te komen 20 M ANGELA KIJKT TV Presentator Dennis van der Geest (41) gedijt onder druk: vroeger met judo, nu met televisiewerk, j,Als de regisseur zegt: top gedaan, dan voelt dat ook als winnen.".* Het was, bedoeld of onbedoeld, een schurend tweeluik gisteravond in Van der Vorst Ziet Sterren. Eerste hoofdrol speler was Nicolette Kluijver, die Peter van der Vorst thuis ontving om 'voor het eerst en voor het laatst' het verhaal van haar longkanker te vertellen. Dat was meteen dé onthulling van het interview: het was inderdaad échte kanker en geen voorstadium. Dat leugentje had de Ex peditie Robmson-presentatrice zelfbewust de wereld in geholpen, omdat ze gewoon geen zin had dat iedereen het wist. Andere BN'er was Thomas Dekker, enfant terrible van de wielersport die zijn verhaal nu al honderd keer of meer heeft gedaan. Maar hij compenseerde dat met een inkijkje in het kapi tale huis van zijn 18 jaar oudere en schatrijke vriendin in Beverly Hills en een rondleiding langs haar kunstcollectie van ettelijke miljoe nen. Het toeval wil dat zowel Nicolette als Tho mas 32 jaar is. En dat simpele gegeven maakte het bijzonder. Want aan de ene kant had je dus een vrouw die alles op orde had - drie jonge kinderen, leuke man, boerderij, tv-carriere - toen het leven een wrange grap met haar uit haalde. En aan de andere kant een branie schopper die er zelf een ongelofelijke rotzooi van maakte. Allebei bevinden ze zich op hetzelfde punt: en nu verder. Zij weet maar al te goed hoe: ge nieten van haar twee dreumessen en kleuter en elke dag, elke bloem, elke regendruppel koesteren. Hij lijkt nog geen idee te hebben. Achter die achteloze glimlach spoken nog steeds demonen rond. Zelfs in de liefde ligt al les nog open. Hij wil ook ooit kinderen, dus met de 50-jarige Amerikaanse is het bij voor baat al niet voor eeuwig. Voor z'n toch al broze imago is het niet handig die quote te blijven herhalen, zeker niet voor een tv-camera, maar eerlijk is het wel. Voor haar, Nicolette, kon je als kijker niets anders dan respect en bewondering hebben. Dansen met je kinderen rond je ziekenhuisbed terwijl pijnstillers je met moeite op de been houden na de operatie, dan ben je een taaie. Aan hem, Thomas, kleeft weinig heroisch, maar gek genoeg kun je als kijker geen hekel aan hem hebben. Ik tenminste niet. Ik hoopte na afloop vooral dat hij ook naar Nicolette heeft gekeken en ooit een glimp van haar le vensgeluk vindt. Quote van de dag Voor wie om werk verlegen zit, is mijn advies: zeg datje naar het buitenland verhuist. Va Comeback Roseanne Rachel was weer thuis ondagmiddag even na half drie belde Dennis van der Geest met zijn va der. 'Kom maar hierheen', zei de voormalig ju doka. „Hij heeft tegenwoordig wat moeite met de spanning, maar toen het 1-0 stond, zei ik: 'het komt goed, stap maar op je fiets'. En daar zat hij voor de te levisie. Biertje erbij, kleinkin deren op schoot. Groot geluk." Cor van der Geest was be halve vader ook jarenlang de coach van zijn zoon(s). „Zat aan de rand van de mat toen ik in een WK-finale stond, maar ook als ik verloor, geblesseerd raakte. Sinds ik zelf kinderen heb, heb ik nog meer respect gekregen voor mijn vader. Als mijn zoon nu een wedstrijdje in de buurt heeft, heb ik al een hartslag van 200. Dan denk ik over mijn vader: hoe heb je dat al die jaren gedaan?" Vader Cor is inmiddels 71, moeder Els is 69. Ouder wor den, ouderdom, het waren be langrijke thema's in Dennis' nieuwe programma De Wereld rond met 80-jarigen. Een maand lang was de SBS6-presentator op pad met acht bejaarden die amper wisten wat reizen in hield. De meesten hadden zelfs nog nooit in een vliegtuig geze ten. Van der Geest begeleidde het achttal en tekende hun le vensverhalen op. Positief „Ik was 33 toen ik met topsport stopte. Toen merkte ik dat het al gauw fysiek minder werd. Deze mensen lopen daar con tinu tegenaan. Herman die in Moskou eigenlijk nog had wil len schaatsen. Gaat gewoon niet meer. Toch