O Vonk terug naar plek haaienbeet 20 M ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Ik ben geen gram meer afgevallen helaas, maar gelukkig óók geen gram aangekomen INTERVIEW VLOGSUCCES Monica Geuze (22) is de vrouwelijke Enzo Knol. Met haar eigen YouTubekanaal heeft de ex van Lil' Kleine inmiddels ruim 300.000 abonnees. Deze week bracht ze 'My way' uit, een autobiografie. Op ouderwets papier. Dat was een confronterend beeld gister avond in Anita wordt Opgenomen op NPO t: Anita Witzier die met haar han den in een couveuse, een veel te vroeg geboren hummeltje koesterend, uitermate zakelijk sprak met artsen en verpleegkundigen over overlevingskansen, kosten van de behandeling en ethische dilemma's. Terwijl het voor de hand ligt om in zo'n om geving - de intensive care voor premature ba by's in het Maxima Medisch Centrum in Veld hoven - elke vorm van ratio te laten varen. Daar liggen de meest kwetsbare wezentjes die je je kunt voorstellen, in een kluwen van dra den en slangen, met rondom piepende appara ten. Als ik het zo optik, schieten de tranen meteen weer in mijn ogen. Daar wil je, ook als buitenstaander, maar één ding: het personeel smeken dat ze alles - maar dan ook echt alles - doen om die kindjes te redden. Hoe kun je dan in hemelsnaam als Anita, ook moeder nota bene, zo kil de vraag opwer pen of de kosten van de behandeling in ver houding zijn met de kansen van zo'n kind? Maar alras won mijn bewondering voor haar het. Want natuurlijk voelde zij daar ter plekke dezelfde emotie als ik thuis. Dat kan niet an ders. Maar met tranen schiet je op zo'n plek niks op. Het gaat om toewijding en liefde - wat goddank met bakken voorradig is bij het ver plegend personeel - maar tegelijk om lastige afwegingen. zich dan hebben toegelegd op human interest, ze blijft een a-typische verschijning in het genre. Waar Natasja Froger iedereen knuffelt en Caroline Tensen vaak nog meer tegen de tranen vecht dan de deelnemers in DNA Onbe kend, blijft Anita bijna altijd afstandelijk en ge reserveerd. Soms ergert me dat in Memories en denk ik: mens, sla die arm om die vrouw heen. Maar in Anita wordt Opgenomen werkt die dis tantie erg goed. Want onze zorgkosten rijzen inderdaad de pan uit. En is het wel eerlijk dat in de zorg voor prematuur geboren kinderen het geld niet op kan, terwijl in de geriatrie elk dubbeltje wordt omgedraaid? Juist de zakelijke benadering van Anita leverde open en eerlijke gesprekken op met artsen en verpleegkundigen en zette mij als kijker aan het denken. Maar als moeder was ik toch vooral héél blij toen de arts resoluut zei dat hij tijdens zijn werk geen seconde met geld bezig is. Angelina herenigd met vader Evi Hanssen en vriend uit elkaar 0 Waarschijnlijk is dit de tiende keer dat ik mijn L eerste vlog opneem, maar ik weet niet goed hoe ik het moet gaan doen. Mijn idee is om al les wat ik doe vast te leggen op video. Ik heb van daag nog niet zoveel gedaan, maar dat hoort ook niet op een zondag, vind ik. Ik ga maar eens begin nen met mijn kamer opruimen." Op 26 augustus 2014 opende Monica Geuze met deze tekst haar eerste vlog. Ruim 2,5 jaar later heeft ze ruim 300.000 abonnees op haar YouTubekanaal. Ze is daarmee, ook volgens onderzoek van financi eel dienstverlener Deloitte, één van de invloedrijk ste personen op het uitgavepatroon van kinderen van 10 tot 12 jaar. Dagelijks post Geuze vlogs over vreetkicks, make-up, bad hairdays en tripjes naar schitterende landen. Het perfecte leventje, ware het niet dat ze bijvoorbeeld ook het verdriet over haar gescheiden ouders, haar