Haagse crimineel Reda N. krijgt ruim 12 jaar cel voor overvallen 4 dgn Duitsland**** Rotterdam hield een uitzinnig kampioensfeest, dat bijna 24 uur duurde en op het stadhuis een spetterend einde beleefde. FEYENOORD KAMPIOEN Mijn leven zal nooit meer hetzelfde zijn De huldiging van Feyenoord mag dan op de Coolsingel plaatsvin den, het gezang van supporters is van ver te horen. Ruim 150.000 kelen brullen hun re pertoire, dat zo lang enkel is gebruikt als troost, als oppepper, maar nu eindelijk dienstdoet als viering. Dj zijn is zelden zo dankbaar. Je neemt tien liedjes mee naar het stadhuis van Rot terdam en ze worden alle tien meegezongen, ook na de vijfde herhaling. Eigenlijk ben je als dj niet eens nodig achter die draaitafel, het publiek blijft toch wel zingen. Mijn Fey enoord - Fey-e-noooord - in de Kuip wordt weer gescoooord. Fey-e-noord, we houden van die club. Hand in hand, kameraaaaden. You'll nee eever walk alone. Het gaat maar door. En wie niet spriiiingt... En als iedereen dan springt, schudt het Hofplein - op maandagochtend, voor de zo veelste keer in een etmaal. „Hé hó Féyen- oord!" roept de massa. De bodem onder Rot terdam vibreert. Een helikopter van het le ger brengt laagovervliegend een saluut. De propvolle Coolsingel zwaait terug. En dan komen ze: eerst Lee Towers - wéér zingen met z'n allen. En dan, om 12.08 uur, is daar het team: Feyenoord! Als de kampioenen het bordes op stor men, slalomt een oorverdovende oer- schreeuw zich een weg door het centrum, dat gehuld is in rode en groene rook die ho ger reikt dan de skyline van steen en staal. De stad explodeert, zij het op gecontroleerde wijze. Wat hier gebeurt, is een knap staaltje crowd management. Alle supporters zijn ver deeld over verschillende vakken rondom het stadhuis, van elkaar gescheiden door lege 'bufferzones' die verdrukking moeten voor komen. De opkomst lijdt niet onder het door burgemeester Aboutaleb gekozen moment - werk of school op maandag blijkt geen be lemmering voor de duizenden fans. Ze zijn erbij. De honger naar een kampioenschap is ge stild - kijk maar, de helden op het bordes ballen de vuisten. Wat rest is de dorst, want water is 's ochtends niet verkrijgbaar zonder je plek te verliezen. Voor de plekjes vooraan is al vroeg ge knokt. Al om 03.00 uur 's ochtends stond Mario Jalhay (48) uit Delft te dringen voor één van de hekken. Hij moest en zou de eer ste zijn, na 18 jaar wachten op een kampi oenschap. „Ik was toen 30, had net een baan en vrouw. Hoeveel er kan veranderen in de tussentijd..." De grootste verandering is vandaag, straalt hij. „Mijn leven zal nooit meer hetzelfde zijn. Moet je kijken wat er naast mij staat: mijn zoon Roy en kleinzoon Ryan. Dit met hen beleven, is het mooiste wat ik kan meemaken." Rob Lammens (69) uit Bussum baalt als een stekker. Hij is midden in de nacht naar Rotterdam vertrokken, in de hoop op een mooie plek voor het stadhuis. In het cen trum stuurden beveiligers hem vriendelijk naar het Stadhuisplein. „Ze zeiden tegen mij dat ik dan rechtstreeks naar het stadhuis kon doorlopen. Nou mooi niet." Terwijl Jalhay en de zijnen bij het openen van de hekken richting het bordes rennen, kan Lammens geen kant op. „Hé agent, wanneer gaat dit hek open?" roept hij. „Niet open? Hoe bedoel je?!" Lammens staat in zo'n bufferzone. Het Stadhuisplein is van de Coolsingel gescheiden doorschotten en dat blijft zo. Lammens ziet een streepje balkon en verder niks. Geen Coolsingel, geen kol kende fanmassa. Hij kookt van woede. „Ik wil daar staan, daar staat mijn club!" Hij kan niet meer verkassen, want buiten de volle vakken staan nog eens tienduizen den supporters. Sommigen klauteren over de hekken, anderen scheuren de zwarte stof van schotten, waardoor ineens nog eens duizenden mensen kunnen meekijken naar de Coolsingel. Dit is het moment waarop ie dereen al die jaren heeft gewacht. En dat Dirk Kuyt die schaal ergens daar, ver achter de rode en groene rookwolken, in de lucht houdt, maakt voor de meesten niets uit. Ie dereen die hier staat, kan voor altijd zeggen: ik was erbij. DEN HAAG Hagenaar Reda N. is in hoger beroep tot 12 jaar en 10 maanden cel veroordeeld voor de overvallen op multimiljonair Wim Zegwaard en een Rotter dams gezin. Voor een overval in Honselersdijk is te weinig bewijs. Eerder werd Reda N. bij de rechtbank veroordeeld tot 14 jaar cel. Ook toen waren de rechters van oordeel dat N. de overval op de steenrijke afvalbaas en het gezin in Rotterdam had gepleegd en er on voldoende bewijs was voor de overval op een vleeshandelaar in Honselersdijk. Waarom de straf dan toch lager uitvalt, blijft onbe kend. „Het hof heeft dat verder niet gemotiveerd", aldus een woordvoerder. Met de uitspraak is voorlopig een einde gekomen aan een jaren lang durend juridisch gevecht. Er is alleen nog een mogelijkheid om in cassatie bij de Hoge Raad te gaan. Ook als N. besluit dat te doen, blijft hij in de cel. Tot nu toe ontsprong N. steeds de dans. Hij was aalvlug en be rucht en had aan geld nooit gebrek. Ook bij de brute overval op Wim Zegwaard en het Rotterdamse ge zin leek N. uit handen van de poli tie te kunnen blijven. Bij Zeg waard werd geen direct forensisch bewijs gevonden. Toen de politie de vluchtauto aanhield na de over val op het Rotterdamse gezin, was N. al uit de auto gestapt. Uiteindelijk deed het extrava gante levenspatroon van N. hem de das om. In een mum van tijd joeg N. in Marokko, waar hij daags na de overval op Zegwaard naartoe was gegaan, er duizenden euro's doorheen. Dat viel zo op, dat de broers en een neef van Reda zich zorgen maakten. Zij bespraken de situatie en maakten er geen ge heim van dat ze wisten dat het geld dat N. rondstrooide, afkom stig was van de buit bij de overval op Zegwaard. Wat ze niet wisten, was dat de politie meeluisterde. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg 3 dgn Twente**** 6-persoons Bungalow Coolsingel trilt op zij n grondvesten Nadia Berkelder Jitske-Sophie Venema Rotterdam Mario Jalhay (48) uit Delft. Hij stond al om 03.00 uur op de Coolsingel Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Nel over de grens nabij Düsseldorf, Duisburg en de bekende Oranje fietsroute! 3 nachten in 4* Hotel Dampfmühle (8,1) 3 keer een uitgebreid ontbijtbuffet Gratis wifi, parkeren en gebruik sauna Aankomsten t/m december. Betaal pas bij aankomst! 4* Resort Bad Boekelo (8,1) Bospark Garderen, Veluwe (8,0) 3 dagen gebuik van de wellness Weekend/midweek incl. eindschoonmaak 2 nachten incl. ontbijt SJ 41 50 3e t/m óe persoon gratis Gratis wifi en parkeren Incl. 1 dag fietshuur 137*"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4