II 'Makkelijk inbreken in binnenstad' Volleybal op strand Evides bouwt nieuw pompstation in duingebied van Oranjezon 7 Evides bouwt in de duinen van Walcheren een nieuw pompstation voor drinkwater. Het grootste deel van het gebouw komt onder de grond. In de volksmond heet het nog altijd 'waterwingebied', ook al wordt er in Oranjezon al 22 jaar geen water meer uit de grond gehaald. In de duinen bij Vrouwenpolder bouwt Evides nu wel een nieuw pompstation. Om drinkwater uit West-Brabant door te pompen naar het noorden van Walcheren en Noord-Beve land. Wie in Oranjezon gaat wande len, ziet daar nu een enorme bouwput. De put - veertig bij der tig meter - heeft inmiddels het diepste punt bereikt: zes meter. Ondergronds komen de pompen die het water opjagen naar de huishoudens, vertelt projectleider Hans de Nooijer van Evides. Het water wordt uit West-Brabant via het pompstation in Nieuwdorp aangevoerd. Ook onder de grond komt het waterreservoir met een inhoud van 2000 kubieke meter, ofwel twee miljoen liter water. Dagelijks zal tachtig procent van Ondergronds komen de pompen die het water opjagen naar de huishoudens de inhoud worden gebruikt. In het voorjaar en de zomer wordt door de komst van toeristen veel meer kraanwater gebruikt. Pompstation Oranjezon zorgt voor de juiste wa terdruk. Het nieuwe pompstation steekt straks zo'n drie meter boven de grond uit. In het zichtbare deel ko men de technische installatie en de bedieningsruimte. Het wordt deels verdiept aangelegd om de impact op de natuur en het land schap van Oranjezon te verklei nen. Voor de bouw moet ook grondwater worden weggepompt. Dat water op drie andere plekken in het gebied is in de grond geïn filtreerd. Het huidige pompstation in Oranjezon is technisch aan het einde van zijn levensduur, stelt De Nooijer. „Dat wordt begin 2018 uitgeschakeld." Wat er met het oude, pakweg tachtig jaar oude ge bouw gaat gebeuren, is nog niet bekend, zegt woordvoerster Lydia Slob van het waterbedrijf. „Wij hebben het niet meer nodig. Er zijn gesprekken gaande met het Zeeuws Landschap of die er iets mee wil." Het Zeeuws Landschap is nu al eigenaar van de twee an dere gebouwen bij de ingang van Oranjezon. In het ene is een expo sitieruimte, in het andere woont de boswachter. Die gebouwen blij ven ook gewoon staan. Het werk aan het nieuwe pompstation is volgend voorjaar klaar. Tijdens de werkzaamheden is het natuurge bied gewoon open voor bezoekers. strand van Vrouwenpolder wordt woensdag 24 mei een beachvolley- balmiddag gehouden voor scholie ren uit de groepen 5 tot en met 8 uit de gemeenten Veere en Noord-Be veland. Volleybalvaardigheden zijn niet vereist, maar de wedstrijden tellen wel als voorronde voor het Zeeuws Beachvolleybal Kampioen schap in Vlissingen zaterdag 27 mei. De twee beste teams van 5/6 en 7/8 mogen aan dat kampioenschap meedoen. Kinderen kunnen zich tot vrijdag 19 mei inschrijven. www.probeach-zeeland.nl De bewoners van de Middelburgse binnenstad blijken hun woningen niet goed af te sluiten. Dat vertelde wijkagent Roel Kranendonk tij dens de Wijktafel Binnenstad. On langs is in een deel van de binnen stad een zogenoemde witte-voe- ten-actie gehouden, waarbij de wijkagent samen met buurtbewo ners keek of het makkelijk was om in te breken en te stelen. Volgens Kranendonk bleek dat het heel makkelijk was en dat hij zonder problemen met veel buit had kun nen vertrekken. Hij kwam zonder problemen in het Sint Jansgebied tuinen en woningen in en kon lap tops, telefoons en andere waarde volle zaken meenemen zonder dat iemand hem dat belette. „Er lagen zelfs portemonnees op tafel terwijl de tuindeuren open stonden. Nie mand in de buurt was er om ons tegen te houden." Hij zei tegen de aanwezigen dat hij verbaasd is dat het zo makkelijk is om in te breken en waardevolle zaken mee te ne men. Hij had verwacht dat de wo- Er was niemand in de buurt om ons tegentehouden ningen in de binnenstad veel beter beveiligd zouden zijn en de bewo ners veel meer op hun hoede zou den zijn. Vooral ook omdat het een gebied is waar velen rondhangen. De wijkagent had verder geen bijzonderheden te melden over de binnenstad. Volgens hem is er niets bijzonders aan de hand. Het enige wat volgens hem weer speelt zijn jongeren die rondhangen in het Molenwaterpark. Maar dat is volgens hem niet vreemd omdat dat samenhangt met de aange name temperatuur. Ook de boa's van de gemeente lieten weten dat er van hun kant niets bijzonders is te melden over de binnenstad. woensdag 17 mei 2017 WA Waar Walcheren zijn water haalt Bouw van het nieuwe pompstation. Op de achtergrond het oude pompstation (links voor) en de gebouwen van het Zeeuwse Landschap, fotos lexdemeester Maurits Sep Vrouwenpolder - Hans de Nooijer, Evides Lydia Slob en Hans de Nooijer van Evides met de bouwtekening. VROUWENPOLDER Op het De wijkagent is verbaasd hoe makkelijk het is in de Middel burgse binnenstad te stelen uit huizen die niet zijn afgesloten. Emile Calon Middelburg - Roel Kranendonk, wijkagent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35