s Wissel lost De Koeijer af O O) 0) O 12 ZE Opnieuw zilver voor Antonio Guequièrre Olympia succesvol in regiofinale turnen Lof voor Kole, Rijvers enWemeldinge Korfbalster Linda Burger keert voor een duel met Oranje terug op haar oude nest. MN Een tweede plaats op het Open West-Bra bantse karatetoernooi begint al bijna een ge woonte te worden voor Antonio Guequièrre (17) uit Serooskerke. De karateka van Karate- Do Academie Middelburg Malawauw be haalde zaterdag net als de twee jaren daarvoor zilver in de open gewichtsklasse -18 jaar op het onderdeel Kumite. Net als in 2015 en 2016 knokte hij zich overtuigend door de voorron des, maar bleek een gouden medaille net te hoog gegrepen. In de finale van het toernooi, georganiseerd door Karate-Do San uit Roo sendaal, verloor Guequièrre op drie punten verschil van Jordy Timmermans. Organisator GV Olympia uit Kapelle was erg succesvol in de regiofinale turnen voor vrou wen uit Zuid-West Nederland, waar ook tickets voor de districtsfinale in Someren van volgende week te verdienen waren. In het Omnium in Goes werden vijf podiumplaatsen behaald, na oefeningen op sprong, brug, balk en vloer. Goud was er voor Brenda Scheepstra, zilver voor Tess van Waarde en Amy Kwakke laar, terwijl Suzi Zblewska en Romee Ots op de derde plaats eindigden. Goud was er ook voor VTV-turnster Monique van Belzen. Clubgenote Myrthe Jellema haalde zilver. EMM Terneuzen haalde goud (Skye Wis- kerke) en drie keer zilver (Jaylee Dollevoet, Dena Wauters Kim van Os (senior F). Het laatste duel van Niels Kole als speler van het eerste elftal van Wemeldinge had niet mooier kunnen verlopen. Met drie goals tegen Vosmeer (5-2) bezorgde hij zichzelf een waar dig afscheid en zijn club de eerste titel in 51 jaar tijd. Het panel van de Zeeuwse Voetbal Awards beloonde hem daarvoor met de ereti tel Speler van de Week. Coach Nels Rijvers en de club Wemeldinge werden gekozen tot Trainer- en Club van de Week. Mourad Bo- bouh bracht het zaterdagteam van Vlissingen met de Goal van de Week op 2-0 tegen Colijn- splaatse Boys. Daardoor was de zaterdag-der deklasser verzekerd van lijfsbehoud. Boezinge Engelen In het kader van 'Oranje on Tour' ontvangt korfbalvereni ging Ondo uit Sint Laurens het Nederlands korfbalteam. Vanavond spelen zij vanaf 20.00 uur in Middelburg tegen een Zeeuwse selectie, bestaande uit topspelers van de Zeeuwse vereni gingen. Een opvallende naam daar tussen is Linda Burger. De 21-jarige oud-speelster van Ondo maakt met haar nieuwe club DSC Eindhoven dit seizoen furore op het hoogste niveau van Nederland. De sportcarrière van Burger be gon bij Zeelandia Middelburg, waar ze van haar vierde tot haar negende als voetbalster actief was. Daarna ging ze korfballen bij Ondo, waar ze tot vorig jaar actief was in de hoofdmacht. Twee jaar geleden ver huisde Burger naar Eindhoven voor haar studie aan de Fontys Sportho- geschool. „In de weekenden reisde ik op en neer voor de wedstrijden met Ondo en doordeweeks ben ik gaan trainen bij een studentenver eniging in Eindhoven", vertelt ze. „Daar kwam ik in contact met ie mand van DSC en de huidige trai ner, Andre Kuipers, kende ik nog van een korfbalkamp in Spanje. Zo is het balletje gaan rollen. Vorig sei zoen heb ik al meegetraind en dit seizoen heb ik me bij de selectie ge voegd. DSC was net gepromoveerd naar de Korfbal League, het aller- hoogste niveau van Nederland, dus dit was voor mij de kans om mijn sportieve ambities waar te maken. Het blijft continu aanpassen aan het niveau, omdat je niet dezelfde basis hebt als mensen die hier al ja ren spelen, maar ik heb enorme stappen kunnen zetten." Of Burger ook volgend seizoen nog voor DSC in actie komt is nog maar de vraag. De tweedejaars stu dente is momenteel druk met haar nabije toekomst. „Komend school jaar wil ik mijn minor halen in het Het blijft continu aanpassen, maar ik heb enorme stappen kunnen zetten buitenland. Ik ben geselecteerd voor Australië. Dat is nog niet zeker, maar als dat er van komt, mis ik de volledige eerste seizoenshelft. Daarna zal het niet makkelijk zijn om aan te sluiten. Het lijkt me wel mooi om nog een keer op het hoog ste niveau te spelen, maar we zullen moeten zien hoe het loopt." Burger is de enige speelster van de Zeeuwse selectie die niet (meer) actief is bij een Zeeuws team. De selectie staat onder leiding van Ed win Coppoolse en Leon Kloet en telt zestien namen, waarvan precies de helft bij TOP Arnemuiden speelt. Ondo, Fortis, Swift en Tjoba zijn allemaal vertegenwoordigd met één of meerdere spelers. „Ik vind het een eer dat ze aan me ge dacht hebben. Het is natuurlijk heel leuk om weer even herenigd te worden met oud-ploeggenoten en mijn oude trainer Edwin." De Zeeuwse selectie trainde woensdag voor het eerst samen. Burger: „Er is voldoende kwaliteit aanwezig in Zeeland. We zullen waarschijnlijk niet winnen, maar als we een beetje variatie in het spel kunnen brengen, moeten we wel enige tegenstand kunnen bieden. In de Korfbal League kom ik de spe lers van het Nederlands team ook tegen, maar nu komen alle beste spelers samen, zoals je dat op een EK of WK ziet. Ik ben heel be nieuwd wat wij daar als Zeeuwse selectie tegenover kunnen zetten." VLISSINGEN Daniël Wissel is winnaar geworden van het PZC- topscorersklassement en daarmee de opvolger van Arjen de Koeijer (Yerseke). De aanvaller van Zeelan dia Middelburg kon zondag geen goals toevoegen aan zijn totaal van 30 doelpunten. Op dat moment wist hij echter al dat hij niet meer achterhaald kon worden door Marlo Janisse. Deze aanvaller van RCS stond een dag eerder immers ook droog in de gewonnen topper tegen kampioen Arnemuiden (1-2). Robin Provoost (ZSC'62) kwam nog wel tot een seizoenstotaal van 40 doelpunten, waarmee hij de productiefste speler op de Zeeuwse velden werd. Maar omdat hij zijn doelpunten in de vierde klasse maakte, krijgen zijn goals een factor 1 mee. Die van Wissel en Janisse 1,5. De prijs wordt - net als de Zeeuwse Voetbal Awards - uitge reikt op donderdag 8 juni. Topscorer S p J *i,5.. dinsdag 16 mei 2017 KARATE TURNEN VOETBAL De vrouwen van Hontenisse zijn voortva rend van start gegaan in de nacompetitie voor promotie naar de tweede klasse van het zon dagvoetbal. Op eigen veld won de ploeg van trainer Antoine de Kever met 3-1 van Gilze, de nummer tien van de tweede klasse F. Zondag wordt de return gespeeld. Seniorturnster Kim Jansen (EMM Terneu zen) behaalde bij de strijd om het kampioen schap in de derde divisie brons op de vloer. Ze haalde in Almelo een score van 13.200. Club genote Lieke Steijaert werd op de balk vijfde. WV Breskens (veertiende) en WV Wol- phaartsdijk (zeventiende) bungelen onderaan het algemeen klassement van de eredivisie zeilen na de eerste speelronde in Almere. l Quinty van de Guchte en Demi van Dijke zorgden bij een wedstrijd voor junioren en nieuwelingen in het West-Vlaamse Boezinge voor Zeeuws succes. Van de Guchte be haalde bij de juni oren een tweede plaats. Ze moest alleen winnares Noa Jansen voor zich dulden. Van Dijke sprintte bij de nieuwelin gen naar een tweede plek in een sterk uitge dund peloton. Er stonden in totaal 77 rensters aan de start. 1 Anouk Engelen van Turn '87 Oost burg behaalde op nieuw een eerste plaats tijdens de derde voorronde DMT in Sliedrecht. Zij sprong een nieuwe serie met twee dubbele sal- tovormen. Guitho de Wolft werd tweede. Anouk Verstraete en Peer van Eenen- naam eindigden als vierde. Zij zijn net als clubgeno ten Dion de Witte, Kyan Musters, Anna Heinsdijk, Bas de Croock, Casey Verheije en Cars Valk zeker van deelname aan de finale in Ahoy. Burger heeft zin in krachtmeting Menno Kole Middelburg Linda Burger (I) dit seizoen in actie namens DSC. foto rob reurling - Linda Burger klasse goals co-eff 03 03 -1— O Daniel Wissel Zeelandia Middelburg 2Ezon 30 1,5 45 1,5 43,5 Marlo Janisse RCS 3A zat 29 Robin Provoost ZSC'62 4Bzat 40 1 40 Can Kiran Terneuzen 3A zon 23 1,5 34,5 Steve Schalkwijk Niels Hopmans ■■BRanBBaBHBaBDMiHanvBn Rutgervan Rossum Goes Tholense Boys Luctor'88 1Czon 3Bzat 4A zon 17 22 33 2 34 1,5 33 1 33 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 21 1.5 31,5 Jarco Boogaard Arnemuiden 3Azat 20 1,5 30 Soufian Dooms Breskens 4A zon 30 1 30 Thomas Leegwater Yordi N ijland Mervin Niemantsverdriet Arvin de Witte Bart van den Hemel Thomas de Rijke Clinge RCS Arnemuiden RCS WHS Groede RCS 4A zon 3A zat 3Azat 3Azat 3B zat 4A zorn 3Azat| 30 19 18 18 18 26 17 1 1,5 [1,5 "f5 j 1,5 30 .28,5 27 27 27 26 [25,5 a Niels Kole. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74