"0JONES 'Met Effect' nieuwe club voor biljarters Sassenaren mogen vertellen wat ze met hun stad willen Twee hotels kunnen prima naast elkaar bestaan. Letterlijk 7 Twee hotels in één dorp. En nog tegenover elkaar ook. In Zuidzande kan het: „Er is geen concurrentie, we vullen elkaar aan." zv Op het Dorpsplein, in hartje Zuidzande, staan twee hotels. De Rode Leeuw en het voormalige hotel De Zwaan, dat is omgedoopt tot Plein ro. Pascale en Frank Pleijte gaan er een nieuw avontuur aan, nadat ze dertig jaar lang De Rode Leeuw uitbaatten. Vanuit het raam van Plein 10 kijk je namelijk op de gevel van De Rode Leeuw. Waar de ouders van Pascale de zaak begonnen in 1975. Pascale groeide er op, kreeg verkering met Frank die op zijn zestiende al mee hielp in de zaak en uiteindelijk na men zij samen De Rode Leeuw over. Ook hun nieuwe stek is eigenlijk al be kend terrein: sinds 2000 hebben Pascale en Frank het voormalige hotel De Zwaan in hun bezit, aanvankelijk als depen dance van De Rode Leeuw. Om extra kamers met ontbijt aan te bieden in de drukke zomermaan den. „We kochten het pand toen de eigenaren van De Zwaan ermee stopten", vertelt Frank. Met zeven tien hotelkamers, feestzaal, terras en restaurant met Pascale als klop pend hart van de keuken, waren dat dertig drukke jaren. Frank: „We waren altijd met werk be zig, van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat." Ze nemen daarom nu wat gas terug: Het stel gaat verder met hotel en ontbijt in Plein 10. De Rode Leeuw is eind maart verkocht aan de Brabantse familie De Leeuw. Er is geen sprake van concurrentie, volgens Frank en Pascale. „We vullen elkaar juist aan", zegt Pascale. De menukaart van De Rode Leeuw staat zelfs bij de receptie van Plein ro. Pascale en Frank hopen dat hun gasten daar gaan dineren. Aan gasten namelijk geen gebrek, in de zomer. Zuidzande is een po pulair fietsknooppunt, zit dicht bij de kust en het is er rustiger dan in de badplaatsen. Pascale: „In de zo mer zitten we altijd vol. Ook veel werkmensen komen hier, van In de zomer zitten we altijd vol, er komen veel toeristen maar ook werkmensen grote bedrijven uit de buurt." Plein 10 is, na vier maanden ver bouwen, klaar voor een drukke zo mer. Alleen de gevel moet nog wit worden geverfd. De ontbijtzaal, receptie en acht kamers werden door Frank en Pascale compleet heringericht. Modern doch gezel lig én met stopcontacten in de fietsenstalling voor e-bikes. Frank: „We beginnen nu eigenlijk weer bij nul. Dat is spannend maar we hebben er vertrouwen in." AXEL Terneuzenaar Rudy Rous seau blijft zich onvermoeibaar in zetten voor het rolstoelbiljarten. Samen met Robert van Stevendaal heeft hij de nieuwe vereniging 'Met Effect' op poten gezet. De club is bedoeld voor iedere biljarter, maar heeft wel extra aandacht voor mensen met een beperking. „We willen die uit hun isolement halen", laat Rous seau weten. De Terneuzenaar is ook voorzitter van de stichting Rolstoelbiljart Zeeuws-Vlaande ren en Zeeland. In die hoedanig heid haalde hij al grote wedstrij den naar de regio. De nieuwe club sluit zich na de zomer aan bij de landelijke bil jartbond. Dan kunnen leden ook in wedstrijden uitkomen. De vereniging wordt morgen gepresenteerd in zorgcentrum De Vurssche aan de Rooseveltlaan in Axel, tussen 23.00 uur en 27.00 uur. Initiatiefnemer is de gemeente Terneuzen. Op basis van nieuwe wetgeving is voor elke kern een omgevingsvisie nodig. Bewoners mogen vooraf hun zegje doen. Sas van Gent is als proefgebied geko zen, omdat er zoveel speelt, aldus wethouder Frank van Hulle. Neem alleen het verkeer, met het vervoer van gevaarlijke stoffen over het goederenspoor, het Ka naal Gent-Terneuzen en een hoofdweg door de kern. De wo ningmarkt is een ander 'hot item'. Die trekt aan, maar ook sloop van oudere huurwoningen is in aan tocht. Verhuizing De verhuizing van de twee super markten uit de kern naar bedrij venterrein Sasse Poort hangt in de lucht. Ze mogen geen gaten ach terlaten. Op de AH-locatie zijn 35 appartementen gepland, huur en koop. Hard lopen de plannen niet. Ontwikkelaars hebben moeite privé panden aan te kopen. Het zijn zo wat onderwerpen die in Sas van Gent spelen. De en quête die 1 juni wordt uitgezet, gaat over algemenere zaken als openbaar vervoer, voorzieningen, verkeer en recreatie. Via de web site van de gemeente zal die in te vullen zijn, ook komt er een pa pieren versie. De resultaten moeten de bouw stenen vormen voor een omge vingsvisie voor Sas van Gent. En wat gebeurt er dan mee? Van Hulle wijst op een eerder plan, Vitaal Sas. Het nieuwe multifunctioneel centrum De Statie is daaruit voort gekomen. woensdag 17 mei 2017 Toerist komt in de zomer graag naar Zuidzande Pascale en Frank DENMMAKO FROM f A51 TO PRESENT Sophie Stockman Zuidzande In het centrum van Zuid zande staan twee hotels. FOTO'S BOAZ TIMMERMANS - Pascale Pleijte, hoteluitbater Daarna is er een reeks informa tiebijeenkomsten op diezelfde lo catie: op 5, 8,15,19 en 29 juni en 3,13,17 en 27 juli, steeds van 13.30 uur tot 17.00 uur, en in het Terneuzense café 't Keldertje aan de Baandijk op 6 juni en 4 juli (13.30 tot 17.00 uur) en op 27 juni en 25 juli (18.00 tot 21.00 uur). De primeur is voor Sas van Gent. Sassenaren krijgen in een enquête de kans te vertellen wat ze van hun stad vinden en wat ze ermee willen. Harmen van der Werf Sas van Gent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67