Solide Bauke Mollema stijgt naar Nederlander houdt ongenadig hard huis in 22 Weer roze voor Tom Dumoulin (26). Maar dit jaar is alles anders in de Giro. Nu wil hij de eindzege in Milaan. Nadat hij in de tijdrit naar Montefalco de concurrentie vermorzelde, is hij de absolute favoriet. Kort Blessure Onana verlengt bij Ajax André Onana (foto) heeft zijn contract bij Ajax verlengd tot de zomer van 2021. De oude verbintenis van de Afrikaanse keeper van Ajax liep volgend jaar zomer af. Onana werd twee jaar terug overgenomen van FC Barcelona. Hij kwam begin dit seizoen in het basiselftal nadat Jasper Cillessen naar Bar (ja vertrok. Dolberg talent van het jaar Ajax-aanvaller Kasper Dolberg is gekozen tot talent van het jaar in de eredivisie en ontvangt de bijbehorende Johan Cruijff Prijs. Dat maakte de Johan Cruyff Founda tion gisteren bekend. De jury bestond dit jaar naast juryvoorzitter Jordi Cruijff uit Pe ter Bosz, Phillip Cocu, Wim Jonk, John van den Brom, Ron Jans, Willem van Hanegem, Youri Mulder en Willy Dullens. Mahi in selectie Marokko Groningen-speler Mimoun Mahi is gisteren opgenomen in de voorlopige se lectie voor het Ma rokkaanse elftal voor de oefenwed strijd tegen het Ne derlandse elftal op 31 mei. Mahi, die nog nooit voor Marokko werd opgeroepen, eindigde dit seizoen met zeventien doel punten als zesde op de topscorerslijst van de eredivisie. Flitsen fYyr Ervaring Macron Met een kersverse roze trui om de schouders steekt Tom Dumoulin zijn lange armen in de lucht en slaat bijna de rondemissen bijna van het erepodium. Veel 'ooohs' en 'aaahs' vanuit het publiek natuur lijk. Maar ach, die onbeholpenheid maakt Dumoulin juist leuk. Aai baar. En die twee schonen met ul tra lange benen en dito hoge hak ken kunnen er ook om lachen. Een beetje verlegen laat hij zich daarna zoenen. Zwaait naar zijn ouders en, hup de bloemen gaan het publiek in. Ene Annalisa is de gelukkige. Ze zal Dumoulin waarschijnlijk de rest van haar leven niet meer zien, maar het boeket is een herinne ring voor de eeuwigheid. De Giro had Tom Dumou lin - nadat hij vorig jaar in de Giro zijn intrede maakte met zes dagen in het roze - al in haar hart gesloten. Een vlinder werd hij liefkozend in de kranten genoemd. Met zijn lange ge stalte, zijn don kere oogopslag en gitzwarte James Dean- coupe werd hij Beautiful Tom gedoopt. Italië was al op Dumou lin, maar nu hij een jaar la ter met opnieuw een roze trui lijkt de tijd aangebroken voor een goed huwelijk. Een jaar geleden, voorafgaand aan de achtste etappe, tekende Dumoulin op Piazza della Repubblica in Foligno het startblad in het roze om die dag de trui te verliezen. Gisteren rolde Dumou lin op hetzelfde plein van het start podium om iets meer dan 50 mi nuten later diezelfde roze trui op te eisen. Met die monsterlijke tijdrit - Nairo Quintana kreeg bijna drie minuten aan zijn broek, nummer twee Geraint Thomas bijna een minuut - veroverde Dumoulin op nieuw de harten van de Italiaanse wielersupporters. Maar belangrij ker: Dumoulin deelde een dreun van de buitencategorie uit aan de concurrenten. Alles wat hij vooraf wilde - tijdwinst, ritzege en roze trui - trok hij naar zich 4 toe in de 40 kilometer tus sen Foligno en Monte falco. Dumoulin: „Ik ben niet verrast, maar de tijdsver schillen zijn veel groter dan ik had gehoopt." Verdedigen Hij zal het nodig hebben. Want het roze van vorig jaar was mooi, maar Dumoulin wist zelf ook wel dat hij die trui niet naar Turijn zou brengen. Dit jaar is de inzet anders. Deze roze trui is er eentje die Dumoulin wil houden en koste wat het kost zal ver dedigen. „Vorig jaar 'Bij City krijg ik een tweede kans en die wil ik pakken' Quote van de dag MONTEFALCO „Redelijk", zegt Bauke Mollema over zijn tijdrit, terwijl achter hem Tom Dumou lin is binnengedenderd. Terwijl de nieuwe nummer één van deze Giro achter de coulissen wordt gedirigeerdrijdt Mollema heu veltje op, heuveltje afin een doodlopend straatje. „Ik reed de vermogens, zoals ik verwachtte. Op de meeste andere klasse mentsrenners pak ik tijd, alleen Nibali zit een paar seconde voor me. Alleen het verschil met Du moulin en ook Geraint Thomas is nog best groot. De achterstand op Dumoulin had ik niet meer dan twee minuten verwacht, maar hij rijdt echt sterk", zegt Mollema als hij zich uit zijn 'snelpak' heeft ge wurmd. woensdag 17 mei 2017 GO VOETBAL I VOETBAL VOETBAL Sami Khedira zal vanwege een dijbeen blessure zon dag niet spelen voor Juventus. De club hoopt dan de zesde landstitel op rij te pakken. Khadira richt zich op de fi nale van de Champions League tegen Real Madrid. Michel Breuer speelt ook ko mend seizoen in de eredivisie. De verdediger (36) verlengde zijn contract bij Sparta met een jaar. De erva ren verdediger speelde zich op de laatste dag veilig. Monsterlijke De champagne en de roze trui zijn voor Tom Dumoulin, die een geweldige tijdrit reed. Hij nam de leiding in het algemeen klassement over van de Colom biaan Nairo Quintana. fotoscor Daan Hakkenberg Montefalco De nieuwe Franse presi dent Emma nuel Macron reist in juli mee naar het IOC om het bid van Parijs voor de Olympische Spelen van 2024 te onder steunen. —Pep Guardiola zegt in The Guardian dat hij denkt dat hij bij 'grote clubs' als Bayern en Barpa al was ontslagen. Abdelhak Nouri is gisteren tot de beste speler van de Jupiler League in het afgelo pen seizoen uitgeroepen. De trainers, aan voerders en supporters van de eerste divisie waren het daarover roerend eens. Doke Schmidt heeft zijn contract bij sc Heerenveen verlengd. De 25-jarige verdedi ger heeft bijgetekend tot medio 2019. Bij ManU krijgt Daley Blind vandaag rust voor het competitieduel met Southampton. José Mourinho wil hem sparen voor de Eu ropa Leaguefinale tegen Ajax. A Bauke Mollema, hier op Blockhaus, steeg naar plek drie. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22