Gemeente Hulst houdt 1,75 miljoen over door financiële meevallers Huisartsen in Hoek luiden de noodklok Metallief hebbers al acht jaar naar Kashfest in Oostburg Wedstrijden wakeboard op Braakman 7 Liefhebbers van metalmuziek komen al acht jaar naar Oostburg, voor Kashfest. Martijn van den Beukei (31) is de man achter het snoeiharde festival. Corrente in concert met Toonbeeld zv Het begon jaren geleden bij Martijn van den Beukei uit Oostburg te kriebelen toen hij stonerrockfestival Massafest bezocht in The Lane. „Ik dacht, dat wil ik ook eens doen. Een band re gelen." De organisator van Mass afest adviseerde hem om er nog een paar bands bij te vragen en er een festival van te maken. Het werden uiteindelijk vijf metal- bands, het publiek ging uit zijn dak en zo vierde festival Kashfest in 2010 de eerste editie. „Heel sim pel eigenlijk", blikt hij terug. En succesvol, de bezoekers komen niet alleen uit Oostburg maar heel Zeeuws-Vlaanderen en ook Bel gië. Als The Lane vol zit, staan er tweehonderd muziekliefhebbers in alle leeftijden. Inspiratie Dat is niet voor niets: de evene menten waarbij er metalmuziek wordt gespeeld zijn schaars in de regio en Martijn heeft het spreek woordelijke neusje van de metal- zalm al naar Oostburg weten te BuUcSïU4"'k" krijgen. De afgelopen jaren ston den er bands op het podium uit heel Nederland en België maar ook Londen en Amerika. Met de Ame rikaans/Tsjechische band Master als persoonlijk hoogtepunt voor Martijn. „De invloed van die band is enorm, ze zijn een inspiratie ge weest voor veel grote bands." Vanwege het succes van Kash fest en de groeiende vraag naar meer activiteiten ontstond in 2015 Kashfest Hardcore Edition, dat twee keer per jaar plaatsvindt. Er treden dan hardcorebands op, die een harde variant van punk spelen. Het is een ander concept dan festi val Kashfest, met relatief onbeken dere bands, dat niet op sponsoren leunt. „Maar in mijn ogen zijn het Ik kreeg zoveel aanvragen van bands, dat ik ook Metal Night begonnen ben allemaal grote bands." Om meer bands een podium te geven ont stond vorig jaar ook de Metal Night. „Ik kreeg zoveel aanvragen dat ik dertig bands teleur moest stellen. Daarom ben ik met Metal Night begonnen." In totaal houdt Kashfest dit jaar zes evenementen. De volgende editie van Metal Night is op zaterdag 20 mei. Dan spelen er drie Zeeuws-Vlaamse bands, waaronder Martijn's eigen band Imprisoned in Flesh. Een studioband die bij hoge uitzonde ring eenmalig voor publiek op treedt. Muziek is meer dan belang rijk voor Martijn. Dat moet ook wel. Bands zoeken en boeken, sponsoren werven en posters ver spreiden, alles doet hij naast zijn werk met hulp van enkele vrien den. Zelf vindt hij het niet bijzon der. „Als je vindt dat er niets te doen is, moet je ervoor zorgen dat er wél iets te doen is", zegt hij nuchter. HOEK De beste wakeboarders komen 26 en 27 mei naar de Braakman voor WET'17. Wake board Event Terneuzen is een nieuw evenement waar natio nale en internationale wake- boardtoppers spectaculaire trucs uitvoeren achter een wake- boardboot. Op vrijdag strijden deelne mers tussen 12.00 en 18.00 uur met een eigen speedboot voor de hoofdprijs van duizend euro. Za terdag start om 09.30 uur de wedstrijd in het kader van de In ternationale Lowlands Wake board Tour. De finale begint om 17.00 uur. Behalve wakeboarden zijn er op en naast de Braakman ook de monstraties suppen (staand peddelen) en flyboarden, treden er dj's op en is er een springkus sen. Zaterdagavond is er tot slot vanaf 19.00 uur een barbecue. Meer informatie: wakeboard- eventterneuzen.nl. WESTDORPE In dorpscentrum De Kirke in Westdorpe is zon dag een bijzonder dubbelcon