Kan president Trump worden weggestuurd? wereldtopper JA In duel meteen 'Verbod op religieuze uiting bij uniform opheffen' Dirk Kuyt Walcheren Uit Thuis Jonge artiesten rocken opGraauwrock De Amsterdamse politietop overweegt een hoofddoekje toe te staan als onderdeel van het politie-uniform. Zo hoopt de eenheidsleiding meer allochtone agenten te werven. Nu mogen dienders in Nederland geen geloofsuitingen - zoals een hoofddoekje, keppeltje of kruisje - dragen. De Amster damse eenheidsleiding denkt erover na om dat verbod in de hoofdstad van tafel te vegen. „We hebben het erover", be vestigt de Amsterdamse politiechef Pie- ter-Jaap Aalbersberg in een interview voor de Misdaadmeter, die morgen in deze krant verschijnt. „Stel dat het niet lukt om voldoende agenten met een mi gratieachtergrond te werven, dan is dat een maatregel die effect kan hebben." Aalbersberg wil dat de helft van de nieuwe agenten in Amsterdam van al lochtone afkomst is. Op dit moment heeft 52 procent van de Amsterdammers een niet-Nederlandse achtergrond, bij het korps is dat 18 procent. „Amsterdam verandert qua samenstelling", zegt Aal bersberg. „Ik vind dat het een onderwerp van debat moet zijn. Dat moet je niet al leen zelf vinden, daar moet je ook de burgers bij betrekken." i In andere landen is het normaal om op deze manier allochtone agenten te werven In andere landen is het volstrekt nor maal dat agenten een hoofddoekje dra gen, zegt de politiechef. „Er is een groot verschil tussen de Angelsaksische lan den en de andere Europese landen. In landen als Amerika, Canada, Engeland, Australië, Ierland en Singapore kennen ze al verschillende vormen. Maar Frank rijk, Duitsland, Nederland en Scandina vische landen nog niet." In 2011 introduceerde het kabinet- Rutte I een gedragscode waarin werd vastgelegd dat 'het dragen van religieuze symbolen niet strookt met de neutrali teit van de politie'. VVD en CDA, die destijds een kabinet vormden met ge- doogsteun van de PW, hadden in het re geerakkoord al vastgelegd dat een hoofd doek bij de politie niet mocht. Politiechef Aalbersberg laat zich advi seren door voormalig PvdA-politica Fa- tima Elatik, die zelf ook een hoofddoekje draagt. Sinds anderhalf jaar wordt zij door de Amsterdamse politietop inge huurd als directeur diversiteit. „Ze kan haarfijn uitleggen waar de echte span ning zit", zegt Aalbersberg. „Bij het se lecteren van personeel denken we vaak te veel langs standaardpatronen. We vis sen te veel in onze eigen vijver. Fatima houdt mij scherp." Politiebond ANPV reageert kritisch. „Met dit voorstel slaat de Amsterdamse politietop door", zegt voorzitter Geert Priem. P15 - 'Dit is het juiste moment om te stoppen' Je zit net op korfbal en dan speel je een partijtje tegen een wereldkampioen. Het overkwam Jente Boone (9) van korfbalvereniging Swift uit Middelburg gisteren. Hij duelleerde met international Marjolijn Kroon. Bijna 200 korfballertjes uit heel Zeeland deden in Sint Laurens mee aan een clinic van het Nederlands korfbalteam.zeeland 2 17°C Nieuwsmedia Politie A'dam wil hoofddoek toestaan Peter Winterman Amsterdam P8 »P25 donderdag 18 mei 2017 Overwegend bewolkt pzc.nl Ook voor het laatste fffl regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1