\L Het seizoen van de Nederlandse 1 Kampioen Feyenoord geniet op een overvolle 22 'We hebben flinke progressie geboekt' De huldiging van Feyenoord trok een mensenmassa naar de Coolsingel. Binnen in het stadhuis sloeg een speciale gast het allemaal vervuld van trots gade: oma Van Bronckhorst. Kort Halier kiest voor Frankfurt De Franse spits Sébastien Haller verruilt FC Utrecht na dit seizoen voor Eintracht Frank furt. De 22-jarige aanvaller tekent een con tract voor vier seizoenen bij de club in de Duitse Bundesliga. In drie seizoenen bij FC Utrecht scoorde Flaller 41 doelpunten. Van der Wiel 'opgelicht' Gregory van der Wiel is naar eigen zeggen voor miljoenen euro's opgelicht door een Turkse zakenman. De voetballer van Fener- bahqe heeft het over een bedrag van 4 mil joen euro. De 46-voudig international ging in zee met zakenman Ümit Akbulut, die hem vroeg te investeren in een gezamen lijke organisatie. Roda JC: 4 spelers uit selectie Roda JC heeft in de aanloop naar de play offs vier spelers laten weten dat ze niet meer spelen dit seizoen. Eén daarvan is Mitchel Paulissen, die zondag tegen Vitesse rood kreeg. Ook Simeon Raykov, Thanassis Papa- zoglou en Simon Church zijn overbodig. Federer mist Roland Garros Tennisser Roger Federer doet dit jaar niet mee aan Roland Garros. De achttienvoudig grandslamwinnaar speelde dit jaar nog geen graveltoernooien en acht het beter voor zijn lichaam zich voor te bereiden op de ko mende gras- en hardcourttoernooien. In ja nuari won hij nog de Australian Open. Flitsen Quote van de dag Verlies Zege Afscheid Toen Dirk Kuyt gisteren de men senmassa op de Coolsingel vanaf het balkon van het stadhuis toe sprak, of liever gezegd toe schreeuwde, zat binnen in het stadhuis een kleine vrouw op leef tijd op een stoel voor een piep klein televisiescherm. Giovanni van Bronckhorst verloor dit sei zoen één oma en hechtte er enorm veel waarde aan om zijn andere oma te laten meegenieten van het volksfeest in Rotterdam. Feyenoord en Rotterdam vier den gisteren groots feest na het veroveren van de eerste landstitel in achttien jaar. „En dat je als trai ner dan zo je emoties toont en de vrije loop laat", riep burgemeester Ahmed Aboutaleb door een mi crofoon, „dan ben je echt een grote." Als die analyse voor heel de Kuip had gegolden, dan waren er 'heel veel groten' de afgelopen dagen bij Feyenoord. Het was een tranendal Ja, ik was emotioneel toen de landstitel binnen was. Dat was een mengeling van spanning en blijheid van vreugde, de tissues waren niet aan te slepen. Algemeen directeur Eric Gudde leek gisteren wel tegen de tranen te vechten. „Zoals eigen lijk iedereen wel zat te huilen zon dag in de Kuip", zei Gudde. Rappers De algemeen directeur wilde zo graag kampioen worden, maar zag het feestje aanvankelijk worden gedwarsboomd door Excelsior, waar zijn zoon Wouter directeur is. „Dat was een moeilijk mo ment", zegt Gudde, die zondag op de SS Rotterdam genoot van de rappers van Broederliefde, cabare tier Jandino Asporaat en volkszan ger Jan Smit„Ik feliciteerde Wou ter, Ferry de Haan en Mitchell van der Gaag met de overwinning te gen ons, maar ik zag dat mijn zoon het moeilijk vond. Deze landstitel was zo belangrijk voor ons. Daarom is het mooi dat we het toch hebben afgemaakt. We gaan binnenkort met de hele familie een week op vakantie, dat was toch apart geweest als het voor ons slecht was afgelopen." Trainer Giovanni van Bronck horst hield het gisteren wel droog. „Er is nog geen moment geweest om de film even terug