LAST MINUTES Bin Laden jr roept op tot aanslagen kort en dichtbij EUWS 11 Verkrachter krijgt zeven jaar cel 399 >9 369 299 Een 29-jarige Amsterdammer moet zeven jaar de cel in voor de verkrachting of aanranding en het gewelddadig beroven van drie vrouwen in Amster dam. Onder de slachtoffers was een 75-jarige vrouw. De rechtbank in Amsterdam oor deelde gisteren verder dat de man een tbs-behandeling moet ondergaan. De straf valt lager uit dan de eis van het Openbaar Ministerie (OM), die negen jaar gevangenisstraf en tbs had geëist. De recht bank achtte bewezen dat de man de bejaarde vrouw in juli 2015 ernstig heeft mishandeld en verkracht. Hij sloeg toe op het moment dat zij haar hon den uitliet in Amsterdam- West. Vervolgens beroofde de dader haar met grof geweld van haar sieraden. Een maand later ging hij een 21-jarige vrouw te lijf. Onder doodsbe dreigingen pakte hij haar waardevolle spullen af. Hij greep haar beet, duwde haar op de grond en betastte haar. Een dna-vergelijking leidde ook tot de verdenking van de verkrachting van een 60-jarige vrouw in 2013. Je kunt Amerikaanse kranten voor alles gebruiken, maar lees ze niet Schadevergoeding voor gedetineerden België behandelt zijn gedeti neerden 'onmenselijk en ver nederend'. Daarom moet de staat twee mannen een scha devergoeding van 3.500 en 11.500 euro betalen, oor deelde het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gis teren. De mannen klaagden over de omstandigheden. Een van hen moet zijn cel van 9 vierkante meter delen met twee gedetineeerden. De tweede klager moet in de cel, die hij eveneens deelt, naar de wc. Hij mag twee keer per week douchen. Kamp: Hoop voor 'Blokker' Cel geëist voor moord agent Europa houdt digitale top De Belgische moeder stond deze week huilend voor de rechter. Ze wordt vervolgd omdat ze haar kind onvoldoende te eten heeft gegeven. Vier keer per nacht stond ze op om haar zoontje te eten te geven, hoe kon haar dat verweten worden? Maar feit is dat haar 7 maanden oude baby in juni 2014 overleed aan ondervoeding en uitdroging. Hij woog toen nog 4,3 kilo. Peter S. (34) en Sandrina V. (30) gaven het kind geen babymelk, maar alternatieve papjes van rijst melk, graanmelk en havermelk. Ze dachten dat het kind niet tegen glu ten en lactose kon, maar dat werd niet door een arts vastgesteld. Het Openbaar Ministerie verwijt de ou ders het opzettelijk onthouden van voedsel. Ze kunnen daarvoor acht tien maanden celstraf krijgen. Op 14 juni doet de rechter uitspraak. Extreme ideeën Zover als met deze Belgische baby, is het in Nederland nog nooit geko men. Het is een uitzonderlijke situ atie, maar in theorie kan dit hier voorvallen, zegt Mascha Kamphuis, voorzitter van AJN. Ze kent voor beelden van ouders die er extreme ideeën over voedsel op nahouden. „De keuze die zij maken in wat ze eten, werkt door op kinderen." „Het is een terugkerend pro bleem", zegt hoogleraar voeding en farmacologie Renger Witkamp van de Wageningen Universiteit. „In de jaren 70 en 80 was macrobiotisch eten de trend. Ook toen waren er kinderen die te weinig voedings stoffen binnenkregen en daardoor achterstanden opliepen." Sinds grofweg 2007 is er weer sprake van een toenemende inte resse in gezond eten en een arg waan voor E-nummers, suiker, glu ten, zuivel, vet en vlees. Dat wordt versterkt door bloggers en vloggers die op sociale media hun mening hierover verspreiden. Een verhaal dat recent veel opschudding ver oorzaakte, is dat van moeder Fran cis Kenter die haar zoon Tom enkel rauw voedsel te eten geeft. Jeugd zorg onderzocht of ze daarmee haar zoon mishandelde en of hij uit huis Wat zit er nou in rijstmelk? Wat suiker en geen eiwitten. Dat is mishandeling geplaatst moest wor den, wat uiteindelijk niet is gebeurd. Eerder berichtte deze krant over pubers die ondervoed raken in een poging van ouders om supergezond te leven en overgewicht tegen te gaan. De jongeren krijgen door het dieet te weinig koolhydraten en cal