Koffie voor de hele straat Jarige BRU17 opent oesterbar Bijzondere versie van winnend Songfestivallied 7 RENOVATIE INWONERS DREISCHOR DENKEN MEE OVER HERINRICHTING STRAAT De bomen in de Mr. P. Moggestraat in Dreischor moeten het ontgelden. Veel inwoners klagen over deze staketsels van net na de Ramp. Omhoog kijken naar de bomen als je door een straat loopt. Dat doe je niet vaak. Je zou het in de in de Mr. P. Moggestraat van Dreischor eens moeten doen. Dan zie je lange staken met bovenin wat dwarse takken met weinig blad. „Die bomen staan er al vanaf de Ramp. Van mij mogen ze wel weg", zegt bewoonster Marjan Sijrier. „De stoepen zouden ook wat breder mogen en parkeren is hier een groot probleem. Daarom zetten veel bewoners hun auto in de voortuin." Over voortuinen gesproken. Die variëren nogal in deze straat. De ene bewoner heeft een keurig on derhouden perkje, de ander een betegeld, onderhoudsvrij hofje. En op sommige adressen staat het gras kniehoog en blijven de gor dijnen gesloten. „Het is een soci aal wisselende straat. Maar wel met positieve betrokkenheid", had de welzijnswerker gezegd. Sijrier drukt zich milder uit: „Mensen hebben vaak wel een tuin, maar geen tijd meer voor het onderhoud." Poepen Een stuk verderop in de straat wiedt Cockie van Santen onkruid. Ook van haar mogen de bomen weg. „Rare staken zijn het. Vogels gaan op het puntje van zo'n tak zitten en poepen dan op mijn auto. Haal ze d'r uit en plant wat jonge boompjes terug. Dat wil ik desnoods zelf bekostigen." Vol gens de welzijnswerker zijn er ook veel klachten over doorge groeid boomwortels die de trot toirs beschadigen. Van Santen vindt de parkeerha- ventjes ook vreselijk: „Die hebben van die hoekige uitsteeksels. Dat is onhandig inparkeren. Maak ze wat glooiender, maak er een schuine insteek van of laat ze voor mijn part helemaal weg." Dorpshuisbeheerder Simon Gons doet, hoewel hij ergens an ders in Dreischor woont, ook een duit in het zakje: „Parkeerplaat sen voor gehandicapten. Die heb ben we hier één. En dat is voor een straat met een verzorgings huis en een dorpshuis erin wel erg weinig." DREISCHOR Na een inleiding en een half uurtje praten was het dui delijk. Op een zaterdag ergens in juni komt er een kofïïebijeenkomst voor alle bewoners van de Mr. P.Moggestraat in Dreischor. Ge woon op een parkeerterreintje eens praten met elkaar. Een klein comité van bewoners gaat dat sa men met welzijnswerker Mels Hoogenboom organiseren. Dat is de uitkomst van een brain stormsessie gisteravond met be woners. Woningbouwvereniging Zeeuwland heeft de Moggestraat uitgezocht voor een proefproject. De bewoners mogen zelf de inrich ting van hun straat bepalen. De keuze is op de Moggestraat geval len, omdat de straat voor nieuwe riolering op de schop moet. De be woners zijn ook niet tevreden met de aanblik van hun straat en bo- Zeeuwland moet strenger toezien op het onderhoud van de voortuintjes vendien heeft Dreischor een ac tieve dorpsraad. „Willen de mensen nog wel voortuintjes?", vroeg een bewoner. Hij had eens geteld. „We hebben 56 woningen met een voortuintje. Daarvan zijn er 22 onderhouden. De rest ziet er niet uit. En dat in Dreischor, dat ooit werd uitgeroe pen tot groenste dorp van Europa." Zeeuwland moet daar strenger op toezien, vond de een. Nee, wij moeten elkaar daarop aanspreken, zei de ander. Een ander idee dat gisteravond werd geopperd was het trottoir aan één kant van de straat en parkeer plaatsen aan de andere kant. Want er is een schrijnend tekort aan par keerplaatsen. „Niemand wil blik in de straat, maar het is er wel", zei een vrouw. Deze dingen, maar vooral het tuinonderhoud, moeten ter sprake komen tijdens de koffie. De begeleider van vrouwenensem ble Waisisi werd gegrepen door het lied en stak het in een nieuw jasje, voor het muziekevenement in de Nieuwe kerk van Zierikzee. In zijn vrije weekend ontcijferde hij de noten van Salvador Sobrals 'Amor Pelos Dois'. „Ik heb het stukje voor stukje beluisterd en de noten opgeschreven. Door elemen ten uit het originele lied te verwer ken in een nieuw, groter geheel, maak ik er mijn eigen versie van. Dat zal ik tijdens het concert spe len", zegt Van der Veer. Waisisi en de Oosterlandse Fan fare beloven vrijdagavond te zorgen voor een feest van herkenning met allerlei hits van het Songfestival door de jaren heen. Ze brengen zo wel samen als los van elkaar liedjes en medleys ten gehore, van Water loo tot aan de Troubadour. Het Sing-a-song-festival begint om 20.00 uur. Tickets zijn te koop via waisisi.nl en bij computerzaak Van der Krieke in Zierikzee, voor 10 euro inclusief een consumptie. Nu de winteraanbouw bij restau rant BRU17 aan de Havenkade in Bruinisse mag blijven staan, wil eigenaar Niels Habraken er een oesterbar openen. Want die oesters gaan als warme broodjes over de toon bank, vertelt eigenaar Niels Ha- braken. „Ik denk dat we er dui zend, weliswaar open gestoken, per week verkopen. Niet alleen aan Belgen, maar ook aan Neder landers. Ik heb me er ook altijd over verbaasd dat je hier op het dorp nergens een bord oesters kon krijgen, terwijl ze hier nota bene vandaan komen. Zelfde geldt voor mesheften. Als mensen die een maal hebben geproefd, zijn ze ra zend enthousiast." De oesterbar komt in de winter- overkapping, die van de gemeente permanent mag blijven staan. „Vol zetten met tafels en stoelen gaat toch niet, omdat onze keuken het anders niet aankan. En zo ont- Af gelopen jaar zaten we van juni tot eind oktober elke dag vol. Echt geen dag een tafel vrij lasten we de koks juist een beetje." BRU17 bestaat deze week vijf jaar. Habraken had bij de opening niet durven dromen dat het res taurant zo'n groot succes zou zijn. „Het concept, met als principe al léén maar vis, slaat aan. Afgelopen jaar zaten we van juni tot eind ok tober elke dag vol. Echt geen dag een tafel vrij. En ze komen van heinde en verre. We hebben vaste gasten uit de buurt van Brussel die elke maand komen. Die maken er elke keer weer een feestje van." Ook BRU17 laat het jubileum niet zomaar aan zich voorbij gaan. Je kunt er deze week vijf gangen voor 25 euro eten en via Facebook worden Noordzeevispakketten en twee diners verloot. dinsdag 16 mei 2017 SD De Moggestraat is de bomen beu Ton van den Nouweland Dreischor Organist Mar van der Veer speelt vrijdagavond tijdens het Sing-a-song-festival in Zierikzee het Portugese nummer dat de fi nale van het Eurovisie Songfes tival heeft gewonnen. Elodie Kint Zierikzee Wendy Wagenmakers Bruinisse - Niels Habraken van BRU17 Moggestraatbewoonster Marjan Sijrier: „Parkeren is hier een groot probleem." fotomariekemandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57