10 ZE Ricardo de Jager (25) uit Ovezande brengt zes dagen per week kranten rond in Heinkenszand en Oudelande. „In de ochtend ben ik gewoon vrolijk." BEZORGER RICARDO DE JAGER Zonder goede krantenbezorgers ontvangen de abonnees geen krant! ■M* Dit werk is een abso lute aanrader. Het is nog heerlijk rustig op straat en je ziet de zon opkomen," zegt Ricardo de Jager uit Ove zande. Hij is nu ruim drie jaar bezorger in Heinkenszand, twee jaar geleden nam hij er een wijk bij in Oudelande. „Voor mij is het een bijbaan. De rest van de dag werk ik als havenmeester in Wolphaartsdijk. Dat combineert goed. En zo verdien je toch wat extra." Zijn wekker gaat zes da gen per week om drie uur. „Met de auto haal ik de kranten voor beide wijken op bij het depot in Heinkenszand. Sommige straten hebben vier huizen, dan laat ik de auto even draaien en bezorg 's Avonds een biertje drinken kan wel, maar de gevolgen zijn voor jezelf ik ze snel. Maar bij langere stra ten doe ik dat niet. Ik zou er niet zoveel vrienden mee maken als ik 's ochtends vroeg tien minu ten mijn auto stationair laat draaien." Hij heeft geen moeite om eruit te komen. „Ik ben 's och tends gewoon vrolijk. Op het depot zeggen ze dan weieens dat ik wat rustiger moet doen." Dat gebeurt op zaterdag, wanneer Ricardo zijn collega's ziet. „Door de week is het kranten pakken en gaan, maar op zater dag moeten we alles nog inste ken. Dat is altijd gezellig, dan spreek je de anderen ook eens. Je moet dan oppassen dat je niet te lang blijft." De meeste dagen zien er hetzelfde uit. Zeker in de eerste wijk komt hij om dat vroege uur nog geen mensen te gen. „Wel stak er een keer opeens een geit over. Ik ben er niet achteraan gegaan. Die krijg je toch niet te pakken. En soms hangen er sleutels aan een deur Wil je ook bezorgen? of staat een voordeur op een kier. Als er sleutels hangen doe ik niks. Het kan net zo goed dat iemand even een rondje met de hond loopt. En aanbellen doe je ook niet zo snel om vijf uur 's morgens. Dat doe ik wel als de deur open staat. Dan wil je toch weten of er niets aan de hand is." Ricardo houdt er 's avonds rekening mee dat hij weer vroeg op pad moet. Rond tien uur gaat hij naar bed."'s Avonds een bier tje drinken kan wel. Maar de ge volgen zijn voor jezelf. In de zo mer doe ik dat sowieso niet, want daarna moet ik aan het werk in de haven. Dat is verant woordelijk werk. Je kunt niet half slapen. In de winter drink ik soms wel een biertje, maar je moet voorzichtig zijn. Want als je dan drie uur weer wegrijdt met de auto, zit het toch nog in je bloed. Dat is een risico. Rond carnaval vroegen anderen of ik ook niet mee zou gaan. Maar dat gaat niet met de kranten. En ik ben toch niet zo'n carnavallen Toen ik 's ochtends met de kran ten liep, kwamen zij net terug." Voor veel bezorgers is oud en nieuw een gelegenheid om wat extra geld op te halen. Niet voor Ricardo. „Het kost me teveel tijd om alle deuren langs te gaan. Dus ik doe gewoon een kaartje in de bus. Sommige mensen hangen een envelop of bedankje aan de deur. Dat is altijd leuk." dinsdag 16 mei 2017 'Je kunt niet gaan carnavallen' Joanne Karkdijk -Ricardo de Jager Heb jij geen moeite met vroeg opstaan en ben je op zoek naar een goede bijverdienste? Dan past het bezorgen van de krant bij jou! Meld je direct aan voor een wijk in jouw buurt op: www.krantenbezorgen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73