een punt ma ken. Daarvoor zijn de emoticons uitstekend geschikt. Maar laten we niet te zwaar op de hand worden. Deze film is vooral be doeld als familieamusement met grappen voor zowel kinderen als volwassenen." Audiëntie De Amerikaanse acteur, nog niet zo bekend in Europa, staat aan de vooravond van een grote door braak. Niemand minder dan Steven Spielberg wil hem ge bruiken in zijn nieuwe film Ready Player One. „Ik moest wel eerst warmlopen in de komedie Office Christmas Party, waarin ik behoorlijk uit mijn dak ging. Pas daarna mocht ik op audiëntie bij Spielberg. Het klikte meteen tussen ons. Zeker nadat wij sa men uit hetzelfde schaaltje met nootjes hadden gegeten. Dat ver broedert mannen." mg 3 Ga naar pzc.nl/voorjaarsuitjes k/'k donderdag 18 mei 2017 PC De eerste publiciteitsstunt van Cannes 2017 staat op naam van de Amerikaanse komiek T. J. Miller. Gekleed in een knal gele smoking landde hij met een parachute op het water voor het Carlton Hotel. Alle maal voor de animatiefilm The Emoji Movie. Ab Zagt T.J. Miller The Emoji Movie gaat in Ne derland op 10 augustus in pre mière. Best geselecteerde uitjes van Nederland Divers aanbod Meer dan 30 uitjes Vier de langste dag van het jaar! Zaterdag 17 juni 2017 is het weer zo ver, het Efteling Midsummer Festival! Op de meest feeërieke Locatie van Nederland vindt voor de derde keer dit unieke festival plaats. Geniet op de langste dag van het jaar samen met vrienden tot 01.00 uur van adembenemende attracties. Proef de specialiteiten van de vele foodtrucks en dans tot de nacht valt in één van de Midsummer Areas. Dé kick-off van de zomer die u niet mag missen! Combi-ticket: VOOr 40," Avond-ticket: VOOY 30," Combi-ticket: vanaf 14.00 uur I Avond-ticket: vanaf 19.00 uur EFTELING PARK, KAATSHEUVEL I Geldig op 17 juni 2017 Op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21