bewijst dit pro gramma dat er veel wél kan. Als je ziet hoe positief ze zijn!" Hij pikt Willem eruit, de oudste van de groep. „Ik zag hem op Schiphol en dacht: die is kwets baar. Maar binnen een dag was hij de groepsleider. Regelde het in de metro van Moskou." Vijf weken was hij van huis. Van zijn vrouw, waarnemend directeur op twee basisscholen, en de kinderen Björn (12), Fynn (9) en Beza (2). Het is sowieso topmanagement in huize Van der Geest, lacht hij. „Het was pittig, maar de moderne com municatiemiddelen maken het iets gemakkelijker. De wereld rond, dat had ik ook nog niet meegemaakt. Door het judo heb ik veel gereisd, maar wat je dan het meeste ziet zijn hotel kamers, sporthallen en judo- matten. Het is niet gek dat mijn vader graag gaat kamperen." Doorbraak Het beruchte zwarte gat heeft Dennis van der Geest, wereld kampioen judo in 2005, nooit gekend. De Haarlemmer ging na zijn judocarrière draaien als dj ('Doe ik nog steeds, maar ik kies de gigs uit') en belandde bij de televisie, waar hij zijn doorbraak beleefde bij de EO met programma's als Op zoek naar God, Rot op naar je eigen land en Rot op met het milieu. In oktober tekende hij een drieja rig contract bij SBS6 waarvoor hij Fort Oranje en Ninja Warrior Je moet vermijden dat je ineens de groepsknuffel- beer wordt deed. „Ik heb televisie altijd leuk gevonden. Ik heb er be wust voor gekozen om dat bui ten de sport te doen. Er zijn zo veel hokjes. Ik ben lang bezig geweest om uit dat sporthokje te komen." Zijn sportachtergrond ziet hij als een voordeel. Van der Geest gedijt onder druk. „Ik hou van presteren, zeker met reality. Dat kan niet tien keer over. En als de regisseur zegt: top ge daan, dan voelt dat wel als win nen. Mijn vrouw is wat dat be treft mijn grootste criticus. Als ik mezelf niet ben, dan hoor ik het meteen: 'wat sta jij daar nou allemaal te doen?' Ze is keihard, maar dat is goed." Tempo Ook in dit metier wil hij groeien. „Natuurlijk wil ik be ter worden, dat zit in me. Ik kan echt genieten van men sen die hier heel goed in zijn." In De wereld rond met 80-jarigen wordt een beroep gedaan op zijn geduld ('Alles gaat wat tempootjes lang zamer') en sociale vaardigheden. „Ze voelen zich veilig bij me. In de sport was ik ook gewend aan lijfelijk contact, even een knuffel geven, al moet je vermij- den dat je ineens de groeps- knuffelbeer wordt. Wordt dat weer een dingetje." De traan wordt in het pro gramma afgewisseld met een lach. Om de sleutel die ont breekt in hotels ('Hoe werkt dat, zo'n kaart?'), om de selfies ('Op de eerste 150 stond alleen maar lucht') en bagage die ver geten wordt in het vliegtuig. „Maar er waren ook zware ge sprekken, hoor. Diny die het even te kwaad had. Ze vroeg me halverwege: wanneer zijn jouw ouders eigenlijk geboren. Zou ze kaarsjes opsteken." Zijn ouders staan vol in het leven stelt Van der Geest, die de voorbije weken wel over de ver gankelijkheid van het bestaan is gaan nadenken. „Ik wil mijn ouders New York laten zien, maar ik zeg dat al drie jaar. Door dit programma kwam nog meer het besef: niet zeg gen, maar doen." Glimp Reageren? angela@persgroep.nl donderdag 18 mei 2017 PC Nu bekend is dat Patty Brard gaat emigreren naar Ibiza krijgt ze tal van tv-klussen aangebo den, vertelt ze in Weekend. TELEVISIE Alle vaste cast leden van de jaren 90-hit Ro seanne komen weer bij elkaar, inclusief John Goodman wiens personage Dan aan een hart aanval overleed. De Ameri kaanse zender ABC heeft de terugkeer van de sitcom in de tweede helft van het komen de televisiesei zoen bevestigd. BN-ER Rachel Hazes is weer grote delen van de week thuis. Vol gens haar woordvoerster slaapt de we duwe van André Hazes in haar eigen bed en mag ze het hele weekend thuis doorbrengen. Een maand ge leden werd ze met een de pressie in een kliniek opgeno men. 3 ■u a> Dennis Jansen Dennis van der Geest De wereld rond met 80-jari gen, vanavond SBS6,21.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20