Man blijft vast om bezit kinderporno Fietsdrama België: vrouw sterft op zelfde wijze als zus 10 Staatssecretaris ontevreden over vrijlating doodrijder en te late informatie MODEL ONDERUIT Dijkhoff herhaalde gisteren tegen over de Tweede Kamer dat hij het niet eens is met de beslissing waar- door de Poolse dader naar huis mocht om zijn zwangere vriendin te bezoeken. „Dit had niet moeten gebeuren. Wat deze man heeft ge daan, heeft de samenleving ge schokt. Wij vonden dan ook dat hij nu niet in aanmerking kwam voor strafonderbreking, maar de Raad voor Strafrechtstoepassing en Jeugdbescherming heeft anders be slist." De man reed het meisje en haar grootouders dood in Meijel. Hij heeft gebruik gemaakt van de rege ling waardoor buitenlandse gedeti neerden eerder uit de cel mogen, maar dan niet meer mogen terug keren naar Nederland. Dijkhoff zegt te balen van de vrijlating en van het feit dat de familie daarover te laat werd ingelicht. De staatssecretaris wil kijken of hij de regels kan verduidelijken, zo dat het niet nog een keer kan ge beuren dat de Raad voor Straf rechtstoepassing en Jeugdbescher ming (RSJ) zo beslist. „Ik heb me nu te houden aan de uitspraak, maar voor volgende keren wil ik kijken waar ruimte is om dit aan te passen. Voor deze familie kan ik he laas niets meer regelen. Ik kan de dader niet terughalen en alsnog vastzetten." Ophef De vrijlating, formeel een strafon derbreking genoemd, heeft tot grote ophef geleid. PW-Kamerlid Gidi Markuszower uitte zware kri tiek op de beslissing en wil strenger beleid. Hij vroeg Dijkhoff zelfs de leden van de RSJ te ontslaan of in ieder geval niet opnieuw aan te stellen. De zaak heeft al eerder veel aan dacht gekregen. Toen de Pool in 2014 in eerste instantie maar 220 uur werkstraf kreeg, gooide de woedende vader van het meisje een stoel naar de rechter in Roermond. In hoger beroep kreeg de Pool vijf tien maanden cel. De ouders van Ize, Moniek Hans- sen en Erik Derijks, vertelden maandagavond bij RTL Late Night dat de vervroegde vrijlating hun rauw op het dak is gevallen. Zij ho pen dat nabestaanden eerder bij dergelijke beslissingen worden be trokken. De Poolse man moest ei genlijk vijftien maanden de cel in, maar kwam na negen maanden vrij. Francis Schepens (69) is de zwager van het slachtoffer. De weduwnaar uit het dorpje Retie kan het nauwe lijks bevatten. „In 1990 heb ik mijn echtgenote Chris moeten afgeven na een ongeval. Ze stak de straat over met haar fiets en werd gegre pen door een auto. Haar zus Suzie sterft nu op exact dezelfde wijze", zegt hij in de Gazet van Antwerpen. De Vlaamse krant plaatste por tretjes van de zussen bij een foto van verwoeste fietsen als stille getuigen op de plek van het drama. Francis Schepens is de oud-burge meester van Retie, een dorpje vlak over de grens, ten zuiden van Eind hoven. Zijn schoonzus Suzie Pau- lussen (65) was gisteren met elf vrouwen van de plaatselijke fiets club 'Blue Fadies' onderweg voor het wekelijkse maandagmiddag tochtje toen het noodlot toesloeg. De vrouw stopte twee jaar gele den als financieel verantwoorde lijke van de sociale dienst in haar woonplaats en genoot van haar pensioen. Ze was actief lid van de fietsclub en van een plaatselijke seniorenvereniging. Net als clubge note Jet Janssen (75), het andere dodelijke slachtoffer van het fiets drama. Ze werden geschept tijdens het oversteken van de N19, een vier- baansweg waar het verkeer 90 kilo meter per uur mag rijden. Vier an dere fietssters raakten gewond. De Nederlandse automobilist (65) die de fietssters schepte, komt niet uit Bergeijk, zoals