Gehuchten rond Doel zijn gered n?i Nieuwe eigenaar voor boekhandel De Drvkkery 8 Google leert Zeeuwse ondernemers twee dagen lang de trucs van online zakendoen. De Digitale Werkplaats in Goes is gratis. Dat spreekt Zeeuwen aan. Duizend ondernemers hebben zich aangemeld. DIGITALE WERKPLAATS IN GOES •PC De gehuchten Ouden Doel en Ra penburg vlak over de grens met Nieuw Namen blijven definitief bestaan. Ook de natuurgebieden Prosperpolder-Zuid, Doelpolder- Midden, Nieuw Arenberg en de Grote Geule zijn gered, nu de Raad van State het Gewestelijk Ruimtelijk Uitvoeringsplan (Grup) voor natuurcompensatie voor de Antwerpse havenuitbrei ding heeft vernietigd. Waar nu de gehuchten en na tuurgebieden liggen, zou nieuwe natuur ontwikkeld worden. Om dat havenuitbreiding groen zou opslokken, moest dat ergens an ders gecompenseerd worden. Dat geldt als voorwaarde aan haven uitbreiding. Nadat de Raad van State eind vorig jaar het plan voor havenuit breiding vernietigde, zag het er al goed uit voor Ouden Doel en Ra penburg. Nu is ook het plan voor natuur compensatie van tafel. Het besluit van de Raad van State betekent een nieuwe overwinning voor ac tiegroep Doeho20, die al jaren he vig protesteert tegen de uitbrei dingsplannen. Ook inwoners van Doel en Ouden Doel waren fel te gen de plannen. Opvallend is dat rond Prosper- polder de laatste weken al flink gewerkt is. Een deel van de grond is afgegraven, vooruitlopend op de natuurcompensatie. Volgens Doel2020 zijn die werken illegaal geweest. De groep gaat met raads lieden overleggen over vervolg stappen. Boekhandel De Drvkkery in Mid delburg krijgt per t september een nieuwe eigenaar. Directeur Jan de Vlieger van uitgeverij Skandalon in Vught neemt dan het bedrijf over van Dick Anbeek en Anja de Groene. De Drvkkery is de groot ste boekhandel van Zeeland en is in Middelburg een belangrijk ont- moetings- en activiteitencentrum. Het echtpaar Anbeek was al twee jaar op zoek naar een ge schikte overnamekandidaat. Dick Anbeek is 67 jaar en zit bijna een halve eeuw in het boekenvak. Zijn winkel komt voort uit boekhandel Fanoy, die sinds 1898 gevestigd was aan de Nieuwe Burg in Mid delburg. In 1961 nam de familie Anbeek het bedrijf over. Dick An beek begon er in 1968 te werken en werd in 1972 eigenaar. In 1998 verhuisde hij de winkel naar het oude PZC-pand aan de Markt. Daar werd begonnen met een nieuwe formule, die tot op dit moment vrijwel ongewijzigd is gebleven. Verkoop van boeken, tijdschriften, kantoorartikelen, cd's, met centraal in de winkel een brasserie waar tijdens de donder dagse koopavonden ook kan wor den gedineerd. De Drvkkery maakte naam met de organisatie van lezingen, boekpresentaties, concerten en exposities. In 2009 werd de winkel tot beste boekhan del van Nederland uitgeroepen. Personeel Bij De Drvkkery zijn 40 mensen in dienst, samen goed voor 35 vol ledige arbeidsplaatsen. De nieuwe eigenaar Jan de Vlieger zegt het bedrijf 'in de huidige traditie' voort te willen zetten met het hui dige personeelsbestand. Hij komt in Middelburg wonen en zal dat ook de vestigingsplaats van zijn uitgeverij Skandalon maken. De Vlieger werd in 1961 in Zierikzee geboren. Hij volgde de Christelijke Kweekschool in Middelburg en studeerde theologie in Brussel. Hij is momenteel nog predikant, maar stopt daarmee per 1 september. „Omdat", zegt hij, „de boekhandel al mijn aandacht en concentratie nodig heeft. Ik geloof in de combi natie van evenementen, eten- drinken en boeken. De fysieke boekhandel moet een ontmoe tingsplek zijn voor debat en ge sprek, over thema's waarover mensen zich druk maken. Zo krijgt de naam Drvkkery er nog een betekenislaagje bij." Goes was gisteren en is ook van daag even een Google-hotspot. Zo'n duizend Zeeuwse onder nemers laten in de 'digitale werkplaats' in de Zeelandhal len hun online-vaardigheden gratis oppep pen. Dat gebeurt onder meer met praktijk gerichte workshops. Doel: hun bedrijf laten groeien door op de digitale snelweg beter zichtbaar en vindbaar te zijn en online contact te onder houden met klanten. speelt de locatie geen rol meer. Je ziet dat een aantal Zeeuwse bedrijven online erg succesvol is. Iedereen kent Bax-shop en Omoda. Dat kan dus ook makkelijk vanuit Zeeland." Praktijkgericht Volgens Van der Feltz is het gratis evene ment niet bedoeld om meteen klanten voor Google te winnen. „Het gaat ons erom dat we ondernemers uit het midden- en klein bedrijfhelpen hun kansen op internet te pakken. De cijfers spreken boekdelen: wie online goed acteert, groeit twee keer zo Het evenement is op touw Je ziet dat een aantal snel. Maar veel onderne- gezet door Google Neder land, kredietorganisatie Qredits en de organisatoren van de netwerkbeurs Con- tacta. De hoge opkomst ver baast algemeen directeur Pim van der Feltz van Google Nederland allerminst. „Ik vind Zee land sowieso geen uithoek, maar online Zeeuwse bedrijven online erg succesvol is mers weten wel iets van in ternet, maar hebben nog onvoldoende kennis. Ze hebben een mobieltje, zijn zelf consument. Nu moet een aantal nog veel meer vanuit de consument gaan denken en zijn klanten leren kennen. Daar helpen we ze vandaag onder meer mee. Bij- dinsdag 16 mei 2017 Bob Maes Antwerpen I Dick Anbeek heeft een opvolger gevonden voor De Drvkkery in Middelburg, archieffoto marcelle davidse Jan van Damme Middelburg Google geeft bijles aan duizend ondernemers Frank Balkenende Goes -Pim van der Feltz Tim Hooijer van Doowitt BV wil meer weten over online klantencontact, fotos marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36