Rijksschuld zakte met 32 miljard euro extra 15 Wijkagent achtervolgt zijn eigen lokfiets €79, Bond kritisch: Met dit voorstel slaat Amsterdamse politietop door Lopen agenten in Amsterdam straks met een hoofddoekje over straat? Het gebeurt al in New York en Londen. Niet iedereen is enthousiast. „Benadruk dat verschil tussen autochtonen en allochtonen toch niet zo." In 2008 stapt een boze politievrouw uit Amsterdam naar het College voor de Rechten van de Mens. Ze is moslima en vanwege haar geloof wil ze - óók in uniform - een hoofddoekje dragen. Maar dat mag niet van de Amsterdamse politie leiding. Andere korpsen, zoals Fle voland, zijn dan minder strikt. De agente wordt gedwongen om admi nistratief werk te doen. Ze ver dwijnt achter de schermen. Het College voor de Rechten van de Mens vindt dat het hoofddoek verbod ervoor zorgt dat islamiti sche vrouwen niet kunnen deelne men aan belangrijke onderdelen van het politiewerk. Dat is dan maar zo, besluit de politietop. In 2011 wordt in een landelijke ge dragscode vastgelegd dat geloofsui tingen - zoals een hoofddoekje, keppeltje ofkruisje-verboden zijn bij het politie-uniform. Net als zichtbare tatoeages en piercings. „Maar ik zie dat dit schuift", zegt de Amsterdamse politiechef Pieter- Jaap Aalbersberg. „Met tatoeages op de armen gaan wij nu akkoord, een paar jaar geleden was het nog uit den boze." Hij vindt het van 'le vensbelang' dat de politie multicul- tureler wordt. „Wil ik de liquidaties in de onderwereld oplossen, dan moet ik in contact met de samenle ving komen. Dan moet ik met moe ders van slachtoffers uit andere cul turen kunnen spreken. Dan moe ten mijn familierechercheurs snap pen dat het in de Marokkaanse cul tuur anders werkt dan bij ons." Daarom wil hij dat de helft van de nieuwe politiemensen een migra tieachtergrond heeft. Als die wer ving stokt, is hij bereid om een hoofddoekje toe te staan bij het uniform. Om zo meer allochtone vrouwen binnen te halen. „Een goed plan", vindt directeur Cyriel Triesscheijn van antidiscri minatiebureau Radar/Art.i. „Zeker allochtone jongeren in Nederland hebben het gevoel dat ze bovenma tig door de politie in de gaten wor den gehouden, vanwege hun ach tergrond." Het 'zakelijk belang' van de politie is groot, vindt Tries- t Tatoeages waren een paar jaar geleden ook nog uit den boze scheijn. „De meeste misdrijven worden opgelost dankzij hulp en medewerking van burgers. Als er geen tips binnenkomen, los je ook geen zaken op." Vrouwelijke agenten in steden in Amerika, Engeland en Canada mo gen al jaren een hoofddoekje dra gen. „De hoofddoek moet dezelfde kleur als het uniform hebben en makkelijk te verwijderen zijn", zegt een woordvoerder van de New York Police Department, waar het sinds 2009 is toegestaan. „Dit is een trend", zegt hoogle raar diversiteit Maurice Crul van de VU Amsterdam. „In de westerse wereld zie ik dat organisaties in grote steden steeds vaker besluiten om geloofsuitingen toe te staan. Kijk alleen al naar de Albert Heijn, waar caissières al jaren een hoofd doekje mogen dragen." Politiebond ANPV vroeg 6oo agenten of ze het een goed plan vin den om geloofsuitingen, zoals het hoofddoekje, toe te staan in het uniform. 90 procent zegt van niet. „Ik denk dat die grote groep er moeite mee heeft dat de politie het thema diversiteit zó opblaast", zegt ANPV-voorzitter Geert Priem. „We leven hier met z'n allen in Nederland, benadruk dat verschil tussen autochtonen en allochtonen toch niet zo. Allochtone agenten willen niet voorgetrokken worden op basis van hun achtergrond. Met dit voorstel slaat de Amsterdamse politietop door." LEIDEN Een ijverige wijkagent uit Leiden die een gestolen lok- fiets wilde achterhalen, heeft een tijdlang zijn eigen spoor ge volgd. De wijkagent had gisteren geen zin om te fietsen, dus pakte hij een politiebusje om zijn ronde te doen. Tijdens die rit hoorde hij vanuit de meldkamer dat een lokfiets, voorzien