Nieuwe tennisbanen voor 's-H Arendskerke Museum Yerseke zoekt vrijwilligers 6 Medisch centrum en huizen op Goes' perceel Stapstenen weggenomen bij speeltuin Sinds de sloop van het grootse deel van het oude Goese Lyceum, twee jaar geleden, is de kavel leeg. Er is gras ingezaaid en sinds kort staat er een voetbalkooi. Maar ach ter de schermen is gewerkt aan verdere invulling van het perceel en dat gebeurt met nieuwbouw van medisch centrum De Pijlers, dat de weg vanuit de huidige loca tie 'oversteekt' en woningen. Het gaat om zowel huizen die woning corporatie RWS zal bouwen als vrijesectorwoningen. Volgens het (nog niet defini tieve) schetsontwerp dat gister avond was te zien tijdens de druk bezochte bijeenkomst, komen de RWS-woningen (levensloopbe- stendig, eengezinswoningen en woningen voor 1 of 2 personen) aan de kant van de Vogelzangsweg en Fransen van de Puttenstraat. De vrijesectorwoningen komen aan de zijde van de Van Dussel- dorpstraat. Overigens zal RWS volgens wethouder Derk Alssema de nieuwbouw plegen in lijn met de sloopplannen voor 138 wonin gen in Goes-Oost. Dat wordt vanaf 2019 in vier fasen uitgevoerd. De nieuwbouw van De Pijlers Ik zou daar best willen wonen maar niet met die voetbalkooi in mijn achtertuin komt naast de Van Dusseldorp- mavo, het deel van het oude Goese Lyceum dat niet ten prooi is geval len aan de slopershamer. Voor dat gebouw is het ontwerp inmiddels klaar. Het is nog niet duidelijk wat met het huidige gebouw van De Pijlers gebeurt. Dat wordt ge huurd. „De vastgoedeigenaar zal daar nieuwe invulling voor moe ten zoeken", aldus Alssema. Sta-in-de-weg Het is nog even de vraag of de voetbalkooi op zijn huidige plek aan de Fransen van de Puttestraat kan blijven. In het schetsontwerp is hij ingebed in een soort park achtige situatie, maar niet alle eventuele toekomstige bewoners zijn er van gecharmeerd, zo bleek gisteravond. „Ik zou daar best wil len wonen, maar niet met die voetbalkooi in mijn achtertuin", zei een aanwezige. Dus in dat op zicht zou het speelveld, waar veel gebruik van wordt gemaakt, nog wel eens een sta-in-de-weg kun nen vormen. De planning is volgens Alssema dat de kavel dit jaar wordt voorbe reid voor de plannen, zowel fysiek als bestemmingsplan- en vergun- ningstechnisch. Volgend jaar gaan de vrijesectorwoningen in de ver koop. Dat zou volgens de tekening om zeven stuks op royale kavels gaan. Leden van tennisvereniging De Schaepskooi uit 's-Heer Arends kerke hoeven straks bij regen niet meer uit te wijken naar banen in andere dorpen. Het bestuur van de tennisver eniging wil de huidige twee gra- velbanen vervangen door smash- courtbanen. Op deze banen kan het hele jaar door worden geten nist, iets wat met gravel niet lukt. „Nu moeten we altijd uitwij ken als het regent, bijvoorbeeld naar de tennishal in Kapelle", zegt voorzitter Addy Dekker. „We merken dat dat vooral voor onze jongere leden lastig is. Ou ders haken af omdat zij hun kind telkens moeten halen en bren gen." Met de nieuwe banen hoopt De Schaepskooi het ten nissen in 's-Heer Arendskerke minder seizoensgebonden te ma ken. Een investering die de ver eniging ruim 50.000 euro kost. In dat bedrag is ook de plaatsing van energiezuinige ledverlichting meegenomen. „We hebben het geld en vinden dit een mooie be steding", aldus Dekker. Als de leden tijdens de jaarver gadering akkoord gaan, streeft het bestuur ernaar de smashcourtbanen nog vóór de laatste week van augustus in 'huis' te hebben. Deelnemers aan het Open Toernooi kunnen de nieuwe banen dan gelijk inwij den. OUD-VOSSEMEER Bij speeltuin De Vossetuin in Oud-Vossemeer zijn ongeveer tien zogeheten stapstenen weggenomen. Dat werd maandag ontdekt door vrijwilligers van de speel tuinvereniging. Zij wilden, na een korte pauze, weer verder gaan met de herinrichting van de speeltuin. Het is niet duidelijk of er sprake is van een bewuste diefstal of dat iemand heeft gedacht dat hij de stapstenen wel mocht meene men. „Maar ook het terrein voor het hek is eigendom van de speel tuin", stelt de vereniging. „Wan neer daar spullen staan, zijn die dus van ons." Getuigen kunnen zich melden. In het historische museum aan het Kerkplein staan de geschiedenis en cultuur van de Oosterschelde en de oester-, mossel- en kreeftenvisserij centraal. Daarnaast wordt het ver dronken land van Zuid-Beveland, met name de verdronken stad Rei- merswaal, tot leven gebracht. Het museum is op zoek naar vrij willigers die het leuk vinden om bezoekers te ontvangen en/of an dere administratieve werkzaamhe den willen uitvoeren, bij voorkeur een dagdeel in de week. Het museum ziet het liefst