cium. Kamphuis: „Sommige ouders schieten door in hun angst voor overgewicht en ongezond eten." Brein Voor baby's is borstvoeding het be ste, zeggen Kamphuis en Witkamp, vanwege de vele eiwitten, minera len en vetten. Kamphuis: „Vetten zijn extreem belangrijk voor de ontwikkeling van het brein. In rijst melk zitten onvoldoende vetten en voedingsstoffen voor een baby." Een alternatief voor moedermelk is speciale babymelk uit poeder. Witkamp: „Sommige ouders geven hun baby alleen geiten- of biologi sche melk. Daar kun je over discus siëren, maar wat zit er nou in rijst melk? Wat suiker en geen eiwitten. Dat is gewoon mishandeling." Als ouders andere ideeën heb ben over voeding, doen ze er goed aan om dat te bespreken met een jeugdarts op het consultatiebu reau. „Ouders kunnen best af wijken van de reguliere ad viezen, maar blijf daarover in gesprek", zegt Kamp huis. Er zijn bijvoorbeeld ouders die eerder met vast voedsel willen be ginnen dan het consul tatiebureau aanraadt. „Wij geven dan het ad vies om daarmee te be ginnen als het kind rechtop kan zitten, om de kans op verslikken te verkleinen." RIYAD In een poging om al-Qaeda nieuw leven in te bla zen, wordt Hamza bin Laden, de zoon van oud-leider Osama bin Laden, ingezet. De stem van de telg van 's wereld bekendste ter rorist is te horen in een 10 minu ten durende video, waarin hij oproept tot aanslagen op onder meer joden, Amerikanen en an dere westerlingen. Hamza bin Laden pleit voor de lone wolf style: eenlingen die op eigen houtje een aanslag plegen. Vol gens de FBI wordt Hamza, die eind twintig is, voorbereid op het leiderschap van al-Qaeda. woensdag 17 mei 2017 Q0 AMSTERDAM Maria Zacharova van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken over de Amerikaanse media die mel den dat Trump informatie aan Moskou heeft doorgebriefd. BELGIË Een handelaar moet natuurlijk weten wat hij verkoopt. Deze jonge verkoper in de Syrische stad al-Bab in de provin cie Aleppo test maar wat graag zijn eigen suikerspinnen. En zo te zien smaakt de handel prima, fotoafp DEN HAAG De honderden ont slagen medewer kers van Blokker mogen door het aantrekken van de economie rekenen op nieuwe kansen. Die geruststelling heeft minister Henk Kamp van Economi sche Zaken de on geveer 1.900 werk nemers gisteren meegegeven. Kamp verwees op de krachtige economi sche groei en de gestaag dalende werkloosheid. BONAIRE Het OM op Bonaire heeft gisteren 15 tot 25 jaar jaar cel ge ëist voor de moord op de Nederlandse politieman Ferry Bakx. Zes Venezo laanse 'huurlingen' en hun vermeende opdrachtgever staan terecht. TALLINN Er komt eind sep tember een top conferentie over de digitale toekomst van de EU. De re geringsleiders van de lidstaten en de Europese Commis sie worden uitgeno digd om in Tallinn de digitale strategie te bespreken die niet gaat over 'mor gen of overmorgen maar moet reiken tot over 5,10 en 50 jaar na nu", aldus de Este premier Jüri Ratas gisteren. Jeugdartsen bezorgd over 'rijstmelkbaby's' In België overleed een baby, omdat hij geen babymelk kreeg, maar rijstmelk, graanmelk en havermelk. Ook hier slaan som mige ouders door in hun ambitie om kinderen supergezond te voeden. De wetenschappelijke vereniging AJN Jeugdartsen Ne derland maakt zich zorgen. Bettine Winters Amsterdam Professor Renger Witkamp i Goede babymelk is essentieel voor de gezondheid. FOTOSHUTTERSTOCK Oad Belgische Ardennen 20,- korting op 26/6 o.a. Dinant, Trier, Luxemburg en Parijs 5 dagen oad.nl/BEBEOI E £5Ü 5 Beleef mooi Twente 20,- korting op 10/7 verblijf in centrum van Ootmarsum 299 5 dagen oad.nl/BENL05 'yuü Willingen in het Sauerland 20,- korting op 19/6 inclusief ontbijt, lunch en diner va. 6 dagen oad.nl/BEDE03 sü Het Ahrdal 20,- korting op 19/6 o.a. Cochem en Monschau 5 dagen oad.nl/BEDE09 Boek nu op oad.nl/pzc C, 0547 28 44 88 (ma-za) of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten, SUIKERSPIN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11