voetbalprimeurs: Kali, Vitesse en Zoet 10 8 23 Coolsingel na en beseft dat deze titel er gewoon móest komen 'Netten blijven hangen in CL' BONUS stadhuis. Het is zo mooi dat ik mijn familie kan laten meegenie ten. Ja, ik was emotioneel na de wedstrijd, toen de landstitel bin nen was. Dat moment beschouw ik als een mengeling van spanning en blijheid. Voor mezelf, de spelers en de club. En al die mensen er omheen. Ik heb natuurlijk gezien hoeveel druk er op de ploeg stond. En daarna hoeveel mensen we dolblij hebben kunnen maken. Ik heb nooit twijfels gehad, maar wel teleurstelling Die rust die ik uit straalde was niet gespeeld, zo ben ik echt." Van Bronckhorst voelt dat de pijp ook meteen leeg is. Natuurlijk zijn er amateurclubs die nu graag tegen de kersverse landskampioen willen spelen, maar Feyenoord heeft er geen trek in. „Het hoofd staat er niet meer naar. Ik train nog maximaal een week door met die gasten en dan kunnen ze lekker op vakantie", zegt Van Bronckhorst. Steven Berghuis hoopt dat hij na de zomerstop weer mag aanslui ten bij de landskampioen, waar zijn maatje Eljero Elia juist heeft aangegeven zijn heil elders te wil len zoeken. Berghuis is afhankelijk van de onderhandelingen die technisch directeur Martin van Geel voert met Watford. De vraag is hoeveel geld de Engelse club wil hebben voor de rechterspits of dat er wederom een verhuur mogelijk is. „Ik wacht het af. Vorige zomer is het ook gelukt, maar nu heb ik al meteen aangegeven dat ik voor Feyenoord wil blijven spelen", zegt Berghuis. Feyenoord wil het en ik wil het, dus ik heb goede hoop." Op het stadhuis waren dit keer ook de vermogende Vrienden van Feyenoord, die een jaar geleden na de winst in de bekerfinale niet welkom waren. Toen wilden ze technisch directeur Martin van Geel wegwerken. De Brabander bleef echter zitten, haalde drie goede spelers en poseerde zondag met zijn vrouw Anette dolgeluk kig met de kampioenschaal. „De verwachtingen zullen omhoog gaan", zegt Van Bronckhorst. „Maar dat is alleen maar mooi. Dat hoort bij een topclub." Hij wordt straks ook de eerste 70'er aan het roer bij Oranje. Chief Officer for Technical Develop ment. Zo heet de nieuwe functie die de FIFA creëerde en Marco van Basten is sinds afgelopen najaar de eerste die hem bekleedt. De voor malig Wereldvoetballer van het Jaar is ook de eerste Nederlander in de bestuurstop van de FIFA Eén rode badjas van een verloren bekerfinale. Daarmee was de 'prij- zenkast' van Vitesse gevuld. Tot eind april de échte beker werd ge wonnen en er een einde kwam aan 125 jaar droogstand. Dit seizoen deed de nieuwe voet balpiramide zijn intrede in Neder land. Daarmee werd voor het eerst sinds 1954 promotie en degradatie Historie en herinneringen genoeg aan Nederlandse clubs die finales speelden in het oude UEFA Cup toernooi. Maar sinds de omvor ming tot Europa League in 2009 bakten 'onze' clubs er weinig meer van. Tot nu, met de finaleplaats van Ajax, na het meeslepende gevecht tegen Olympique Lyon. tussen het betaald voetbal en ama teurvoetbal een feit. Achilles'29 is de grote verliezer geworden. De hoofdmacht degradeerde uit de Ju- piler League, Jong Achilles kel derde uit de Derde Divisie. Officieel valt het toernooi in de eerste weken van het komende sei zoen, maar de voorbereidingen zijn al maanden bezig. De KNVB zal in juli voor het eerst een EK voor vrouwen organiseren, precies 17 jaar na de primeur van EURO 2000 bij de mannen. UITSLAGEN dinsdag 16 mei 2017 GO oma ook kan meegenieten' ROTTERDAM Algemeen di recteur Eric Gudde denkt aan het avontuur in de Champions League minimaal 20 miljoen euro over te kun nen houden. De Maassluizer zegt dat de netten die dit sei zoen rond het veld waren op gehangen in de Europa League, om te voorkomen dat er dingen op het veld gegooid konden worden, blijven han gen bij Europese duels. „De netten blijven. Maar we ver minderden de stadioncapaci teit en we willen dat weer wat opkrikken in de Champions League", zegt Gudde. Feyenoord dient de spelers een bonus uit te keren voor de landstitel. „Toch zal de in komstenkant fors zijn", zegt Gudde. „Zeker als we preste ren of zelfs overwinteren. Hoe we dat geld gaan besteden? De begroting leveren we op 15 juni in. Er zijn legio varianten. We realiseren twee trainings accommodaties, die zouden we sneller kunnen aflossen. Er is een transferbudget. We kunnen de aandelen van de Vrienden van Feyenoord te rugkopen. Dat is een mogelijk heid. We gaan er deze maand keuzes in maken." w Topfunctie bij de FIFA ff Eerste prijs in 125 jaar M Vitesse viert de eer ste prijs in de 125-jarige clubhistorie. FOTO PIM RAS De voetbalpiramide w Finalist Europa League EK voor vrouwen TENNIS Rome. Vrouwen, eerste ronde: Wang Qiang (Chn) - Vesnina (Rus/11) 6-2 6-4, Jankovic (Ser) - Riske (VS) 6-3 6-3, Garcia (Fra) - Vekic (Kro) 7-6 (2) 3-6 7- 6 (6), Barthel (Dui) - Peng Shuai (Chn) 6-1 3-6 6-3, Tsoerenko (Oek) - Chiesa (Ita) 7-5 6-2, Sjarapova (Rus) - McHale (VS) 6-4 6-2, Lucic-Baroni (Kro/16) - Safarova (Tsj) 7-5 4-6 6-3, Poetintseva (Kaz) - Puig (PRi) 6-2 7-5, Siniakova (Tsj) - Zhang Shuai (Chn) 5-7 6-3 7-6 (6), Strycova (Tsj/14) - Kasatkina (Rus) 4-6 4-3 opg., Siegemund (Dui) - Osaka (Jap) 6-2 6-4. Mannen, eerste ronde: Mayer (Dui) - Monteiro (Bra) 6-4 6-2, Edmund (GBr) - Sousa (Por) 6-3 6-4, Almagro (Spa) - Seppi (Ita) 7-6 (6) 6-3, Berlocq (Arg) - Haase (Ned) 6-3 7-5, Troicki (Ser) - Na- politano (Ita) 7-6 (1) 6-2, Goffin (Bel/9) - Bellucci (Bra) 6-7 (5) 6-3 6-4, Bedene (GBr) - Mager (Ita) 6-7 (3) 6-4 3-0 opg., Berdych (Tsj/12) - Zverev (Dui) 7-6 (7) 6-4, Struff (Dui) - Tomic (Aus) 6-7 (8) 6- 1 6-4, Querrey (VS) - Pouille (Fra/11) 7- 6 (6) 7-6 (8).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23