van een gps-baken, in beweging was gekomen. Het signaal bleek uit zijn buurt te komen. De wijkagent reed op dat mo ment achter een busje. Omdat het signaal daarbij in de buurt bleef, hield hij het busje staande, in de volle overtuiging de lok fiets achterin te vinden. Maar toen hij het busje contro leerde, bleek de fiets er niet in te zitten. Teleurgesteld gaf hij dat door aan de meldkamer, maar die bleef erbij dat het gps-signaal van zijn locatie kwam. Er was nog maar één logisch alternatief over. Met het schaam rood op de kaken opende hij de achterdeuren van zijn eigen po litiebus. In de laadruimte stond de lokfiets. Zijn collega's zetten de blunder op Facebook. Exclusieve Lezersreis Vanaf Onthaasten in schitterend Twente! Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc/GV1729 reiskatern.nl DEN HAAG De staatsschuld is vorig jaar 32 miljard euro meer gedaald dan was verwacht door het kabinet. Uiteindelijk be droeg de schuld eind vorig jaar 434 miljard euro, zo'n 26.000 euro per Nederlander. Dar maakte minister Jeroen Dijsselbloem (Financiën) giste ren bekend in de Tweede Kamer. De schuld zakte sneller door on der meer een hogere opbrengst bij de verkoop van staatsbezit en andere meevallers. Volgens Dijsselbloem heeft de economie dankzij het uithou dingsvermogen 'van een Tom Dumoulin' na een lange klim de voorkant van het peloton be reikt. Her is nu wel zaak onver stoorbaar door te trappen, zei hij. In 2014 was de overheids schuld nog 450 miljard euro, 27.000 euro per Nederlander. Het jaar daarop daalde de schuld naar 441 miljard (26.000 euro per Nederlander). Het Rijk gaf vorig jaar voor het eerst sinds 2008 minder geld uit dan er binnenkwam. Dat zorgde voor een begrotingsoverschot van 2,9 miljard euro, meldde Dijsselbloem verder. 3-daags arrangement, Albergen, Overijssel donderdag 18 mei 2017 PC In Engeland is een hoofddoekje bij de politie normaal Peter Winterman Amsterdam In Angelsaksische landen zijn hoofddoekjes toegestaan. Genieten van de rust en het natuurschoon die Twente biedt? Kom naar Albergen en laat u verrassen door dit prachtige deel van Overijssel. Op de fiets, maar ook wandelend, kunt u heerlijke lange tochten maken door afwisselende landschappen. Neem voor onderweg vanuit het hotel een rijkelijk gevulde picknickmand mee. Reis af naar het 'Twentsche land' en ontdek de schitterende natuurpracht van dit gastvrije stukje Nederland. U verblijft in het gemoedelijke 3-ster- ren Landhotel 't Elshuys in Albergen. De 26 kamers zijn van alle gemakken voorzien. Een ideale locatie om te genieten van de prachtige natuur en de Twentse gastvrijheid! Het sfeervolle hotel is landelijk Inbegrepen: 2 x overnachting in een- comfortabele tweepersoonskamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2 x heerlijk 3-gangen diner 1 x gebruik sauna en massagestoel Gratis koffie- theefaciliteiten Fiets- en wandelroutes Gratis WiFi parkeren Extra informatie: Aankomst op woe t/m zo: 79,- p.p. Aankomst op ma en di en feestdagen: 99,- p.p. Prijzen zijn o.b.v. een 2-persoons- kamer, exclusief verblijfsbelasting a 1,50 per persoon per nacht en per boeking 7,50 reserveringskosten. Kijk voor de voorwaarden op www.goedverblijf.nl/GV1729 gelegen en een ideale uitvalsbasis voor het maken van prachtige fiets- of wandeltochten door het Twentse coulisselandschap. Weiden, bossen, beken en watermolens wisselen elkaar af in een prachtig glooiend landschap met schitterende verge zichten. In het nabijgelegen kunst stadje Ootmarsum kunt u een bezoek brengen aan één van de vele kunst galerieën of het Openluchtmuseum. Meer informatie en boeken: Ga naar onze website reiskatern.nl/pzc/GV129 of bel met Goedverblijf.nl 085-4899019 o.v.v. reisnummer GV1729 ■Goedverblijf.nl Vertrek: tot 22 december 2017 Halfpension arrangement Landelijk gelegen familiehotel Sfeervol restaurant Gratis WiFi parkeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15