gisteren werd gemeld, maar uit Hoensbroek. „De bestuurder is voorlopig geen verdachte. Pas als het onderzoek door de verkeersdeskundige is afge rond, kunnen we zeggen of hij fout zat", verklaart een politiewoord voerster. Volgens de eerste resulta ten van het onderzoek reed de Lim burger niet onder invloed van drank of drugs. De politie heeft geen aanwijzin gen dat er opzet in het spel was. „De automobilist reed op een voor- rangsweg. Een brede baan met twee keer twee rijstroken, geschei den door een middenberm." R. werd eind januari gearresteerd op verdenking van het bezitten en verspreiden van kinderporno. Op zijn privécomputer werden hon derden beelden aangetroffen die rondgingen in een internationaal pedofielennetwerk. De aanhouding van de pedago gisch medewerker leidde tot grote beroering onder ouders bij kin derdagverblijf't Mouwtje in Bus- sum. Ze kregen geen antwoord op de vraag of R. foto's van hun kin deren op het internet had ge plaatst. De politie kon evenmin met zekerheid zeggen of er op de crèche iets was voorgevallen. Het was allebei niet aan de orde, bezwoer de Soester, die met een vel papier voor zijn gezicht de rechtbank binnenkwam. R. wilde niet getekend worden en onher kenbaar blijven, zei hij. „Ik ben blij met het onderzoek, omdat de po litie verder niks zal vinden. Ik geef toe dat ik kinderporno heb beke ken, maar ik heb nooit zelf foto's gemaakt en ik heb op mijn werk al helemaal nooit aan kinderen gezeten. Ik had wel eerder hulp moeten zoeken" Een bij de dagvaarding gevoegde beschuldiging uit 1991 van ontucht met een jong meisje, was volgens R. uit de duim gezo gen. Zijn advocaat vroeg de recht bank de voorlopige hechtenis op te heffen, omdat de Soester als verdachte pedoseksueel zijn leven niet zeker is in de gevangenis. „Hij i De verdachte is volgens de advocaat zijn leven niet zeker in de gevangenis zit al drieënhalve maand in afzon dering, omdat hij alleen onder be scherming zijn cel uit kan", aldus de raadsman. Volgens het Open baar Ministerie en de rechtbank is de kans op herhaling vooralsnog te groot. R. werd aangehouden na een melding van Amerikaanse autori teiten die hem bij een onderzoek naar kinderporno waren tegenge komen. Op zijn computer stonden 400 foto's die internationaal al langer circuleerden. woensdag 17 mei 2017 GO Excuses Dijkhoff aan familie Ize Staatssecretaris Klaas Dijkhoff (Veiligheid en Justitie) heeft zijn excuses aangeboden aan de fa milie van het 2-jarige meisje Ize dat in 2013 samen het haar opa en oma werd doodgereden. De familie was niet op tijd geïnfor meerd over de vervroegde vrijla ting van de dader. Haytze Teerink Den Haag Met de camera's en de ogen van Bekende Australiërs op zich gericht, ging een model gisteren onderuit op de catwalk van de Fashion Week in Sydney. De mannequin ving haar val professioneel op; met een glimlach stond ze vliegensvlug weer op en vervolgde haar weg alsof er niets was gebeurd, fotctsgetty images De ravage na het ongeluk in België, foto peter van der veken Een van de Vlaamse fietssters die maandag bij Turnhout werd geschept door een Nederlandse automobilist en als gevolg daar van overleed, is op eenzelfde manier aan haar einde gekomen als haar zus in 1990. Caspar Naber Retie Martijn R., de crèchemedewer ker die verdacht wordt van het bezit van kinderporno en on tucht, blijft vastzitten tot zijn proces na de zomer. De kans dat de 49-jarige inwoner van Soest zonder behandeling op nieuw in de fout gaat, is vol gens de rechtbank te groot. Marco Willemse Soest 'Microviile

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10