voor ginger Vluchtelingenstroom breekpunt in formatie kabinet Walcheren Tom Dumoulin wil roze trui naar Milaan brengen Geld Goed Mmm... lekker, een koekje uit de printer! Met ^'"peratuun/an 25,2Igrade25 graden, is de ste zomerse dag van het jaar,/andaag rtra brandcrème a, klaar staan. Want Herinnert u zich de foto van Aylan Kurdi nog? Dat beeld van de 3-ja- rige Syrische peuter die levenloos op een Turks strand ligt, gezicht in het zand, armpjes gestrekt langs het lichaam? In september 2015 verdronken en aangespoeld in een poging Europa te bereiken. Eigenlijk is het die foto die de ka binetsformatie deze week liet mis lukken. Het was die foto die sym bool kwam te staan voor de vluch- telingencrisis, die de emoties in het vluchtelingendebat in Neder land langzaam naar een kookpunt bracht. We waren ontzet over wat we lieten gebeuren, daar in de gol ven van de Middellandse Zee, waar mensen stierven en nog steeds sterven. Nieuw leven Tegelijk werden we ons bewust van wat er op Nederland afkwam: letterlijk en figuurlijk. Hoe graag mensen hier een nieuw leven wil den opbouwen, zó graag dat ze hun oude leven (en dat van hun kinderen) ervoor wilden wagen. De hoogste baas van het IOM (de Internationale Organisatie voor Migratie) noemde migratie onlangs in deze krant 'onvermij delijk, noodzakelijk en wenselijk'. „Het is geen probleem dat moet worden opgelost, maar een men selijke realiteit die in goede banen moet worden geleid." Met andere woorden: migratie is er altijd ge weest en zal er altijd zijn. Er zal al tijd ergens een oorlog zijn. Of een plek waar het gras groener lijkt. Het gaat er voor Europa en Neder land om hoe je daarmee omgaat. Dat is waar het op knalde aan de formatietafel. Aan die tafel zit Mark Rutte, die als premier en WD-leider een van de 'brokers' was van de deal tussen Europa en Turkije: in ruil voor een paar mil jard euro vangt Turkije zelf (Syri sche) vluchtelingen op. Een succes i VVD ziet na Turkije- deal ook een deal met Libië wel zitten. GroenLinks niet vinden ze bij de VVD, want staken er in 2015 nog een miljoen migran ten vanuit Turkije over naar Grie kenland, nu zijn het er nog maar enkele tientallen per week. Prag matici binnen de WD stellen: als de Turkije-deal werkte, waarom dan ook geen Libië-deal? Onwenselijk De Turkije-deal schuurt echter met internationale vluchtelingen verdragen, vinden ze bij Groen Links, dat een ruimhartig vluchte lingenbeleid voorstaat. Een Libië- deal is om diezelfde reden niet wenselijk. P4 Nieuwsmedia »P22 uGazzetta detos?». Hoe foto Aylan het Binnenhof splijt De kabinetsformatie is geklapt op een bijna onoplosbaar di lemma over leven en dood. Hoe gaan we om met vluchtelingen stromen? Cyril Rosman Den Haag woensdag 17 mei 2017 Zomerse dag in mei pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws 26°C Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1