ZeelandJazz eert Kauffeld Werk windpark Borssele begint Fraude Goes: geen nieuwe gedupeerden 2 ERNST JAN ROZENDAAL Column Ik las van de week dat een kwart van de Europese leiders kinder loos is. Nu Emmanuel Macron is aangetreden als president van Frankrijk staan aan het hoofd van de drie grootste Europese landen géén ouders, want Angela Merkel en Theresa May hebben nooit een eigen kind de borst of de fles gege ven. In Nederland hebben we de - voor zo ver wij weten - vrijgezelle en - voor zo ver wij weten - kin derloze Mark Rutte. Niet echt een vader des vaderlands. Eerder ie ders toffe jonge broertje. Ik vind het wel opmerkelijk. Lei ders moeten toch gezag uitstralen en een gezin met klierende kinde ren lijkt me daarvoor een ideale leerschool. En wat te denken van het credo van de alom bejubelde oud-politi cus Jan Terlouw? Vorige week hoorde ik hem in De Wereld Draait Door nog eens beweren dat de taak van politici is de wereld op een goede manier door te geven aan onze kinderen. Maar wat als ze zelf geen kroost hebben? Zouden ze dan niet lekker denken: 'Na mij de zondvloed'? Of zou het juist een voordeel zijn? Uit onderzoek blijkt dat kinderloze vrouwen maatschappelijk vaak suc cesvoller zijn dan vrouwen met een gezin. In dat beeld passen Merkel, May en de Schotse premier Nicola Sturgeon. Kinderloze mannen zou den het juist slechter doen. Dat heet de motherhood penalty en de father hood premium, las ik in De Volks krant. Vrouwen worden in hun car rière gestraft voor het krijgen van kinderen, mannen beloond. Dat spoort niet met het succes van Rutte en Macron. Je kunt ook zeggen dat het een voordeel is dat ze niet worden gestoord door het gejengel van een peuter en dat zij gewoon dossiers kunnen doorne men als hun politieke tegenstan ders een papadag hebben. Toch lijkt het me geen toeval dat het popu lisme toeneemt in deze tijd van kinderloze leiders. Een beetje ou der zegt tegen een irritante kleuter die hem het bloed onder de nagels vandaag haalt niet: „Doe zelf eens normaal." Die zou op tafel slaan en zeggen: „En nou is het klaar, Geertje! Ga je mond spoelen!" Kinderloze leiders denken misschien: 'na mij de zondvloed' DESTELLING Vandaag: Bij mij mag er best een kilootje af Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters OOK COMMERCIE &UIKT OP TITEL FEYENOORt» PROFITEURSf Dode man in Veerse Meer Het laatste kunstje komt optelevisie Zeeuwse promoveert op grafcultuur OOST-SOUBURG Stemmen voor Zeeuwse Top 40 Het festival ZeelandJazz zet op don derdag 15 juni zangeres Greetje Kauffeld in het zonnetje. De jazz diva, die opgroeide in Middelburg en Vlissingen, zit dit jaar zestig jaar in het muziekvak. De avond met Kauffeld vindt plaats in de Kloveniersdoelen in Middelburg. De zangeres treedt daar op met het trio Dig d'Diz (met de Zeeuw Jan Menu op baritonsax, Maarten van der Grinten op gitaar en Jan Voogd op bas). Voorafgaand aan het concert wordt ze geïnter viewd door PZC-journalist Jan van Damme en na afloop is er een 'meet and greet'. Kauffeld werd in 1939 geboren in Rotterdam. Na de oorlog verhuis den haar ouders naar Zeeland en woonde ze in Middelburg en Vlis singen. Vanaf haar negende wilde ze zangeres worden. Op de mulo zong ze in het bandje The Rain drops, dat door Hilversumse produ cers werd uitgenodigd om voor de radio op te treden. Op haar vijftiende verhuisde Kauffeld weer naar Rotterdam. Haar professionele loopbaan begon toen ze zangeres werd bij het fa- Kauffeld trad op met internationale jazzsterren en speelde 20 keer op het North Sea Jazz Festival meuze radio-orkest The Skymas- ters. In 1961 vertegenwoordigde ze Nederland op het Eurovisie Song festival met het liedje 'Wat een dag'. Ze trad op met internationale jazz sterren en speelde twintig keer op het North Sea Jazz Festival. ZeelandJazz begint op 9 juni in Terneuzen, waar tot en met 11 juni concerten