cert. Mannenkoor Corrente en muzikanten van cultuurinsti tuut Toonbeeld slaan de handen ineen. Zo vaak krijgen Toon beeld-leerlingen niet de kans te spelen. Corrente biedt hen alle ruimte. „We vinden het belang rijk oud en jong samen te bren gen", zegt secretaris Johan Robe sin. Corrente treedt op, evenals het jongeren strijkersensemble en soloviolisten en -pianisten van Toonbeeld. Leerlingen van deToonbeeld-ateliergroep schil deren tegelijkertijd over wat ze muzikaal beleven. Het dubbelconcert is zondag van 14.30 tot 16.30 uur. Toegang 10 euro, ook te reserveren via 0115-441547 of info@mannen- koorcorrente.com. Het begint schrijnend te worden, volgens Kreulen en De Smet. Ver grijzing vraagt om meer ouderen huisvesting, terwijl het aanbod daalt door de omvorming van verzor gingshuizen als Vremdieke in Hoek. Doorverwijzen naar Vremdieke is 'een probleem geworden', schrijven de huisartsen. Alleen wie zware zorg nodig heeft, kan er nog terecht. In Vremdieke verblijven volgens Kreulen en De Smet ook steeds meer mensen van buiten de Kanaal zone. Er zou een wachtlijst bestaan. Ouderen moeten in hun dorp kunnen blijven wonen, vinden Kreulen en De Smet. Ze pleiten voor meer gelijkvloerse woningen en ap partementen in Hoek. „In Terneu zen worden die wel volop ge bouwd", stellen zij. Het kan ook an ders, wijzen ze op het plan voor een woonzorgcomplex in Sluiskil en de bouw van zorgappartementen bij verzorgingshuis De Lange Akkers in Koewacht. De dorpsraad Hoek steunt de art sen en heeft de gemeente Terneu zen gevraagd actie te ondernemen. Van die 1,75 miljoen is vorig jaar door de gemeenteraad 316.000 euro gereserveerd voor onder meer de aanleg van een wandel pad tussen de Magdalenastraat en Julianastraat in Heikant, het Ver meerplein en het speelbos in Clinge, de Vestingcross in Hulst en de sloop van het Rozenhof in Kloosterzande. Met dat bedrag in mindering houdt Hulst dus 1,43 miljoen over. Hulst had in 2016 verschillende meevallers die mede voor het overschot zorgen. De parkeerop- brengsten waren hoger, onder houd van gemeentelijke eigen dommen bleek goedkoper, de ver rekeningen binnen het sociaal do mein vielen mee, de bouwleges brachten meer op en de uitgaven aan afvalverwijdering- en verwer king waren lager dan begroot. De 1,43 miljoen euro wordt toege voegd aan de algemene reserve. Van het overschot wordt onder meer de verduurzaming van het streekmuseum betaald, net als de omvorming van de commissieka mer in het stadhuis tot crisiscen trum, in geval van calamiteiten. Investeringen Hulst gaf vorig jaar ruim 70 mil joen euro uit. Van dat bedrag ging 3,7 miljoen naar investeringen in onder meer de aanleg van de ro tonde in Hulst-Noord, de herin richtingen van de Geslechtendijk in Sint Jansteen en de Hulster Frans van Waesberghestraat en de bouw van de nieuwe school in Sint Jansteen. dinsdag 16 mei 2017 Snoeiharde gitaren en lange haren Sophie Stockman Oostburg A vfï Martijn van den Beukei zorgt al acht jaar dat liefhebbers van me talmuziek in The Lane terecht kunnen, fotocamileschelstraete -Martijn van den Beukei, organisator Kashfest Metal Night begint za terdag om 22.00 uur en entree bedraagt 5 euro. Klaïton, Bull- creek en Imprisoned in Flesh tre den op. Meer informatie op kash- fest.nl. Huisartsen Shaula Kreulen en Kevin de Smet in Hoek luiden de noodklok over het gebrek aan woonvoorzieningen voor oude ren in het dorp. Harmen van der Werf Hoek De gemeente Hulst heeft vorig jaar 1,75 miljoen euro overge houden. Dat komt onder meer omdat Hulst al 1,2 miljoen had gereserveerd voor toekomstige uitgaven en de veranderingen binnen het sociaal domein. Bob Maes Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72