men sen komen die Reimerswaal in het algemeen en Yerseke in het bijzon der een warm hart toedragen, van kunst, cultuur en geschiedenis houden, graag met mensen om gaan en bovendien onderwijserva ring hebben en/of handig zijn op de computer 'of gewoon heel han dig'. Vrijwilligers ontvangen reiskos tenvergoeding, gratis bijscholing en zijn verzekerd. Mensen die inte resse hebben, kunnen op dinsdag- of woensdagmiddag langskomen. IN DE REGIO Workshop schilderen op muziek Jaarmarkt in Borssele met 150 kramen MIJN DORP, MIJN STAD Woensdag woensdag 17 mei 2017 BB Woningen op 'Van Dusseldorpkavel' Nu nog een gigantisch grasveld, maar straks ingevuld met wonin gen en nieuwbouw van medisch centrum De Pijlers. Die plannen voor de 'Van Dusseldorpkavel' in Goes zijn gisteravond gepresen teerd tijdens een inloopbijeen komst voor omwonenden en an dere belangstellenden. Luc Oggel Goes -Bezoeker inloopbijeenkomst Ellen Jobse 's-Heer Arendskerke Het Oosterscheldemuseum in Yerseke heeft dringend be hoefte aan nieuwe vrijwilligers, die een of meerdere dagdelen kunnen helpen bij tal van werk zaamheden. Luc Oggel Yerseke Meer info op www.oosterschelde- museum.nl. GOES Inloophuis Oase houdt een twee daagse workshop schilderen op mu ziek op de woens dagen 17 en 24 mei. Beide workshops starten om 13.30 uur en zijn om 16.00 uur afgelopen. Voorafgaand aan het schilderen vindt er een korte medi tatie plaats. Kosten voor beide midda gen zijn 20 euro in clusief materiaal en consumpties. Op geven kan via 06- 43493260. BORSSELE Sportvereniging Borssele houdt za terdag 20 mei de GOES Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend - Inloop voor koffie en thee; Bibliotheek, 09.15- 10.00 uur-Boek- startochtend met gebaren voor kinde ren van 0-4 jaar; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur-In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur wijk agent in wijkinfowin- kel; Bibliotheek, 10.00-11.30 uur - Di gitaal Café; Kunstuit leen De Bevelanden, 13.00-17.00 uur-Ex positie Reynier de Munck; Kattendijkse- dijk 27,13.30-15.30 uur - Handwerken in Ambachtscentrum; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-16.00 uur- Workshop schilde ren op muziek; In gang Historisch Mu seum, Singelstraat 13,14.00-15.30 uur- 't Gilde de Bevelan den houdt gratis stadsrondleiding; SVRZ Ter Valcke, 14.30 uur - Participa tietafel, ontmoe tingspunt voor vra gen, informatie en uitwisselen van erva ringen; Sportzaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur - Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras KAPELLE Fruitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur - Tentoonstelling Bo tanische kunst 'Fruit in Beeld'; De Vroone, 13.00-17.00 uur - Bil jarten; 19.15 uur - Bridgeavond KORTGENE Bernhardstraat 2, vanaf 18.30 uur - Avondvierdaagse KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur - Bewegingsuur voor 50+ OUDELANDE Basisschool 'De Schakel', 19.00 uur - Avond4daagse 21e editie van de jaarmarkt. Er zijn 150 kramen waar verschillende pro ducten worden ver kocht, en de hele dag door zijn er de monstraties, optre dens, bezienswaar digheden en kin deractiviteiten. Bezoekers zijn van 10.00 tot 16.30 uur welkom op het Plein in Borssele. Toegang en parke ren is gratis. OUDVOSSEMEER De Vossenkuil, vanaf 18.30 uur - Avond vierdaagse RILLAND Restaurant de Nieuwe Vliedberg, 10.00 uur-Wande len in groepsver band; Basisschool De Horizon, 18.30 uur-Avond4daagse SCHORE Garage Visser, Steenweg 9, vanaf 18.30 uur - Avond vierdaagse SINT PHILIPSLAND Café 't Durp, vanaf 19.00 uur - Avond vierdaagse WOLPHAARTSDIJK Dorpshuis De Griffi oen, vanaf 18.30 uur - Avondvierdaagse YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband; Oosterscheldemu seum, 9.30-16.00 uur - Expositie kera miek Jos van Bom mel; CBS Het Kom pas, vanaf 18.00 uur - Avondvierdaagse GASTLES IN ZWEVEN KRABBENDIJKE Een zweverig sfeertje, gistermiddag op openbare basisschool de Klimroos in Krabbendijke. De leer lingen kregen namelijk les van Liselotte Brand van de Vlieg basis Woensdrecht. „Om jongeren te interesseren voor techniek, geven we lessen met als thema 'zweven en vlie gen'." Eerst waren de scholen rond Bergen op Zoom en Roo sendaal aan de beurt, nu bezoekt de luchtbasis scholen in Reimerswaal. De kinderen mochten zelf parachutes maken van koffiefilters en een F16 vouwen. Ook wethouder Hans de Kunder woonde de gastles bij. „Als straks ook het onder houd voor de JSF naar Woensdrecht komt, kunnen we in deze regio veel jongens en meisjes gebruiken met een tech nische opleiding." fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60