te draaien, maar dat zal de komende dagen ongetwijfeld een keer gebeuren", zegt de trainer, die zijn loopbaan als oefenmeester is gestart met het winnen van de beker en de lands titel. „Ja, mijn oma was er vandaag bij. Gisteren al bij de wedstrijd, vandaag bij de huldiging op het PSV-doelman Jeroen Zoet stopte op 26 februari tegen Feyenoord een bal keurig óp de doellijn. Maar bij het opstaan drukte hij die tegen zijn borst, waardoor het leer alsnog ach ter de lijn belandde. Het was milli meterwerk, maar het horloge van scheidsrechter Bas Nijhuis sprak klare taal: GOAL. Van t-i werd het 2-1 voor Feyenoord, in de eerste ere divisiewedstrijd ooit die door doel lij ntechnologie werd beslist. Bij Ajax - Willem II in het beker toernooi keek voor het eerst een vi- deoreferee mee over de schouder van de 'gewone' scheidsrechter. Het betrof hier zelfs een wereldprimeur in een officiële voetbalwedstrijd. En ook Willem Il-speler Anouar Kali deed een duit in het zakje: hij kreeg na een grove charge een gele kaart, de videoref zag het anders en maakte er rood van. Dogucan Haspolat van Excelsior is de eerste eredivisiespeler geboren in de 21ste eeuw. Hij is van 11 fe bruari 2000. Ook een bijzonder leeftijdsverhaal bij Oranje. Daar werd de 17-jarige Matthijs de Ligt afgelopen maart tegen Bulgarije de jongste naoorlogse international. 18 jaar moest Feyenoord wachten op een nieuwe titel. En nu het zover is, is het dus ook meteen de eerste in een nieuwe eeuw. De KNVB heeft met Dick Advocaat (69) de oudste bondscoach in de 112-jarige historie van Oranje bin nengehaald. Hij onttroont Guus Hiddink, die een kleine twee jaar geleden 68 was bij zijn laatste inter land tegen Letland. dinsdag 16 mei 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL TENNIS AZ moet het morgen in de eerste wedstrijd in de play-offs voor Europees voetbal stellen zonder Mattias Johansson. De verdediger heeft nog een schorsing van één duel open staan uit een play-off-wedstrijd uit 2014 Tennisser Juan Monaco stopt op 33-jarige leeftijd. Hij won negen ATP-titels in zijn car rière, waarvan acht op gravel. De Oranje voetbalvrouwen moeten het op het EK in eigen land doen zonder Tessel Middag. De speelster van Manchester City kampt met een knieblessure. —Christian Horner, de teambaas van Max Verstappen bij F1-team Red Bull, is tevreden met de updates aan de auto. GO l Robin Haase is er niet in ge slaagd de tweede ronde te bereiken van het tennistoer nooi in Rome. De 30-jarige Hagenaar moest gisteren in twee sets buigen voor de 34-jarige Ar gentijn Carlos Berlocq: 6-3 7-5. I Marcel Kittel (foto) heeft de 1ste etappe van de Ronde van Californië gewonnen. In een massa sprint versloeg de renner van Quick-Step Peter Sagan (2de) en Elia Viviani (3de). Martin Demi- chelis stopt. De 36-jarige Ar gentijn, onder meer succes vol bij Bayern München, neemt zondag als speler van Malaga af scheid tegen Real Madrid. 'Zo mooi dat mijn Mikos Gouka Rotterdam De zus en oma van Giovanni van Bronckhorst. —Giovanni van Bronckhorst (42) Dirk Kuyt (I) en Giovanni van Bronckhorst tonen de schaal op het bordes, foto pim ras Het Nederlandse voetbalseizoen is nog niet helemaal ten einde, maar terugblikken mag alvast. Wat opvalt als rode draad: het is een seizoen vol primeurs gewor den. Tien noviteiten op een rijtje. Maarten Wijffels Rotterdam Doellijntechnologie De videoscheidsrechter W Geboren in de 21ste eeuw Eerste titel van de eeuw w Oudste bondscoach O Q. (0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22