NYNKE DE JONG Eritreeërs Veldhoven eisen180.000euro Wij ook. corendon 6 Pak je kans... Laatste dag Last Minute Mania! liïït'ïx»"* DMYNEjOHNSON ZACEFRON Column Tweehonderd winkels wor den de komende jaren geslo ten. r.900 banen verdwijnen er bij Blokker en dochteronderne ming Marskramer. Het pijnlijke gevolg van jarenlang niet meegaan met de trends, jarenlang denken dat het wel niet zo'n vaart zal lo pen met het internet, en met concurrenten zoals de Action. Als ik denk aan de ondergang van de Blokker, denk ik aan Sarah Jessica Parker, de Amerikaanse Sex and the City- actrice die aangetrok ken werd om het vernieuwde Blokker j smoel te geven. En- I thousiast zwaaide ze I in haar New Yorkse j appartement met een poffertjespan, gekocht bij de Blokker. Die reclames, ze dro pen van het onvermo gen. Men probeerde op een geforceerde ma nier duidelijk te ma ken dat het mensen van de wereld waren, die Blokkers. Dat de zelfbe wuste vrouw met stijl, die graag een feestje gaf, echt naar de Blok ker moest komen. Ze vergaten hun eigen achter ban, de vrouwen die ik bij mij in het winkelcentrum in de Blokker tegenkom: de bejaarden achter hun rollators die een nieuwe kaas schaaf nodig hebben, de moeders in hun weerbestendige jassen, op zoek naar een extra wasrek. En ik, op zoek naar een zeef, een tafelzeil, een thermoskan. kopen. Voor een V lullige eier wekker laat ik de pakketbe zorger niet komen. Dan loop ik zelf wel even naar de plaatselijke middenstand. Daar had Blokker iets mee moe ten doen: ze hadden dat suffe imago van ze helemaal moeten cultiveren. Met een boegbeeld dat degelijkheid en gezelligheid uit straalt. Een Tineke Schouten, een Tineke Verburg of Tineke de Nooij. Een leuke Tineke die uit straalt: kom maar binnen, ik heb hele goede dweilen voor jou, en aardappelschilmesjes en geurvre- ters. Ik doe niet gek, ik doe nor maal. Ik sta niet in een loft in Amerika te zwaaien met mijn pof fertjespan. Nee man, ben je gek, ik sta in mijn stacaravan op de cam ping in Vledder de handwas te doen in een afwasteil van de Blok ker. Je moet als bedrijf dromen van grootse dingen en ambitieus zijn, maar je moet vooral nooit vergeten wie de mensen zijn die je groot hebben gemaakt. Ze hadden dat suffe imago van ze helemaal moeten cultiveren De burgemeester van Veldhoven verbood de bijeenkomst nadat er een opstootje onder demonstran ten had plaatsgevonden voor con ferentiecentrum Koningshof „De conferentie zelf heeft r8o.ooo euro gekost", zegt Bart-Jan Wal raven, de advocaat van de Eri treeërs. „Daarbij hebben mensen moeten omboeken, omdat ze niet in Koningshof mochten blijven. Het waren 540 mensen uit heel Europa die overnachtingen en vliegtickets hadden gekocht." De organisatie berekent de pre cieze kosten nog. „Die leggen we bij de gemeente neer", zegt Wal raven. „Als ik de gemeente Veld hoven zou zijn, zou ik uitvoerig overleg hebben gevoerd met ie mand van de aansprakelijkheids verzekering. Wij procederen tot aan de Raad van State." De organisatie heeft de hoop gevestigd op een bodemproce dure over het verbod. Bij winst moet de gemeente opdraaien voor de huur van het conferentie oord en bijvoorbeeld de catering, aldus Walraven. „Het verbod is buiten de schuld van de organisa tie veroorzaakt. We willen dit he lemaal uitprocederen." Veldhoven zegt dat er extra per soneelskosten zijn gemaakt, juri disch advies is ingeschakeld en bovendien voor busvervoer is ge zorgd om honderden deelnemers weg te brengen nadat de confe rentie was afgelast. De gemeente kan nog niet meer zeggen over exacte bedragen. Op wie zij die kosten eventueel kan verhalen, is volgens een woordvoerster nog niet duidelijk. Organisatie: verbod conferentie is buiten onze schuld veroorzaakt De gemeente Veldhoven ver bood vorige maand de bijeen komst om de openbare orde te be schermen. De bijeenkomst was omstreden omdat ook een ver trouweling van president Isaias Afewerki zou komen. Eritrea wordt met ijzeren hand geregeerd en Nederland is bezorgd over de mensenrechtensituatie in het Afrikaanse land. En om alvast in de stemming te komen geeft Corendon premièretickets en bioscoopkaarten weg voor de nieuwe bioscoopfilm Admiral Plaza Bungalows El Gouna «vjv Voor ^03 meer \f i-ixst |s/Wute Petals corendon.nl/mania ©02375106O61 woensdag 17 mei 2017 GO @Nynke Blokker Die dingen heb je soms no dig. En dan wil je een de gelijke en betrouwbare winkel waar je zulks last minute kunt De organisatie van de verbo den Eritrese conferentie vo rige maand wil de gemaakte kosten verhalen op de ge meente Veldhoven. Die bedra gen minimaal 180.000 euro, stelt hun advocaat. Barbara de Jong Veldhoven zo vanm zon, zee en strand? 8 DAGEN v a Beograd Hotel Logies Ontbijt *-*-*- Logies Riverside Garden All Inclusive Stavraula App. Logies BEACHES AIN'T READY. 1 JUNI IN OE BIOSCOOP kans maken op 3. bioscoopkaar-ten Voor BaywOitch? fik dar snel op Corerdon.nlAaywod.cd Paradist Logies sc Hopps Hotel All Inclusive Panorama All inclusive Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 of 9 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6