doodsangst voor een muis in haar kamer en, summierder, het verbreken van haar relatie met Lil' Kleine en het opbloeien van een nieuwe liefde deelt op haar kanaal. En nu is er een boek, een autobiografie nog wel. Van papier. „Dat denken meer mensen. Ik heb altijd journalis tiek willen studeren, maar ik lag liever in bed, ging niet vaak naar school. Op enig moment ben ik gaan vloggen. Nu leende het moment zich om een boek te schrijven. En eerlijk: het viel me op momenten best even tegen. Het is veel werk. Dat heb ik, door eigen naïviteit, onderschat." „Ja, niet normaal. Ik heb heel wat wodka-spa roods weggetikt. De laatste keer dat ik zo zenuwachtig was, was rond mijn zwemdiploma. In dit geval kwamen de zenuwen vooral door het boek, waar ik echt trots op ben, maar op evenementen als Veed (YouTubefestival, red.) is het altijd even ongemak kelijk. Ik zie normaal gesproken getalletjes - dat zijn geen mensen. Ik heb een tracker op mijn tele foon; die staat altijd open. Daarop zie ik dat er bij voorbeeld weer 300 volgers bij zijn gekomen. Oké, yes. Maar als ik 300 mensen voor mij zie staan die me volgen, voelt dat even best vreemd." „Sinds ik ben begonnen, is het aantal volgers nooit minder geworden. Op YouTube zie ik wel eens dat er de ene maand 15.000 abonnees bijkomen en een maand later maar 10.000. Dat doet toch een beetje pijn. Heeft ook te maken met onze generatie: we zijn obsessief bezig met waardering." „Er is nogal wat veranderd de afgelopen jaren. De Freek kijkt uit naar de reis, schrijft hij op Facebook. „Ik ga terug naar de plek waar het drie maanden geleden hele maal misging, om af te maken waar we toen aan zijn begon nen voor mijn nieuwe serie Freek naar de Haaien", schrijft Vonk. „Ik ga mezelf weer on derdompelen samen met mijn geliefde Caribische rifhaaien!" „Hoewel ik na de beet alweer met haaien heb gedoken in Maleisië en Zuid-Afrika heb ik hier wel heel erg veel zin in." Bang is hij niet. „Ik ben ook nooit bang geweest en er is geen vezel in mijn lijf die hier over twijfelt. Niks weerhoudt mij ervan mijn passie te vol gen. Ik hou van haaien en zal altijd van haaien houden." De Zapp-presentator is nog niet helemaal hersteld van de haaienbeet. Freek heeft nog steeds geen gevoel in zijn on derarm. „Maar dat geeft niet. Misschien komt het terug, maar zo niet: jammer dan. Er zijn ergere dingen." Na de beet was een operatie van drie uur nodig om zijn rechterarm op te lappen. Honderd hechtingen rijker constateerde Vonk dat hij geluk had gehad. Alle pezen en spieren zijn gespaard gebleven. Anita Anita kan zo'n reeks als geen ander. Ze mag Reageren? angela@persgroep.nl Linda de Mol geeft een update van haar afvalstrijd dinsdag 16 mei 2017 GO FILM Actrice Ange lina Jolie heeft weer contact met haar vader Jon Voight die ze bijna zeven jaar niet heeft gesproken. Ze werden samen gezien in een restaurant in Beverly Hills. RELATIE De Vlaamse Evi Hanssen is weer vrijgezel. Aan haar relatie met de Neder landse reclame maker Lucas Stalman kwam twee maanden geleden in stilte een einde, dat bevestigde haar manager. Hans sen is presenta trice van 3 Op Reis. V ■o 'Ik moet nog steeds veel leren' Joep School Wat ouderwets. Was je zenuwachtig voor de boekpresentatie? Heb je een slechte dag als volgers weglopen? Je schrijft in het boek: tot twee jaar geleden was ik altijd ongelukkig en soms depressief. Tv-bioloog Freek Vonk gaat terug naar het eilandje Bimini op de Bahama's, waar hij in februari werd gebeten door een Caribische rifhaai.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20