staan gepland, vooral in Porgy Bess. Het Middelburgse deel, dat tot en met 18 juni duurt, begint 15 juni met de avond met Greetje Kauffeld. Aanvang 20 uur. Kaarten via www.zeelandjazz.nl VLISSINGEN Het Deense Dong Energy is begonnen met de voorbe reidende werkzaamheden voor de aanleg van het windpark Borssele 1 en 2, dat 22 kilometer uit de Wal- cherse kust komt te liggen. Het bedrijf Frugo uit Leidschen- dam gaat een verkennend bodem onderzoek doen op de bouwlocatie in de Noordzee. Die geologische studie moet verrassingen bij de bouw tot een minimum beperken. Het Deense energiebedrijf won in juli vorig jaar de aanbesteding van Borssele 1 en 2. Het park is goed voor een stroomproductie van 700 megawatt. Het kan theoretisch een miljoen huishoudens van groene stroom voorzien. Naar verwachting is het medio 2020 operationeel. Het consortium van Shell, Van Oord, Eneco en Mitsubishi/DGE bouwt de andere helft van wind park Borssele (3 en 4). Na de aanleg van windpark Borssele komen er nog vier grote windmolengebieden voor de Nederlandse kust. De vijf parken leveren tezamen 3500 me gawatt aan energie, genoeg voor ruim vijf miljoen huishoudens. Een woordvoerder van de ge meente zegt dat het nummer vooral is gebruikt door getroffen cliënten die wilden verifiëren of ze daadwerkelijk slachtoffer gewor den zijn van de frauderende amb tenaar. De (oud-)klanten van de schuldhulpverlening zijn allen per soonlijk benaderd door de ge meente, maar sommige mensen dachten dat ze voor de gek werden gehouden of werden opgelicht. Buiten de zestien bekende slachtof fers, hebben zich geen nieuwe ge dupeerden gemeld. Ook een aantal bedrijven belde naar de lijn, veelal om naar details te informeren. Het nummer werd bemenst door medewerkers van de afdeling WIZ die direct informatie konden verstrekken. Vorige week werd bekend dat een medewerkster tussen 2010 en 2015 ruim 260.000 euro verduisterde. De vrouw wordt dit najaar berecht. dinsdag 16 mei 2017 Gisteren: Twee termijnen is lang zat voor een raadslid 542 reacties VLISSINGEN De politie heeft zaterdag rond 14.00 uur het li chaam van een 80-jarige man uit Terneuzen aange troffen bij het eilandje de Mosselplaat in het Veerse Meer. Volgens de politie lijkt het erop dat de man in het water is gevallen en is verdronken. Er is geen aanwijzing dat het om een misdrijf gaat. De politie begon de zoekactie om dat de man sinds woens dagavond niet meer ge zien was. HILVERSUM De documentairefilm 'Het laatste kunstje' van de Zeeuwse filmmaker Jaco- mien Kodde wordt don derdag om 22.55 uur op NP02 uitgezonden.De film is een portret van de Zeeuwse kunstenaars Paul (foto) en diens zoon Menno de Nooijer, die werken aan wat waar schijnlijk hun laatste vi deoproject wordt. Paul heeft een vergevorderde vorm van prostaatkanker. LEIDEN Archeologe Martine van Haperen (1985) promo veert vandaag aan de Uni versiteit van Leiden op een studie naar begrafeniscul tuur in de vroege middel eeuwen (450-800 na Christus) in Nederland en België. In die tijd werden relatief veel graven ge opend om er grafgiften en botten uit mee te nemen. Tot nu toe werd gedacht dat het om activiteiten van grafrovers ging. De uit Middelburg afkomstige Van Haperen denkt dat met de overblijfselen of voorwerpen eer werd be toond aan de voorouder. Tot en met woensdag 24 mei kan worden gestemd op de Zeeuwse Top 40. Omroep Zeeland zendt die op Hemelvaartsdag uit. Het is de elfde editie van de Zeeuwse ranglijst. Zes keer stond Blof op 1 met 'Aan de kust'. Stem men kan via de site van Omroep Zeeland en via Facebook. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Het telefoonnummer dat de ge meente Goes heeft opengesteld voor gedupeerden van de frau dezaak bij de schuldhulpverle ning van de afdeling Werk, Inko men Zorg (WIZ) is zo'n 25 keer gebeld. Joeri Wisse Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2