REIS VAN DE WEEK 21 Netflix in Cannes met boegeroep ontvangen van£&?97- voor€549, €30 KORTING AANBIEDING! ^24-05-2017 THUISKIJKEN Franse actrice Simone Silva tijdens een fotosessie met Hollywood-legende Robert Mitchum als eer ste filmsterretje zoekend naar media-aandacht haar borsten. Zeer tot ongenoegen van de festival leiding, die haar uit Cannes liet verwijderen. Een paar jaar later werd de 29-jarige Silva dood in haar appartement aangetroffen. Vermoedelijk was zelf moord de doodsoorzaak. De schandalen van de laatste jaren zijn minder scabreus. De Deense provocateur Lars von Trier zorgde voor ophef door tijdens een persconferentie begrip voor Adolf Hitier uit te spreken. Prompt werd hij tot persona non grata uitgeroepen. Vol gend jaar lijkt die banvloek voorbij te zijn. Volgens geruchten zou dan zijn nieuwe film over een serie moordenaar, The House That Jack Built, in Cannes in première gaan. Nepsneeuw Stunts horen ook bij het festival. Zo zette Disney boulevard La Croisette en vooral het Carlton Hotel onder een laag nepsneeuw om de Dickens-verfil- ming A Christmas Carol met Jim Carrey te lanceren. Een extravagante actie die de filmmaatschappij naar verluidt een slordige 3 miljoen dollar kostte. Minstens zo spectaculair was de omstreden actie van de makers van The Expendables 3, die in 2014 een tank met veteranen Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Harrison Ford en Mel Gibson over de Croisette lieten rijden. De hysterische foto grafen leverden onderling een veldslag voor het beste plaatje. Een dergelijke frivole publiciteitsstunt lijkt dit jaar ondenkbaar, gezien de veiligheidsmaatregelen. Bovendien heeft de 70ste editie onder meer door het ontbreken van veel Hollywoodproducties een veel serieuzer karakter, met tal van films over de vluchtelingenproblematiek. Toch zal Cannes, dat de carrières lanceerde van onder anderen Quentin Tarantino Pulp Fiction), Jane Campion (The Piano), Steven Soderbergh (Sex, Lies, and Videotape), zeker op een beschaafde ma nier stilstaan bij hun eigen mijlpaal als belangrijk ste filmfestival ter wereld. Excursiereis - 10 dagen Italiaanse Bloemenrivièra en Cöte d'Azur V> GELDIG T/M www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 woensdag 17 mei 2017 GO Dreigt het Filmfesti val van Cannes, het walhalla van de film kunst, overgenomen te worden door tele- visiemultinationals als Netflix? Heeft de festivalleiding het Paard van Troje bin nen de poorten ge haald? De angst zit er goed in nu dit jaar twee ti tels van deze abon neezender in het prestigieuze compe titieprogramma zijn opgenomen. Beide titels worden niet in de bioscoop ver toond. Franse theatereige naren hebben al hef tig geprotesteerd tegen deze Netflix- selectie. Het filmfes tival van Cannes is vooral bedoeld om de cinematografie te eren en niet om het thuiskijken te bevor deren. Het protest heeft er inmiddels toe geleid dat vanaf volgend jaar alle geselec teerde films eerst in de bioscoop ver toond moeten wor den. De verwachtingen van de beide Netfi- lix-titels zijn ondanks de kritiek hoogge spannen. De lat in Cannes om tot de competitie toegela ten te worden, ligt hoog. Okja (van de Zuid-Koreaanse re gisseur Bong Joon- ho over een mon sterachtig dier dat dreigt uit te sterven) en The Meyerowitz (een familiedrama met Emma Thomp son, Adam Sandler en Ben Stiller) spre ken nu al tot de ver beelding. Toch zal het boegeroep van de filmgemeenschap oorverdovend zijn als een van deze Netflix-titels de Gou den Palm wint. An dere streamingdien- sten zoals Amazon zijn ook in Cannes van de partij met competitiefilms. Die producties - Won- derstruck van Todd Haynes en You Were Never Really Here van Lynne Ramsay met Joaquin Phoe nix - draaien wel eerst in de bioscoop. 70* FESTIVAL DE CANNES 17-28 MAI 2017 A Uiterst links: Fotografen en badgasten ver dringen zich in 1977 rond ac trice Sylvia Kri stel op het strand van Cannes. Daar naast: Simone Silva was de eerste die zich topless liet fo tograferen tij dens het film festival. Ach ter haar ac teur Ro bert Mit- chum. A Het affiche met de gefoto- shopte Itali aanse actrice Claudia Cardi- nale. fotoafp De prachtige Ligurische kust is het uitgangspunt van deze reis. Dit gebied strekt zich uit van de chique badplaatsen Cannes en Nice aan de Franse Cöte d'Azur, het kleine koninkrijk Monaco tot aan het Italiaanse Toscane. Het Italiaanse kustgedeelte is bij de meeste mensen beter bekend als de Bloemenrivièra vanwege de prachtige natuur en de leuke kustplaatsjes. INCLUSIEF 9 hotelovernachtingen 9 maal ontbijt en diner Welkomstdrankje Ligurische avond met live muziek Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar HIGHLIGHTS Diano Marina Monaco B 0 rd i g h e ra Cote d'Azur San Remo Genua Portofino HOTEL IVA 3* Hotel Iva is gelegen in Diano Marina en beschikt over een receptie, restaurant, bar, tuin, terras en zwembad. Er is gratis WiFi in openbare ruimtes en op de kamer. De kamers zijn voorzien van een badkamer met douche en toilet, tv en tetefoon. Het hotel beschikt over een lift. VERTREKDATA EN PRIJZEN 5, 12, 19 junvan £59?J- €569,- 10, 17 julvan £59?:- €569,- 31 julVOLGEBOEKT 28 augvan £599;- €569,- 11 sepvan £579;- €549,- -> VERTREKGARANTIE kortingscode EWREIS20 Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 17-05-2017 t/m 24-05-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21