Gijsel en Van Maaren winnen in nattig Axel Scheldesport sluit seizoen af met overwinning op BC Vlissingen Milan Vader lijkt klaar voor wereldbekers 18 ZEELANI Ook Wiskerke is in topvorm Na een tweede en derde plaats op zaterdag stuurde Miltenburg de merrie Hatrichta gisteren twee keer op rij naar de hoogste plaats van het ereschavot. Miltenburg liep met de Rhodium-dochter met 66,83 en de megascore van 73,50 procent naar de zege. „Dit is een superweekend. Hatrichta is ook een heel fijn paard dat alles heel erg snel oppakt. Ze maakt ook heel veel progressie. Als vierjarige ben ik met haar in Li ge- Hatrichta is ook een heel fijn paard dat alles heel erg snel oppakt start. Nu is ze net vijf en debuteerde dit weekend in Mi. Dus het gaat wel hard. Daarom gaat ze nu even op rust, want ik wil haar niet over vragen", vertelde Miltenburg. „Ha trichta is gefokt door Cees Wisse (Ritthem). Zij is het derde paard uit de Trista-stam dat ik nu voor hem rij en de vierde komt eraan. Alle maal fijne, bewerkelijke paarden." Emily Wiskerke (Kamperland) won zaterdag alles wat er voor haar te winnen viel. Wiskerke stuurde in de in handicap verreden klassen Z2 en ZZ-Licht de vosruin Giant Cristall twee keer op rij naar de overwinning (66,85 en 68,65 pro cent). In Zt toonde Wiskerker zich met de merrie Finnlanderin KS in beide proeven de beste (69,26 en 67,05). Denise van de Guchte (Waarde) nam gisteren in Zi het stokje over.De dertienjarige puber stuurde merrie Uwendy in beide manches naar de zege (61,17 en 58,97). Marijke van Giesen (Zaam- slag) was met de ruin Hexagon's G- Point in Z2 de beste (66,61 en 69,70). Jeske Bouwman (Schuddebeurs) ging in ZZ-Licht met de ruin En- terprice met de overwinningen strijken. Bouwman stuurde de mooi bergopwaarts galopperende en fraaie uitgestrekte gangen to nende Ampère-zoon in de warm loopronde naar 65,71 procent. In de herkansing liep de combinatie an dermaal overtuigend naar de eerste plaats (69,57). „Hier ben ik erg blij mee. Enterprice gaf mij een goed gevoel, bleef goed bij de les en liet zich fijn sturen", vertelde Bouw man. „De overgang naar ZZ-Licht is behoorlijk pittig. Maar Enterprice begint het spelletje steeds beter te begrijpen. Maar het moet nu nog wel allemaal meer bevestigd wor den." In L2 bleek tegen Fleur Versluis met merrie Veersedams Shakira geen kruit gewassen. Het zestienja rig talent uit Kamperland stuurde de negens en achten scorende San- tiago-dochter in beide proeven met overtuiging naar de zege (78,83 en 68,66). „Shakira is een sensibel paard. Maar als je haar in haar waarde laat, wil ze altijd voor je werken. Monique Veldman (Kam perland) is de fokker en eigenaar van Shakira. Ik ben erg blij dat ik haar mag rijden, want het is een paard waar ik hogerop mee kan." De smaakmaker in de sterkste ca tegorie, de samengevoegde MX 1 en MX 2 4-takt licentiehouders, was de 23-jarige Kevin Spruijt uit Meliskerke. Door valpartijen moest hij in de tweede manche de zege laten aan Van Maaren. De eer ste manche had hij met overmacht gewonnen voor Gijsel en Van Maa ren. Spruijt nam nog wel in tweede manche kopstart. Hij kwam echter in de eerste bocht ten val. Spruijt: „Ik was het snelste weg maar ineens werd ik aangetikt en viel. Dat kan gebeuren." Hij vertrok als laatste en in zijn grote haast om terrein goed te maken ging de Walchenaar nog een keer onder uit. Als zesde bereikte hij de finish. Gijsel nam aanvankelijk het heft in handen maar zag Van Maaren steeds dichterbij komen en moest zich na drie ronden gewonnen ge ven. De zege van Van Maaren Ik was het snelste weg maar ineens werd ik aangetikt en viel. kwam daarna niet meer in gevaar. Ook Boy Stockman uit Terneuzen kende nogal wat tegenslag maar knokte zich steeds terug in de wedstrijd met als beloning een tweede plaats in het dagklasse ment achter Van Maaren. De Zeeuws-Vlamingen Van de Wiele en thuisrijder Kevin van Houdt behaalden evenveel punten. In de tweede en doorslaggevende man che eindigde Van de Wiele voor Van Houdt. Snelste dame Bij de veteranen was er een hoofd rol weggelegd voor Patrick Pies- sens uit Heikant. Streekgenoot BartMangnus (Vogelwaarde) werd tweede. Danielle van Kempen uit Oost-Souburg was de snelste dame voor Evie Scheele uit Zaam- slag. Bij de 85 cc was er een geweldige strijd om de dagzege. Maicky Bon- sel uit Kuitaart won de eerste man che voor de Brabander Lucas van der Aa. In de tweede manche was Floris van Gremberghe uit Koe wacht de snelste voor Van der Aa. Bonsel had het moeilijk maar wist met tweetiende seconde voor sprong op Joshua van Doorn (Mid delburg) nog derde te worden. Dat was voldoende voor de dagwinst. Timo Dhanis (Terneuzen) won de klasse MX 2 2-takt vrije tijd. Vlissingen, dat als tweede ein digde achter kampioen BC Lang straat Shooters, was niet meer te achterhalen. De Terneuzense vrouwen revancheerden zich voor het verlies in het eerste duel in Vlissingen. In de eerste periode ging het nog gelijk (13-12) op, maar halverwege was de marge in het voordeel van de thuisclub op gelopen tot tien punten: 27-17. „We verdedigden goed en bleven goed druk zetten. We scoorden ook regelmatig onze punten", zei Van Ham na afloop. Toch was de coach er niet gerust op. „In Vlis singen hadden we ook tien pun ten voorsprong bij de rust, maar we verloren wel de wedstrijd. Daarom heb ik gezegd dat we scherp en geconcentreerd moes ten blijven spelen." In de derde periode liep het iets minder en kon Vlissingen tot op vijf punten naderen. Van Ham: „Het kon nog alle kanten op." In de laatst peri ode kwam de winst niet meer in gevaar. Bij Vlissingen speelde Stella Hozee, die in het verleden voor Scheldesport uitkwam. Het duel stond verder in het teken van het afscheid van Julia Fuertes Ca- bello. De Spaanse speelde vier seizoenen voor Scheldesport, waar de forwaardspeelster vaak topscoorster werd. Ook tegen Vlissingen scoorde ze de meeste punten (13). Cabello werkte bij Dow Chemical Terneuzen, maar keert terug naar de Dow-vesti- ging in Tarragona in Spanje. GEDERN Mountainbiker Milan Vader uit Middelburg legde de laat ste test voor de komende twee we reldbekers in Nove Mesto (20 mei) en Albstadt (27 mei) succesvol af. De Zeeuwse renner won een wed strijd in het Duitse Gendern. Het betrof een gecombineerde elite/U23-wedstrijd met enkele concurrenten voor de komende wereldbekers en enkele sterke elite rijders. Milan Vader, uitkomend voor het Watersley R&D Team, liet ze allemaal zijn achterwiel zien. Door een heftige regenbui was het 3,4 kilometer lange parkoers met 140 hoogtemeters omgetoverd in een ware modderpoel. Vader was er in zijn element en liet direct zien dat zijn vorm groeiende is. Na een bliksemstart ontstond een kop groep met Simon Stiebjahn, Ben Zwiehoff en Markuz Lunzum. In de voorlaatste ronde probeerde Zwiehoff zich los te rijden van de kopgroep, waarop Vader direct re ageerde en hem passeerde. Hij reed door en hield zo'n veertig seconden over aan de meet. „Heerlijk zo'n modderpoel", vond Vader. „Hett vergt vooral veel techniek en concentratie. Ik was er in mijn element. Een heerlijke op steker voor de komende twee we ken. Nu goed herstellen en op naar de wereldbekers." maandag 15 mei 2017 Miltenburg met prijzen aan de haal Samantha Miltenburg (Ritthem) nam tijdens de tweedaagse dres- suurwedstrijd in het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw en Sint Joosland in M1 bezit van alle podiumplaatsen. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland -Samantha Miltenburg De motorcrossers Roy Gijsel uit Heikant en Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen wonnen zaterdag de vierde clubcross van RES Axel bij de licentiehou ders MX 1 en MX 2 4-takten. Jochem van de Wiele uit St. Jansteen won bij de MX 2 2-takt licentiehouders. Een pittige bui maakte het er allemaal niet ge makkelijker op. Herman Heuvink Axel - Kevin Spruijt De basketbalsters van Schelde sport sloten vrijdagavond het seizoen af met een 50-42 zege in de derby tegen BC Vlissingen 2. Daardoor werd de ploeg van trainer Martin van Ham derde in de eindstand in de tweede klasse zuid. Aector Doorns Terneuzen Kevin Spruijt was de grote smaakmaker in Axel, maar door valpartijen moest hij de winst aan ande ren laten, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78